ako-zacat-behat

Ako začať behať?

Posledná aktuálizácia prebehla 12. marca 2017. Upravila redakcia

Typy na správny beh

ako-zacat-behat

Neviete ako správne by ste mali začať behať? Čo by ste na Vašej technike mali zlepšiť a čomu by ste sa mali naopak vyhnúť? Nechajte sa inšpirovať trikmi v nasledujúcom článku.

Behaním schudnúť

Ak chceme behať a zároveň chudnúť, nezdá sa nám na tom nič komplikované. Predsa začneme behať, a tým budeme aj chudnúť. Na redukovanie našej váhy však pri chudnutí nestačí len behať, ale mali by sme beh kombinovať aj s inými cvikmi.     Ľudia s vyššou hmotnosťou ako 90 kg pri behu zaťažujú svoje kĺby a kosti. Na začiatku je pre nich výhodné začínať skôr s rýchlou chôdzou, plávaní či bicyklovaní a po dosiahnutí váhy približne 90 kg začať s behom.

Začiatok

Hneď ako začneme behať by sme beh mali vykonávať pravidelne. Ideálne trikrát do týždňa po 30 minút. Tempo by sme mali zvoliť také, aby sme popri behu boli schopní aj rozprávať. Spoločnosť pri behu je rovnako vítaná. Na začiatok by sme mali praktikovať striedanie behu a rýchlej chôdze.

Rozcvička

Pri behu si musíme dávať pozor pred zbytočnými poraneniami, natiahnutiami či skracovaním svalov. Preto po a pred každým behom by sme mali pár minút venovať rozcvičke (strečing).

Ľudia do 25 rokov by mali vykonávať rozcvičku, resp. naťahovanie svalov, približne 5 až 10 minút. Ľudia nad 25 rokov by tejto činnosti mali venovať aspoň 15 až 20 minút.

Pitný režim

pitie-vody

Nesmieme zabudnúť ani na pitný režim, ktorý je pri behu veľmi dôležitý. Náš  organizmus by sa pri behu nemal vyčerpať ani preťažiť. Pokiaľ behávame dlhšie ako 40 minút, vodu by sme mali mať vždy po ruke. Avšak, počas horúčav (teplota nad 25°C) by nám voda nemala chýbať vôbec. Naše telo sa nesmie prehriať, a preto sa môžeme počas behu aj ovlažiť.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

  • Zelený čaj  400 mg
  • Kofein 200 mg
  • Citrus aurantium 400 mg
  • L-Karnitín 230 mg
  • Chilli 40 mg
  • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Kedy behávať?

Čas behu závisí hlavne od nás, keďže zvyčajne dopoludnia (niekedy aj popoludnia) trávi väčšina ľudí svoj čas v práci alebo v škole. Ideálne je ale behávať ráno, aby sme nášmu organizmu nastavili ten správny biorytmus. Druhá alternatíva je behávať podvečer, kedy sa vyhneme najväčším horúčavám. Behávať by sme naopak nemali cca 3 hodiny pred spánkom.

Obuv

Behať by sme mali v topánkach, v ktorých sa cítime dobre, nerobia nám žiadne otlaky a hlavne sa nám v takých teniskách dobre behá.

Technika

Treba behať prirodzene a uvoľnene cez prednú časť chodidla a mierne zakopujeme.

Dýchanie by malo byť pravidelné, hlboké a plynulé. Dôležitý je kvalitný výdych, aby sme mohli urobiť dlhý nádych. Pri výdychu brucho sťahujeme dovnútra a pri nádychu sa nadychujeme cez brucho a hrudník a opäť vydychujeme.  Trup je vystretý, vzpriamený a ramená uvoľnené. Ruky by mali byť popri tele a hýbeme nimi pravidelne a prirodzene.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor