African mango

Posledná aktuálizácia prebehla 10. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

African mango

Výživový doplnok, s ktorým sa môžete v závislosti od distribútora stretnúť pod názvom African mango alebo aj Africké mango sa snaží potenciálnych zákazníkov nalákať na všetky kritériá, na ktoré sme u podobných produktov už zvyknutí. Medzi sľubované účinky tak patrí chudnutie v dôsledku potláčania chuti do jedla a zníženia cholesterolu, ale aj zníženie cukru v krvi, zlepšenie dynamiky látkovej výmeny a celkové navýšenie energie organizmu.

 Magické vlastnosti podtrhuje magická cena, ktorá je podľa zvoleného obchodu napríklad 15eur za 60 tabliet , pričom výrobca odporúča dávkovanie 1-4 tablety denne. Za predpokladu zlatej strednej cesty, a síce dvoch tabliet denne by ste si mali s jedným balením vystačiť celý mesiac.

Plod afrického manga

Ako vyplýva z názvu produktu, ide o extrakt z rovnomenného ovocia africké mango, ktoré je na rozdiel od tabletiek vytvorené len prírodou. Vzhľadom na to, že spomínaný výživový doplnok je extrakt z tohto plodu je vhodné sa najskôr pozrieť, čo nám môže ponúknuť samotné ovocie. Africké mango pochádza z dažďového pralesa v Guinei.

Ide v podstate o štandardné mango, ktoré poznáme z pultov supermarketov a každý z nás si ho môže kedykoľvek kúpiť. Aj napriek tomu, že na Slovensku kvôli problematickej doprave nemá až takú vysokú obľubu, v svojej pôvodnej krajine je využívané na medicínske účely.

Nepoužíva sa pritom len samotný plod, ale aj časti stromu ako takého. Kôru napríklad domorodí obyvatelia spotrebúvajú na úľavu proti bolesti, kôru zase na hnačku a cukrovku a žltú horúčku môže zmierniť, či dokonca vyliečiť výťažok z jadierok. Skúsenosti obyvateľstva sú mnohokrát smerodajné pri hľadaní nových liekov. Poďme sa teda pozrieť na konkrétne zloženie manga a súvislosť s chudnutím.

Ak sa však nezaoberáte fungovaním organizmu a významom zložiek v potrave dlhšiu dobu, potom vám tieto údaje nebudú nič hovoriť. Čo teda znamenajú v praxi?

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

  • Zelený čaj  400 mg
  • Kofein 200 mg
  • Citrus aurantium 400 mg
  • L-Karnitín 230 mg
  • Chilli 40 mg
  • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Vitamíny sú štandardnou zložkou v prípade, že máte pestrú stravu. Ich prídavok v tomto prípade teda síce neosoží, ale ani neublíži. To isté platí aj o mastných kyselinách, či základných zložkách potravy ako proteíny, či uhľohydráty. Na otázku, odkiaľ sa berú zázračné účinky popisované v brožúrke o produkte teda existujú dve odpovede. Štúdie preukázali, že príjem vlákniny, ktorá je v mangu zastúpená v hojnom množstve, môže znížiť cholesterol. To za určitých okolností vedie k chudnutiu a celkovému zlepšeniu zdravia. 

Úlohu čiastočne zohráva aj adiponektín, teda hormón zabezpečujúci metabolizmus tukov a cukrov. To zvýši hladinu inzulínu a telo začne využívať energiu uskladnenú v tuku. Druhou možnosťou je, že spokojní zákazníci schudli vďaka placebo efektu, ktorý je preukázateľne funkčný. Je teda možné, že by rovnako schudli aj v prípade, že by namiesto afrického manga jedli pravidelne Celaskon, avšak mysleli by si, že ide o zázračný liek na chudnutie.

Obsah tabletiek a s ním súvisiaci záver

Africké mango ako plod je teda rovnako ako aj všetky ostatné druhy ovocia vhodným doplnkom potravy. Koľko ale afrického manga obsahuje jedna tabletka tohto výživového doplnku? Výrobca uvádza, že v 400mg je extrakt 10:1. V praxi to znamená, že 400mg tabletiek obsahuje rovnaké množstvo účinných látok ako 4000mg ovocia. Okrem toho tabletky obsahujú aj farbivo oxid titaničitý , aby boli tabletky pekne biele a pôsobili tak dôveryhodnejšie. S prihliadnutím na pomer 10:1 sa zdá, že je úžasné, koľko jedna malá tabletka obsahuje manga. Nenechajme sa však zviesť reklamou a zúžitkujme znalosti zo základnej školy. Jedna tabletka má podľa balenia 40mg, čo je 4000mg hmoty manga, čo sa rovná 4 gramom.

Ak zjete jednu tabletku, bude to mať rovnaký účinok, akoby ste zjedli enormne maličký kúsok dužiny manga, neporovnateľne menší od jedného plodu.

Nehovoriac o zbytočnej prítomnosti farbiva a uchovávania v ochrannej atmosfére v porovnaní s relatívne čerstvým ovocím. Okrem toho, dvojica účinných látok, a síce vláknina a adiopektín sa vo veľkom množstve nachádzajú aj v dostupnejších potravinách, ktoré sú lacnejšie a hlavne nemuseli absolvovať na Slovensku dlhú cestu v pochybných podmienkach.

Vlákninu znižujúcu cholesterol si dopĺňajte z ovocia s jedlou šupkou, napríklad jabĺk a hrušiek, celozrnného pečiva, ovsených vločiek a v neposlednom rade aj ryže.  Všetky tieto potraviny majú vyšší obsah vlákniny ako mango. To isté platí aj o adiopentíne. Úprava prirodzenej každodennej stravy bude mať absolútne neporovnateľne väčší účinok v porovnaní s 4g manga v tabletkách. Kúpa Afrického manga je teda len strata peňazí. Ak chcete niečo urobiť pre vaše zdravie, investujte ich radšej do skvalitnenia jedálnička.

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Hodnotenie

Schudnete vďaka African Mango? Možno len vtedy, ak upravíte stravu a začnete s pohybom. Na to ale African Mango nepotrebujete.  Highlighted text Radšej si choďte kúpiť jablko. Alebo rovno mango, ak naň máte chuť po toľkom čítaní o ňom. Je síce drahšie ako obyčajné jablko, ale aspoň ochutnáte trochu exotiky.

African Mango je len ďalšia bublinka na trhu. Radi by sme napísali, že neuškodí a ani nepomôže, ale uškodiť skutočne niekomu môže.

Vedľajšie účinky

Naše telo nebolo na časté prijímanie exotického ovocia zvyknuté, a preto sa u niekoho môžu prejaviť aj vedľajšie účinky vyvolané zväčša alergickými reakciami. Medzi zaznamenané patria napríklad bolesť hlavy, problémy s plynatosťou, či spánkom. Vážnym problémom pre vybrané typy cukrovkárov ale môže byť aj vyšší obsah adiopenktínu, ktorý zvyšuje obsah inzulínu v krvi. Riskovanie možných vedľajších účinkov je v tomto prípade úplne zbytočné, pretože užívanie tohto výživového doplnku nemá zmysel.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor