Tabletky na chudnutie môžeme zaradiť medzi kontroverzné témy. Hlavne v minulosti sme boli svedkami toho, ako sa predávali šmejdy najhrubšieho zrna a nejeden zákazník sa cítil prinajmenšom oklamaný a obratý o nemalé peniaze. V tom horšom mu bolo ublížené aj na zdraví.

Naštastie sa dá vyselektovať kvalita od braku a to je naša služba pre vás!

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktyObalPovolenéRecenzia na produktCenaNaše hodnotenieWeb predajcu
KetoMIXreduxs 1 balenieano Recenzia*59 eur/týžden5 hviezdičiekWEB
ReduXSreduxs 1 balenieano Recenzia*39 eur5 hviezdičiekWEB
Fykotínfykotin widgetano Recenzia*19,9 eur4 hviezdičkyWEB
XLS Medical DIRECTxls-medical-directano Recenzia*37,96 eur4 hviezdičkyWEB
Colafit SLIMano Recenzia*26,41 eur4 hviezdičkyWEB
FitoSLimano Recenzia*19,9 eur4 hviezdičkyWEB

Vysvetlenie:

V prvej tabuľke, kde uvádzame najlepšie tabletky na chudnutie alebo diétne plány, sú jednotlivé produkty uvádzané zostupne, teda najlepšie sú hore s klesajúcou tendenciou. O hodnote tabletiek hovorí aj hviezdičkový ukazovateľ. Viac oranžových hviezdičiek = lepšie lieky na podporu chudnutia.

Druhý stĺpec hovorí o tom či boli tabletky klinicky overené, alebo či je ich predaj v rámci Slovenskej republiky povolený.

Tretí stĺpec odkazuje jednotlivé tabletky na recenzie.

Cena pri tabletkách je orientačná, môže byť príležitostne menená podľa ponuky jednotlivých predajcov, inak samozrejme súhlasí s aktuálnou situáciou.

Posledný stĺpec Vás presmeruje k jednotlivým internetovým predajcom tabletiek na chudnutie.

Najhoršie a zakázané tabletky na chudnutie

NázovProduktPovolenéRecenzia na produktCenaHodnotenieWeb predajcu
Adipex Retardadipex-retardnieRecenzia38 eur0 hviezdičky

nie
ReductilReductilnieRecenzia36 eur1 hviezdičkynie
AcompliaacomplianieRecenzia80 eur1 hviezdičkynie
EfedrínefedrinnieRecenzia? eur1 hviezdičkynie

Vysvetlenie

Druhá tabuľka liekov na chudnutie znázorňuje tie najhoršie, neúčinné alebo zakázané tabletky na území SR poprípade celej EÚ!

Hodnotenie aj popis tabuľky je identický ako v predchádzajúcom prípade, rozdiel je však v tom, že teraz hodnotíme tabletky od najhorších zostupne s klesajúcou tendenciou. Hviezdičkový ukazovateľ je tiež naopak. Čím menej hviezdičiek, tým horšie umiestnenie od hora v rámci hodnotenia liekov na chudnutie.

Odkazy na niektorých predajcov v rámci hodnotenia účelovo neuvádzame, nakoľko porušujú platné zákony SR a EÚ. Predajom zakázaných liečiv porušujú zákony a neraz aj ohrozujú zdravie nakupujúcich.

Tabuľka je aj bude neustále aktualizovaná a postupne budú pridávané ďalšie tabletky. Na hodnotenie vyberáme len niektoré (najobľúbenejšie, najpredávanejšie,zakázané….) z dôvodu obrovského množstva produktov, ktoré sú na trhu dostupné

Pomôžu mi tabletky schudnúť?

Určite nie všetky. Tabletky na chudnutie môžu telu a chudnúcemu procesu pomôcť, ale naopak, môžu sa stať aj jeho príťažou. Je preto naozaj dôležité si správne vybrať. Vychádzajte preto do určitej mieri so skúsenosti iných a zároveň overujte kvalitu, zloženia a hlavne pôvod tabletiek na chudnutie.

Predsa len, ak sú tabletky vyrobené napríklad u nás alebo povedzme v Nemecku či USA, máme hneď lepšiu predstavu a dôveru k takémuto výrobku. Zoberte si, že ak sú tabletky na chudnutie vyrobené napríklad niekde v Kazachstane – veríte im?

 

No určite nie. Predsa len v EÚ či USA sú diametrálne odlišné nároky na kvalitu a nezávadné výrobné postupy ako prakticky kdekoľvek inde vo svete.

Rozlišujeme kvalitu

Každý výrobca zvyčajne prezentuje svoj výrobok tak, až je to nereálne. 

Je to na škodu nielen predajcovi ale aj zákazníkovi. Prečo? – Ide o to, že niektoré prostriedky/tabletky či diétne plány sú pomerne účinné, ale predajca či výrobca ich účinky niekedy preženie do takej miery, že si hneď každý myslí, že je to podfuk. (alebo naopak im uveríte, lebo to nutne potrebujete)

Pozrite sa na tento obrázok, ktorý sa snaží predať nemenované tabletky – aj hlupák vie, že je to blud. Ide však o to že , pri nadváhe a absolútnej zúfalosti sme hlupáci tak trochu všetci. Každý chce predsa hneď viditeľný výsledok.

Ako fungujú?

Tabletky na chudnutie sa svojím pôsobením sú často podobné. Podobné v zmysle prírodných zložiek, ktoré obsahujú. Tieto prírodné zložky majú určitú funkciu, ktorá by mala pomáhať redukovať hmotnosť. 

Potom tu máme produkty, ktoré fungujú na princípe fyzikálnom, napr. nový produkt FitoSlim. Jeho účinok spočíva v tom, že pred jedlom vypijete gélovú substanciu a tá sa vám v žalúdku roztiahne a vy tým pádom zjete menej = menší kalorický príjem= chudnutie.

Stravovacie plány ako napríklad Ketomix – skvelá vec ktorá zase funguje na princípe predpripravených jedál, ktorých cieľom je u vás vyvolať stav ketózy a tým pádom chudnutie.

Tabletky na chudnutie – vyžadujte realitu

 

Vždy sa snažte byť objektívny, ak sa chystáte zakúpiť produkt hlavne z neoverených zdrojov. Obrázky typu zhodíte 40 kg za 3 mesiace ak zjete toto balenie tabletiek je vždy čistý bulšit. Zdá sa vám zbytočné, čo pripomíname? Boli by ste prekvapený, koľko ľudí stále a stále dokola naletí na podobné reklamy.

Nemôžete očakávať že po nejakej tabletke to z vás hneď odletí, keď ste trpeli nadváhou napr. 10 rokov. Reklamy, ktoré si dávajú za cieľ, že schudnete napr. za mesiac 1-2 kg, sú reálnejšie. Pri stravovacích plánoch môže byť realita aj 10 kg.

Čo na to veda

Veda je v tomto stále nekompromisná – a má pravdu. Neustále a tvrdo vyvracia klamlivé produkty, ktoré sa z vás snažia vytiahnuť eurá za každú cenu.

Dobré doplnky na chudnutie, s overeným obsahom účinných látok, sú zväčša vedecky podložené. Zoberme si na mušku zložku zelený čaj. Vieme predsa že zrýchľuje metabolizmus, má antioxidačné účinky, viaže na seba tuk a pod…

Naneštastie veda dodnes neprišla s rýchlym a účinným riešením pri nadváhe. AK by to tak bolo, obezita by ne

bola jedna z najpálčivejších civilizačných chorôb v súčastnosti. Sú však výskumy, ktoré trvajú aj desiatky rokov, s indíciami, že si s tým raz poradíme…

Sú bezpečné?

Pri definovaní bezpečnosti tabletiek na chudnutie by sme najprv tieto produkty mali rozdeliť na 2 skupiny:

  • Výživové doplnky
  • Lieky

Výživové doplnky

Majú zväčša charakteristiku ako neškodlivých pomocníkov stravy, čo sa často podkladá prírodným zložením. Dôležitý pohľad na vec je ale ten, či daný produkt obsahuje, to čo sľubuje (je bežné, že ak sa na SR podarí niečo prešovať, niekto si to kúpi, skonzumuje a v tom lepšom prípade má len tráviace ťažkosti, a to preto, že v danom doplnku bolo niečom celkom iné)

A tiež je dôležité, či obsahuje aj deklarované množstvo. Aj bylina, ak je napríklad vo väčšom množstve ako je dovolené, môže uškodiť.

Lieky na obezitu

By mali byť vždy bezpečné resp. ich prínos by mal prevyšovať negatíva, nakoľko prechádzajú klinickým testovaním. Ale aj veda sa mýli, je však dobré, že vie kriticky napraviť svoje chyby. Ako príklad uvedieme liečivo sibutramín. 

Ten bol predpisovaný pre ľudí, ktorí mali kritický problém s nadváhou a mal niekedy až výborné výsledky. Háčik spočíval ale v tom, že išlo o formu zastaralého antidepresíva, ktorý vyvolával u ľudí psychické problémy, halucinácie či samovražedné sklony. Liek bol následne stiahnutý z predaja. Načo sú nám predsa štíhly ľudia v ústavoch?

Liek (Adipex) jednoducho viac škodil, ako bol prínosom. Odvtedy sa v EÚ zakázal – môžete si o ňom prečítať aj v našej recenzií.

Ako nakupovať tabletky na chudnutie

  • dbajte na zloženie
  • overujte obsah účinných látok
  • kvalita prevedenia (krajiny EÚ, USA)
  • povolenie od ŠúKL – Štátny ústav na kontrolu liečiv vydáva doplnkom povolenie o zdravotnej nezávadnosti
  • vyhľadávajte support (ak má stránka podporu, kde sa môžete obrátiť, je to dobré znamenie)
  • skúsenosti ľudí
  • vaša skúsenosť (kúpte si najprv základné balenie a potom uvidíte, či chcete pokračovať)

Naše odporúčania nenahrádzajú odborný názor lekára alebo lekárnika. Pokiaľ máte závažný zdravotný problém, lekárska starostlivosť je prvou cestou, ktorou sa treba uberať.