bellasin balance cena

Bellasin balance – sústreďuje sa na chudnutie po 40tke

Posledná aktuálizácia prebehla 18. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Hovorí sa, že žena po 40-tke „chytá druhý dych“ pre život. Je to však naozaj tak? Ak sa pozrieme na ženy, ktorým „ťahá“ na 40, sú frustrované, bez nálady, priberajú a majú pocit, že ich entuziazmus, mladý a štíhly vzhľad, je nenávratne preč.

Nemusí to tak byť, stačí sa len poobzerať po vhodnom výživovom doplnku a obdobie blížiacej sa menopauzy prežiť lepšie, ako keď ste mali 30. Bellasin balance, môže byť tým správnym začiatkom a vstupom do nového, krajšieho obdobia po 40-tke. Prečítajte si o ňom viac a možno sa stane súčasťou vášho každodenného života.

Bellasin balance 40 + a jeho stručná charakteristika

 Bellasin balance je výživový doplnok zložený z rastlinných extraktov , vitamínov a minerálov, ktoré môžu mať blahodarný vplyv na ženu po 40 roku života. Jeho účinky súvisia s blížiacou sa menopauzou/klimaktériom, kedy nastupuje rad hormonálnych zmien, ktoré sa odzrkadľujú na zdraví a na ženskej figúre.

Vyrába ho česká, overená spoločnosť Simply You Pharmaceuticals a.s. Obsahuje zelený čaj, L-karnitín, guaranu, ďatelinu, zázvor, ľan, sóju, olivové listy, rozchodnicu, vápnik a vitamín D3. Dávkuje sa 2-krát denne a je dostupný bez lekárskeho predpisu, aj online formou.

Zloženie Bellasinu balance

Bellasin balance má unikátne zloženie. Obsahuje rad zložiek, ktoré preukázali účinky presne v tých oblastiach, ktoré sa u žien po 40 javia ako problematické. Ide o 4 oblasti, ktorými je: nadmerné ukladanie podkožného tuku, ukladanie tuku a cukru v cievach, vyčerpanosť a únava, a samozrejme znížená produkcia ženského pohlavného hormónu estrogénu, s čím súvisí aj rednutie kostí. Z pohľadu účinku, možno zložky v Bellasine rozdeliť do 4 kategórií:

Poznámka: množstvo účinných látok je uvedené v jednej dennej dávke, čo sú 2 tabletky.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

bellasin-balance zloženie

LipoTherm komplex

Ide o komplex látok, ktoré podporujú spaľovanie podkožného tuku a urýchľujú metabolizmus. Zároveň eliminujú pocity hladu a výrazne znižujú chuť na sladké. Patrí sem:

 • Zelený čaj (extrakt 360 mg) – považuje sa za silný antioxidant, obsahuje katechín EGCG (epigallocatechin gallát), ktorý sa považuje za jeden z najsilnejších antioxidantov. Spolu s kofeínom, urýchľuje metabolizmus, dochádza k rýchlejšiemu spracovaniu potravy a k nižšiemu ukladaniu podkožného tuku.
 • L-karnitín (100 mg) – je aminokyselina, ktorá rozťahuje a očisťuje cievy, čím znižuje hladinu zlého cholesterolu, ale prispieva aj k zlepšeniu mozgovej činnosti. Telo prekrvuje, zahrieva a dodáva mu energiu na vykonávanie pohybových činností.
 • Guarana (extrakt 60 mg) – obsahuje okolo 20 % kofeínu, ktorý telu dodáva energiu, zvyšuje prekrvenie a podporuje chudnutie.
 • Zázvor lekársky (extrakt 50 mg) – obsahuje množstvo vitamínu C, ktorý podporuje imunitu. Zázvor je aj výborným prostriedkom, ktorý podporuje trávenie a zároveň znižuje pocity hladu.
Balenie 140cps
Balenie 90cps
Balenie 160 cps

CardioVit komplex

Je skupina zložiek v Bellasine balance, ktoré sa starajú o zdravé cievy, srdce, čo vedie k celkovej životnej vitalite. Ide o:

 • Olivové listy (extrakt 50 mg) – sú antioxidantmi, ktoré možno prirovnať k antibiotikám. Medzi ich prednosti patrí ochrana kardiovaskulárneho systému, pomáhajú znižovať krvný tlak rovnako dobre, ako lieky na vysoký krvný tlak, čo naznačilo aj niekoľko štúdií a dokážu znížiť aj hladinu zlého cholesterolu, celkovo podporujú zdravie.
 • Rozchodnica ružová (extrakt 50 mg) – je rastlina, ktorá sa považuje za všeliek, najmä na Sibíri, v Rusku a v Číne na ňu nedajú dopustiť. Čo sa týka účinkov v oblasti srdca, prispieva k posilňovaniu srdca, reguluje srdcový rytmus. Znižuje cukor v krvi a chráni pečeň, v ktorej sa deje metabolizovanie živín.

EstroTrim komplex

EstroTrim znamená, že v Bellasine balance sú použité 3 extrakty, ktoré sú plné fytoestrogénov. Sú to látky, ktoré sa v tele človeka správajú, ako hormóny estrogén a progesterón. Tých sa v 40 netvorí už v takom množstvo, ako si to tele ženy vyžaduje, vplyvom čoho nastáva menopauza. Ide o fytoestrogény z:

 • Ďatelina červená/lúčna (extrakt 50 mg) – obsahuje bio-aktívne látky, čo znamená, že majú v ľudkom tele pozoruhodné účinky. Sú to polyfenoly a izoflavonoidy, ktoré nahrádzajú, resp. dopĺňajú stratený estrogén v ženskom tele.
 • Sója (extrakt 50 mg) – podobne ako ďatelina, obsahuje množstvo fytoestrogénov, ktoré ovplyvňujú negatívne prejavy menopauzy. Sója sa používa aj ako doplnková liečba pri ženských problémoch, ako je neplodnosť, nepravidelná menštruácia a pod.
 • Ľan (extrakt 30 mg) – alebo ľanové semienko je výbornou dietologickou potravinou, ktorá podporuje trávenie a pravidelné vyprázdňovanie. Zmierňuje príznaky žalúdočných a črevných problémov, znižuje riziko vzniku zápalu močových ciest.

Osteoplex komplex

Osteoplex komplex pozostáva zo zložiek Bellasinu, ktoré sa starajú o pevné a zdravé kosti, čím sa znižuje riziko častých zlomením, vzniku osteoporózy. Je to:

 • Vápnik (160 mg) – je základnou súčasťou kostry človeka. Ide o stavebný prvok, ktorého množstvo rozhoduje o pevnosti kostí a aj zubov. Avšak, na jeho správne využívanie, je nutné vstrebávanie do kostí, čo zase ovplyvňuje vitamín D3, ktorý sa tiež nachádza v Bellasine.
 • Vitamín D3 (0,0050 µg) – ako sme už spomenuli vyššie, bez neho nenastáva správne a dostatočné vstrebávanie vápnika do kostí, ale dochádza k nadbytočnému ukladaniu vápnika v cievach. Znamená to, že je v úzkej spolupráci aj s vápnikom a spolu zabezpečujú správny metabolizmus kostí. Okrem toho, prispieva aj k dobrej nálade a zabezpečuje dobrú kondíciu svalov.

Ďalšie pridané látky: želatína = obal kapsuly, oxid titaničitý = farbivo

Účinky Bellasinu balance

Účinky Bellasinu balance nájdete aj na krabičke, v ktorej sa predáva. Každopádne, nie je náročné vydedukovať, na čo sa vlastne Bellasin zameriava.

Môže pomôcť s chudnutím

Prvým, najpodstatnejším účinkom Bellasinu, je pomoc pri chudnutí. Veď určite ste si všimli, že s pribúdajúcim vekom sa kilá na vás lepia rýchlejšie a ľahšie, ako v mladosti a doslova máte pocit, že priberiete ešte aj z vody. Bellasin má potencionálne zloženie,  ktoré môže ovplyvňovať a urýchľovať spaľovanie tukov, keďže pomáha urýchliť metabolizmus,  prekrviť telo a odbúravať tuky či cukry z ciev. Mimo toho, znižuje chuť a túžbu po sladkostiach a navodzuje pocit sýtosti.

Vplyv na produkciu pohlavných hormónov

Prejavy spojené s menopauzou, ako  náladovosť, nervozita, potenie, migrény, nepravidelný menštruačný cyklus a prehlbujúca sa „depresia“,  sa pokladajú za najčastejšie prejavy menopauzy. Tieto zmeny, nastávajú v období okolo 40-teho roku života, kedy sa začína znižovať produkcia pohlavných hormónov = estrogénu, progesterónu. Vedie to k výrazným zmenám, ktoré narúšajú pohodlie ženy, Bellasin sa snaží zregulovať hormonálnu hladinu, čo vedie k životu bez nervozity, náladovosti, nadmerného potenia a bez ďalších negatívnych zmien súvisiacich s menopauzou.

Podporuje metabolizmus kostí

Za nižšiu hustotu kostí, vo výraznej miere, môže aj pokles hormónov.  Totiž, poklesom hormónov sa postupne začínajú čoraz častejšie ozývať bolestivé kĺby, zvyšuje sa lámavosť kostí, vypadávajú zuby.  Telu chýba vápnik, a aj fosfor, ktorý kosti robí hustejšími a pevnejšími. No i keď prijímate dostatok vápnika, na jeho správne vstrebávanie je potrebný aj vitamín D3, ktorý sa tiež nachádza v Bellasine a vitamín C, ktorý obsahuje samotný extrakt zo zázvoru. Vďaka tejto kombinácii, dochádza k vyššie absorpcii vápnika a klesá úrazovosť kostí.

Prinavracia stratený elán

Okrem poklesu pohlavných hormónov, klesá aj produkcia dopamínu, sérotonínu a ďalších hormónov, ktoré sa pokladajú za hormóny šťastia. Avšak, vitamín D3 v Bellasine, dodáva telu energiu a vitalitu, chuť tešiť sa, napr. aj z chudnutia. Bellasin sa týmto spôsobom snaží dosiahnuť ľahšie zvládanie stresu.

Balenie 140cps
Balenie 90cps
Balenie 160 cps

Ďalšie účinky Bellasin balance:

 • Podporuje rýchlejšie trávenie
 • Eliminuje ukladanie tuku a cukru v cievach
 • Znižuje chuť na sladkosti
 • Potláča hlad
 • Prispieva k pravidelnému vyprázdňovanie
 • Zlepšuje stav pohybového aparátu
 • Podporuje pevné kosti
 • Zuby sú zdravšie, nelámu sa
 • Telu dodáva energiu a vitalitu
 • Zmierňuje potenie sa počas dňa
 • Zmierňuje nočné potenia sa
 • Prispieva k lepšej nálade
 • Má pozitívne účinky na sexuálny život ženy

Pre koho je Bellasin Balance určený?

Výživový, rastlinný doplnok Bellasin Balance 40 + je určený ženám, ktoré pociťujú telesné i duševné zmeny v rámci blížiacej sa menopauzy, majú 40 a viac rokov. Je určený pre dámy, ktorým sa nedarí schudnúť po 40, ale aj pre tie, ktoré sa cítia frustrovane, podráždene a vyčerpane, majú návaly tepla, migrény, melancholickú náladu.

Kto by sa mal Bellasinu balance vyhýbať?

Bellasin nie je určený pre mužské pohlavie, pre tehotné a dojčiace ženy a deti. Neodporúča sa užívať ho ani v prípade, ak máte problémy s vysokým krvným tlakom (hypertenziu), trpíte srdcovocievnymi chorobami alebo inkontinenciou moču.

Ak máte nejaké ťažkosti alebo obavy s užívania Bellasinu, pretože máte iné zdravotné problémy, potom sa o užívaní Bellasinu poraďte so svojim lekárom.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Bellasin balance je výživový doplnok, s ktorým sa doposiaľ nespájajú žiadne závažné vedľajšie účinky. Je však pravda, že sa môže objaviť alergická reakcia alebo zvýšená precitlivenosť na niektorú zložku v Bellasine. Pozor, jednotlivé extrakty obsahujú kofeín, ktorý môže spôsobiť problémy so zaspávaním, preto ho neužívajte, min. 2 hodiny pred spaním.

 • Kontraindikácie = muži, deti a mládež do 18 rokov, tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť a alergia, vysoký krvný tlak, inkontinencia moču, problémy so srdcovocievnym systémom
 • Vedľajšie účinky = precitlivenie alebo alergická reakcia na niektorú zo zložiek v prípravku
 • Interakcie s inými liekmi = lieky a liečivá na vysoký krvný tlak a na kardiovaskulárny systém
Balenie 140cps
Balenie 90cps
Balenie 160 cps

Dávkovanie a užívanie Bellasinu balance

 Bellasin tabletky sa užívajú 2 x denne, po jednej tabletke/kapsule: 1 ráno a 1 večer. Užite v celosti s dostatočným zapitím čistej vody, počas jedenia. 

Keďže obsahuje kofeín, radšej neužívajte krátko pred spaním.

Bellasin balance je produkt, ktorý je určený na dlhodobé užívanie. Prvé výsledky sa objavujú až po 2 či dokonca 3 mesiacoch užívania, preto sa odporúča užívať minimálne 2 mesiace, čo je jedno 120 kusové balenie.

Vzhľad a cena Bellasinu balance

Bellasin balance sa predáva vo forme kapsúl, ktoré sú balené v plastových blistroch. Tie sú uskladnené v bielej krabičke s fialovými prvkami. Na prednej strane je zobrazený purpurový kvet, ktorý má vo svojich lupienkoch napísané hlavné účinky Bellasinu balance: spaľovanie tukov, chudnutie, obmedzenie hladu a chuti, menopauza, pevné kosti, psychická pohoda.

 Základné balenie Bellasinu balance je prispôsobené na 2 mesačnú kúru, čo znamená, že obsahuje 120 ks kapsúl.  Okrem neho, sa predáva Bellasin aj v iných množstvách, momentálne veľmi výhodné balenie je 120 kusové balenie za cca 31 €, pričom ďalších 40 kusov máte úplne ZDARMA.

1 balenie na viac ako 11 týždňov za 30,70 €

Keďže sa odporúča užívať Bellasin min. 2 mesiace na to, aby ste pocítili prvé účinky, potom jedno 160 kusové balenie, vám bude stačiť.

Ďalšie cenové ponuky:

 • 120 ks balenie Bellasin balance za 24,85 €

Galéria produktu

Skúsenosti a recenzie s Bellasinom

K Bellasinu balance sú voľne dostupné recenzie na heureka.sk a aj na heureka.cz. Sami sa môžete presvedčiť o tom, že Bellasin, v prípade mnohých žien naozaj funguje. Vo väčšine prípadov však nejde o komplexné účinky, ale účinky v jednotlivých sférach.

Opisujete, ako vám pomohol znížiť chuť na sladké, ako ste popri užívaní Ballasinu menej jedli, menej sa potili, či zvýšili svoju pohyblivosť. Chudnutie a redukciu hmotnosti spomínate tiež, podľa vás s Bellasinom idú kilá dole ľahšie, ale je potrebné aj sebazaprenie a pohybová aktivita. Nevýhodu vidíte najmä v dlhodobom užívaní a vo vyššej cene.

Hodnotenie

 Bellasin balance hodnotíme priemerne. Dôvod je ten, že je nutné užívať ho dlhodobo  a nie všetky dámy majú trpezlivosť počkať si na prvé pocítenie účinkov, ktoré nastávajú až po 2 mesiaci. Na druhej strane, ide o produkt, ktorý má perfektné zloženie, rastlinné extrakty, ktoré podporujú chudnutie a tvorbu estrogénu, či správne vstrebávanie vápnika.

Možno povedať, že Bellasin balance sa stará o celkové pohodlie ženy po 40-tke a že zložením nie je zameraný len a len na chudnutie, ale aj na iné oblasti. Z toho dôvodu, nemožno od neho očakávať zázraky, bez akejkoľvek námahy. Ak teda túžite hlavne schudnúť, odporučili by sme upraviť stravovanie, s čím by vám na mohol pomôcť aj KetoDiet.

Výhody Bellasinu balance

 • Dostupnosť bez lekárskeho predpisu online formou
 • Výborné zloženie
 • Výhodná cena = 160 ks balenie za necelých 31 €
 • Medzi ženami, pomerne známy produkt
 • Mnoho skúseností slovenských i českých žien
 • Overený výrobca

Nevýhody Bellasinu effect

 • Dlhodobé užívanie

Upozornenie

Bellasin balance predstavuje len doplnok stravy a výživy, čo znamená, že nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu alebo zdravý životný štýl a nie je ani liekom, nelieči.

Nie je určený pre deti, mužov, tehotné a ani dojčiace ženy, neodporúča sa užívať ho ani ženám, ktoré nemajú aspoň 40 rokov.

Maximálnu povolenú dávku (2 kapsuly) neprekračujte, skladujte na suchom a tmavom mieste, pri teplote od 5 do 25 °C, mimo dosah malých detí. Samozrejme, že neužívajte po dátume spotreby, ktorý je uvedený na obale.

Pred tým, ako užijete svoju prvú dávku Bellasinu, si dôkladne prečítajte príbalový leták k Bellasin balance, ktorý nájdete TU. https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/bellasin-balance-40-238102.html

Otázky a odpovede, týkajúce sa Bellasinu balance

Pred tým, ako si zakúpite Bellasin, by ste si mali položiť týchto pár kľúčových otázok, ktoré vás utvrdia v tom, čo je Bellasin balance.

Čo je Bellasin Balance?

Bellasin Balance je výživový doplnok na chudnutie a na potlačenie príznakov menopauzy, špeciálne vyrobený pre ženy po 40-tke.

Kto by nemal užívať Bellasin?

Keďže Bellasin obsahuje kofeín, nemali by ho užívať ženy, ktoré majú problémy s vysokým krvným tlakom, inkontinenciou moču, alebo srdcovocievne ochorenia. Vyhýbať by sa mu mali aj ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia, ale aj tie, ktoré ešte nemajú 40 rokov. Podobne je to aj s ľuďmi, ktorí sú alergickí na nejakú zložku v produkte.

Čo obsahuje Bellasin balance?

Bellasin balance obsahuje rastlinné extrakty zo zeleného čaju, guarany, zázvoru, olivových listov, rozchodnice ružovej, z ďateliny lúčnej-červenej, sóje, ľanu. Ďalej obsahuje vitamín D3, vápnik a L-karnitín tartrát.

Ako sa užíva Bellasin balance?

2-krát denne, po 1 tabletke. Jednu tabletku ráno a druhú večer, súčasne s jedlom. Neužívajte krátko pred spánkom, pretože obsahuje kofeín, ktorý môže zhoršiť zaspávanie.

Koľko stojí Bellasin?

Cena Bellasinu balance závisí od balenia, ktoré si vyberiete, na výber máte:

 • 160 kusové balenie Bellasin balance, ktoré stojí okolo 30,70 €
 • 120 kusové balenie Bellasin balance, stojí približne 26,85 €

Ako dlho mi vydrží jedno balenie Bellasinu?

Závisí od toho, aké balenie si kúpite. V prípade 120 ks balenia vám Bellasin balance vydrží 2 mesiace a v prípade 160 kusového balenia, až takmer 3 mesiace, presnejšie 11 týždňov.

Kde sa dá kúpiť Bellasin balance?

Bellasin balance si môžete zakúpiť z pohodlia domova online cestou, ale aj v kamennej lekárni. Bellasin balance je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Kedy pocítim prvé účinky?

Prvé účinky Bellasin balance by ste mali pocítiť po 2 mesiacoch užívania, na ktoré je uspôsobené aj základné, 120 kusové, balenie.

Je možné Bellasin balance kombinovať s inými liekmi?

Bellasin balance 40 + je klasifikovaný, ako výživový doplnok, preto je ho možné kombinovať aj s inými liekmi, no závisí od toho, s akými. Problém by mohol spôsobovať v prípade, ak užívate lieky na tlak alebo na srdce. V týchto prípadoch sa o užívaní poraďte so svojim lekárom.

Existujú aj iné varianty Bellasinu balance?Áno, existujú, dokonca s takmer totožným názvom a od toho istého výrobcu sa predáva aj Bellasin effect, v ktorom sa nachádza niekoľkonásobne vyššia dávka extraktu zeleného čaju.

Ako zlepšiť efekt Bellasinu balance?

Mali by ste vedieť, že užívanie Bellasinu balance, vám môže zlepšiť stav, ktorý súvisí s menopauzou, ale nezaručí vám chudnutie bez námahy. Na dosiahnutie želaného efektu je do bežného života potrebné zaradiť aj športovú aktivitu a upraviť stravovací plán. Preto sa tento typ tabletiek volá výživový doplnok, pretože len dopĺňa a snaží sa zefektívniť chudnutie, popri zdravom životnom štýle.

Použité zdroje

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor