acomplia

Acomplia

Posledná aktuálizácia prebehla 10. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Acomplia – oprávnene stiahnutá z predajných pultov

Účinky Acomplie

Acomplia je liek obsahujúci liečivo rimonabant . Spolu s diétou a cvičením sa využíva ako doplnok výživy pre ľudí, ktorí:

  • Trpia veľkou nadváhou (obezitou) a ich body mass index sa pohybuje v číslach, ktoré sú väčšie ako, respektíve rovné 30 kg/m2
  • Trpia nadváhou a ich BMI hodnota je väčšia, respektíve rovná hodnote 27 kg/m2 a zároveň trpia inými ochoreniami rizikovými pre držanie diéty. Sú to ochorenia ako napríklad diabetes (cukrovka), alebo dyslipidémia (zvýšené hladiny tukov v krvi).

Tento suplement bol v Európskej Únií istú dobu distribuovaný a predávaný. Stopku mu vystavila až Európska komisia a to vďaka ich nepriaznivým a nie príliš blahodarným účinkom. O aké nepriaznivé účinky a o tom ako Acomplia fungovala sa dočítame v nasledujúcom článku.

Vysoká cena – vysoký účinok

V dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť doplnok k diéte, ktorý bude skutočne fungovať tak, ako uvádza výrobca. Aj keď v tomto prípade nešlo tak o suplement, ako o liečivo pre ľudí, ktorí naozaj trpeli obezitou vyššieho stupňa, respektíve pre ľudí trpiacich obezitou a zároveň inými chorobami ako napríklad diabetes. Jej cena za balenie bola 80 €, čo nebolo najmenej. V zahraničí sa tento liek distribuoval pod názvom Zimulti.

Účinok Acomplie spočíval v látke rimonabant. Táto účinná látka blokuje špecifický typ kanabisových receptorov, ktoré sa nachádzajú v nervovom systéme a v systéme kontroly príjmu potravín. Blokovaním receptorov táto látka pomáha pacientom trpiacim obezitou znížiť príjem potravín a tým následne zredukovať telesnú hmotnosť.  Acomplia znižovala tvorbu tukového tkaniva  zároveň zvyšovala využitie glukózy v svaloch.

Pacienti užívajúci toto liečivo preukazovali výborné výsledky, aspoň čo sa chudnutia týka. Telesná hmotnosť sa postupne redukovala, chuť do jedla ustupovala a teda po fyzickej stránke to bol malý zázrak, ktorý pomáhal nejednému pacientovi trpiacemu obezitou. Na druhej strane je potrebné poukázať na to, za akú cenu to bolo.

 

Vedľajšie účinky za to naozaj nestáli

Ako už bolo spomenuté v úvode, Acomplia bola z predajného trhu stiahnutá práve kvôli nežiaducim vedľajším účinkom. Čo sa týka tých zo súdku „slabšieho“ sú to najmä bolesti hlavy, pocity nevoľnosť či dokonca hnačka a zvracanie. Horší prípad bol, keď sa dostavili tie zo súdku horšieho. To boli najmä depresie. Hlboké depresie ktoré privádzali pacientov psychicky na dno ešte hlbšie, než na akom boli predtým.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

  • Zelený čaj  400 mg
  • Kofein 200 mg
  • Citrus aurantium 400 mg
  • L-Karnitín 230 mg
  • Chilli 40 mg
  • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

V Nemecku boli dokonca v dôsledku užívania Acomplie zaregistrované 4 pokusy o samovraždu!

Je teda evidentné, že stiahnutie z predajného trhu nebolo vôbec bezdôvodné.

Prechod z Acomplie na antidepresíva

Niektorým užívateľom lieku sa stalo, že po vysadení Acomplie prešli rovno na antidepresíva. Boli im diagnostikované rôzne psychické poruchy, z ktorých by sa sami nedostali. Ak by sa to stalo len trom ľuďom z tisícich, riziko je omnoho väčšie, než by bolo vhodné. Žiadny človek snažiaci sa o zlepšenie svojho života by nemal skončiť s depresiami a na práškoch. Aj keď si poviete, že vám sa to stať nemôže, istí si byť na 100% nemôžete. Preto odporúčame liekom spôsobujúcim depresie sa vyhýbať ako to len ide (aj v prípade, že šanca je minimálna).

Vystavená stopka predaju takisto mnohých zarmútila

Keďže išlo čo sa fyzickej stránky týka o veľmi účinný liek, veľké množstvo ľudí bolo po tomto kroku zarmútených. Samozrejme, že vedľajšie účinky sa nemusia dostaviť u každého. Môže to byť u jedného človeka z desiatich užívajúcich. Takisto to však môže byť aj u ôsmych z desiatich. Ako sme sa už dočítali, tieto depresie spôsobované Acompliou môžu mať často krát katastrofický scenár. Pokúsiť sa vziať si život len kvôli lieku, ktorý užívame na chudnutie – to za to naozaj nestojí.

Na druhej strane v rôznych diskusiách sa dočítame aj o názoroch ľudí, ktorí uvádzajú, že Acomplia im neprivodzovala žiadne stavy depresie, či úzkosti. Ba práve naopak, cítili sa lepšie, plní entuziazmu a chuti do života. Je teda jasné, že obsah tohto liečiva bol pomerne vrtošivý čo sa účinkov týka a stále to nie je riskovania hodné, nech je akokoľvek účinné.

Niektorí pacienti sa nevzdávajú a k lieku sa aj tak dostanú

To, že bol predaj pozastavený sa na (ne)šťastie týka len Európskej únie a teda v krajinách USA a Kanady sa pod názvom Zimulti k tejto látke dostanete. Za akú sumu a za akých podmienok je otázne vzhľadom k distribútorovi, keďže ide o ťažko zohnateľný liek.

Niektorí lekári však toto pozastavenie považujú len za akýsi boj farmaceutických firiem. Viacero lekárov tvrdí, že vedľajšie účinky vôbec neboli až také katastrofické, ba dokonca žiadne. Kde je pravda je teda naozaj otázne. Na rozlúštenie tejto otázky musíme pravdepodobne len čakať. Je možné, že sa látka na trh znova vráti pod iným menom a pod záštitou inej farmaceutickej spoločnosti.

Naše hodnotenie – nestojí to za to

Dočítali ste sa o viacerých pozitívach a aj negatívach tohto liečiva. Na záver sme si takisto zhrnuli vyjadrenie viacerých odborníkov a dietológov, ktorí tvrdia, že Acomplia je liek pre naše telo, respektíve pre telo ľudí trpiacich obezitou veľmi prospešný a žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky sa nedostavujú.

Na druhej strane tu máme hodnotenia, ktoré tieto dohady vyvracajú. Štyri evidované pokusy o samovraždu v dôsledku užívania, množstvo ľudí ktorí skončili s užívaním Acomplie a vymenili ju za antidepresíva a podobne. Toto je cena, ktorú by nemal byť ochotný zaplatiť žiadny človek  , aj keby bol akokoľvek obézny. Vždy sa predsa dá nájsť aj iná cesta, ktorá nemusí viesť takou strastiplnou a prekážkami poprepletanou trasou.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Upozornenie – dávajte si pozor čo kupujete

Po stiahnutí z trhu sa na internete, najmä na zahraničných portáloch začalo objavovať stále viac inzerátov, v ktorých je dané liečivo ponúkané. Ak už sa teda rozhodnete risknúť to a kúpiť si Acompliu, musíte si dávať pozor na to, čo vlastne kupujete. Je veľmi pravdepodobné, že Vám pošlú v tom lepšom len Vitamín C v tabletách. V horšom prípade to môžu byť tabletky na chudnutie, ktoré Vášmu telu uškodia ako fyzicky, tak aj mentálne, preto by ste mali byť obozretní a pri takomto nákupe dôkladne vyberať.

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor