Ako schudnúť z brucha?

Posledná aktuálizácia prebehla 25. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Ako schudnúť z brucha

ako schudnúť z brucha

Vedeli ste o tom, že človek, ktorý má nadváhu vôbec nemusí byť chorý? Existuje mnoho ľudí s miernou nadváhou, ktorí sú zdraví. Naopak, mnoho ľudí s normálnou hmotnosťou, trpia metabolickými poruchami, ktoré sú spojené s obezitou. Je to spôsobené tým, že tuk pod kožou nespôsobuje až taký veľký problém. Teda nie zo zdravotného hľadiska. Je to skôr estetický problém.

Ale tuk v brušnej dutine môže spôsobiť skutočne nepríjemné zdravotné problémy. Ak máte veľa tuku v okolí pása, mali by ste zapracovať na tom, aby ste  sa ho zbavili.

Ak má muž okolo pása viac ako 102 cm a žena viac ako 88 cm tak trpia brušnou obezitou.  Je teda potrebné schudnúť z brucha. Každý človek túži po peknom a vypracovanom brušku. Dáme vám pár rád, aby ste ho mohli ľahšie dosiahnuť a už si nemuseli klásť otázku ako schudnúť z brucha.

Nejedzte cukor

Pridaný cukor je extrémne škodlivý. Boli vykonané štúdie, ktoré zistili, že cukor spôsobuje metabolické poruchy. Keď človek prijíma veľa rafinovaného cukru, pečeň sa zaplavuje fruktózou a je nútená pretvoriť ju na tuk. Prebytočný cukor, najmä vzhľadom k veľkému množstvo fruktózy, môže viesť k zvýšenej kumulácii tuku v bruchu.

Ako teda schudnúť z brucha keď je cukor všade? Mali by ste sa minimálne vyhýbať sladeným nápojom. A nie len vy, ale aj vaše deti. Nedávajte im od malička pravidelne každý deň sladené nápoje. Vytvorte im zvyk na pitie čistej vody. Je pre ne aj pre vás oveľa zdravšia. Pitie sladených nápojov môže viesť k detskej obezite. Snažte sa minimalizovať množstvo prijatého cukru a vyhýbajte sa sladeným nápojom.

Začnite čítať etikety. Dokonca aj potraviny a nápoje, ktoré sa predávajú ako zdravé potraviny, môžu obsahovať vysoké množstvo rafinovaného cukru. Ak si neviete predstaviť poobednú kávu alebo čaj bez cukru, nahraďte ich prírodným sladidlom. Použite trstinový cukor alebo med.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

  • Zelený čaj  400 mg
  • Kofein 200 mg
  • Citrus aurantium 400 mg
  • L-Karnitín 230 mg
  • Chilli 40 mg
  • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Obmedzte sacharidy

Obmedzenie príjmu sacharidov je jeden z najrýchlejších spôsobov ako stratiť tuk. Bola vykonaná štúdia, ktorá zistila, že muži, ktorí obmedzili príjem sacharidov iba na 8% svojich denných kalórií, stratili viac ako 3,5 kg tuku a získali takmer kilo svalov za šesť týždňov.

Ako schudnúť z brucha? Nevynechávajte jedlá!

Ak vynecháte nejaké jedlo dňa a nejete dlhšiu dobu, vaše telo sa dostane do katabolického stavu, čo znamená, že sa začne rozkladať svalové tkanivo využívajúce energiu a tuk sa začne šetriť na horšie časy. Preto si dajte záležať, aby ste jedli päťkrát denne v malých porciách naozaj vyváženú stravu. Pred jedlom si dajte pohár čistej vody. Voda zaplní žalúdok, budete sa cítiť plnší a zjete menšiu porciu.

Jedzte viac bielkovín

Už sme vám povedali, čo nemáte jesť, teraz to obrátime a povieme vám na čom si môžete pochutiť, aby ste zároveň mohli chudnúť z brucha. Ak budete prijímať potraviny s vysokým obsahom bielkovín, vytvoríte si dlhodobú a úspešnú stratégiu ako sa zbaviť centimetrov z brucha. Bielkoviny vám môžu pomôcť udržať si váhu a zabrániť znovu priberaniu. Sú obzvlášť účinné proti brušnému tuku. Ľudia, ktorí jedia viac bielkovín, majú nižší  obsah tuku v okolí brucha.

Takže zvýšte príjem nespracovaných vajec, rýb, morských plodov, mäsa, hydiny a mliečnych výrobkov. Sú to tie najlepšie zdroje bielkovín v strave.

Kokosový olej

Kokosový olej je potravina, ktorá sa zaraďuje medzi „superpotraviny“. Jeho jedinečná kombinácia obsahu  mastných kyselín môže mať ďalekosiahle pozitívne účinky na zdravie. Niektoré štúdie ukazujú, že práve pridaním kokosového oleja do svojho jedálnička, môžete stratiť tuk, najmä „nebezpečný“ tuk, nachádzajúci sa  v brušnej dutine. Odporúča sa konzumovať 30 gramov za deň, čo predstavuje dve polievkové lyžice kokosového oleja denne. Pomôže vám spaľovať tuk omnoho rýchlejšie a naštartuje váš metabolizmus.  Kokosový olej zníži vašu chuť do jedla a budete jesť menej iných potravín.

Hýbte sa

ako schudnuť z brucha fitness

Ak chcete schudnúť z brucha, musíte sa hýbať. Vyberte si nejakú aeróbne cvičenie, ktoré vám zvýši tep a začnite odbúravať kilá. V predchádzajúcom článku sme už spomínali beh a jeho účinky na chudnutie. Môžete si však vybrať aj korčule, bicykel, plávanie a mnohé iné. Vydržte pri tejto činnosti minimálne 30 minút. Ak bývate v paneláku na najvyššom pochodí, nepoužívajte výťah. Začnite veľa chodiť. V závislosti od toho, koľko prejdete, môžete schudnúť týždenne až pol kila. Preto ak vám to možnosti dovoľujú, prejdite sa. Ak chodíte do práce autobusom, choďte pešo. Ak to máte ďaleko, vystúpte o dve zastávky dopredu a tie zvyšné prejdite po svojich. Udržiavajte vaše telo v pohybe.

Posilňovanie

Keď už tuk na bruchu spálite, je na čase začať s posilňovaním, aby brucho bolo pekne tvarované a neovísalo. Existuje mnoho druhov cvikov na brucho. Začnite s klasickými sed ľahmi. Precvičíte si nimi

  • priamy brušný sval
  • vonkajší šikmý brušný sval
  • vnútorný šikmí brušný sval

Bicyklové skracovačky

Patria medzi veľmi účinné cviky, ktoré sa dajú vykonávať v pohodlí domova. Je to naozaj efektívny cvik, ktorým si precvičíte najmä šikmé brušné svalstvo. Ľahnite si na chrbát, dajte si ruky za hlavu, pokrčte nohy a striedavo priťahujte pravý lakeť k ľavému kolenu a naopak.

Plank alebo ako schudnúť z brucha

Jediným cvikom si precvičíte brucho, vyformujete zadok, svaly na rukách a tiež na nohách.

Ľahnite si na zem, oprite sa lakťami o zem a držte sa len prstami na nohách. Dajte pozor, aby vaše telo bolo vzpriamené. Brucho majte po celý čas napnuté, nezabúdajte dýchať. Snažte sa vydržať v tejto pozícii aspoň 20-30 sekúnd. Vôbec to nie je také jednoduché, ako to vyzerá, ale výsledok je neuveriteľný.

Vizuálny tréning

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor