acai berry

Acai Berry – chudnete detoxikáciou

Posledná aktuálizácia prebehla 10. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Čo je Acai Berry?

Acai Berry je bobuľovité ovocie veľkosťou približne ako slivka, ktoré pochádza z Južnej Ameriky. Hovoríme aj o jednom z najzdravších ovocí vôbec. Má bohatú zásobu antioxidantov, čo priaznivo ovplyvňuje imunitný systém. Známe je aj ako protirakovinová bomba. Svoj titul super ovocia má aj vďaka schopnosti zlepšiť tráviaci mechanizmus, čím urýchľuje látkovú výmenu a metabolizmus samotný. Acai je zdrojom zlúčenín, ktoré sa nazývajú antocyaníny. Bobule Acai berry sa nachádzajú aj v červenom víne. Je to tá časť ovocia či červeného vína, ktorá má blahodárne účinky na srdcovocievnu činnosť.

Obsahuje vitamíny B1. B2, B3, E, C, vápnik, fosfor, vlákniny, draslík, proteíny, mastné kyseliny – omega 6 a omega 9. Omega 6 mastné kyseliny znižujú hladinu škodlivého LDL cholesterolu a omega 9 udržiava hladinu HDL cholesterolu, ktorý je pre zdravie potrebný. Pre  blahodárne účinky sa Acai stal každodennou potravinou nielen bežných ľudí a športovcov, ale aj známych hercov, spevákov, modeliek.

A čo chudnutie?

Aj napriek tomu, že urýchľuje metabolizmus, podporuje trávenie a urýchľuje látkovú výmenu, ak si myslíte, že len tak schudnete, veľmi sa mýlite. Ako každý doplnok pestrej stravy, podotýkame pestrej aj tento vyžaduje okrem užívania aj zmenu stravovania a pravidelnú pohybovú aktivitu.

Blahodárne účinky ovocia Acai Berry

 • Kožná sústava – vedie a vyhráva boj proti starnutiu, vyživuje pokožku, hydratuje a dodáva jej pružnosť. Ochraňuje pokožku pred rôznymi ochoreniami (lupienka, suchá koža, exzémy), napomáha hojeniu rán, popálenín, rezov…
 • Vlasy – vlasom dodáva lesk, pružnosť, spomaľuje vypadávanie vlasov.
 • Srdcovocievny systém – znižuje búšenie srdca, zmierňuje vysoký krvný tlak.
 • Diabetes mellitus– diabetická retinopatia patrí medzi komplikácie sprevádzajúce cukrovku. Často sa stáva, že pacient oslepne. Diabetická retinopatia spôsobuje rozširovanie, praskanie a napokon vytekanie tekutín z kapilár v oku. Vznikne opuch, ktorý zapríčiní neprekrvenie očného nervu. Organizmus sa snaží praskajúce kapiláry opraviť a tak veľmi rýchlo vytvára nové, ktoré však praskajú čo stav ešte viac komplikuje. Anthocyaníny majú čiastočnú schopnosť zabraňovať vytekaniu tekutiny z kapilár a abnormálnej tvorbe proteínov v organizme.
 • Arterioskleróza – pri tomto ochorení ide o upchávanie a tvrdnutie tepien. Antioxidanty zabraňujú tvorbe oxidačným procesom. Ochraňujú tie bunky, ktoré formujú steny ciev a napomáhajú udržiavať integritu mikrokapilár.

Charakteristika

 • Acai je ovocie z radu najvýživnejších,
 • telo detoxikuje a očisťuje,
 • účinný proti starnutiu, má omladzujúce účinky,
 • zrýchľuje metabolizmus a upravuje trávenie,
 • podporuje chudnutie,
 • znižuje chuť do jedla,
 • telu dodáva energiu a znižuje únavu,
 • zvyšuje výkon svalstva,
 • urýchľuje oxidáciu tukov,
 • podporuje imunitný systém,
 • výživový doplnok na rastlinnej báze,
 • produkt Acai Berry je registrovaný ÚVZ SR č. OHVBPKV/2898/2012/Jo.

Produkty Acai s cenou

acai berry produkt

Acai Berry sa predáva vo viacerých formách, pričom základný rozdiel je len v miligramoch, ktoré obsahuje jedna tabletka. Znamená to, že Acai Berry 1000 bude obsahovať 1000 mg v jednej tabletke.
Ceny a prevedenia sú rôzne. Existujú tabletky, prášky ako aj tobolky.

0,5 kg acai berry, skvelej kvality od Biocare si môžete v prípade záujmu objednať TU.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Kde inde kúpiť Acai berry

Dnes si produkty z tejto bobulemôžete kúpiť aj vo vašom lokálnom supermarkete. Je ním napríklad produkt Acaico. Môžete si ho kúpiť vo forme jogurtu, zmrzliny a iných podobách. Mrazenú dobrotu si kúpite napríklad za 2,50€ v obchdoných reťazcoch ako napríklad TESCO.

Náš názor

Ovocie Acai Berry je bezpochybne jedno z najzdravších ovocí vôbec.  Je to doslova vitamínová bomba. Čo sa však týka chudnutia na čo sa špecializujeme, skúsenosti ľudí sú rôzne.  Mnoho ľudí tvrdí, že aj napriek tomu, že neschudli, zlepšilo sa im trávenie, zvýšila sa im fyzická sila a ich telo sa zbavilo toxínov. Ďalší tvrdia, že s užívaním Acai sa u nich vyskytli hnačky, plynatosť, nadúvanie.

Upozorňujeme však, že to môže byť častokrát sprievodným javom odbúravania toxínov z tela. Najnovšie štúdie dokonca odhaľujú, že má veľmi podobné účinky ako čučoriedky. Blíži sa zima, preto si myslíme, že ak so spomínaným super ovocím neschudnete, vyhnete sa tak mnohým chorobám ako je chrípka, nádcha, Acai sa totižto okrem iného podieľa aj na podpore vášho imunitného systému. Pokiaľ však chcete schudnúť, môžete tiež vyskúšať Fykotín.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Upozornenie

Nie je náhradou pestrej stravy. Produkt nevhodný pre deti do 3 rokov. Neprekračujte maximálnu povolenú dennú dávku.

Nebol zatiaľ robený žiadny seriózny vedecký výskum o Acai Berry, ktorý by potvrdzoval všetky zdravé účinky tohto ovocia!

Fórum
Užívate alebo ste v minulosti užívali Acai? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

One Response

 1. silvi56 7. novembra 2015

Napíš nám svoj názor