Bylinky na chudnutie

Posledná aktuálizácia prebehla 11. septembra 2016. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Bylinky na chudnutie

bylinky na chudnutie 4 (Kopírovat)

Bylinky sú pre naše zdravie veľmi dôležité.  Pomôcť nám však môžu aj pri chudnutí. Len sa pozrime do minulosti, keď ľudia nemuseli zápasiť s nadváhou a obezitou ako dnes. Samozrejme značnú rolu v tom zohrávajú aj fastfoody, ktoré v tej dobe neexistovali, ale taktiež bylinky. Mnohí ľudia, ktorí schudli konzumovali bylinky, ktoré podporujú chudnutie.  Poďme s pozrieť na 4 účinné bilnky na chudnutie.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Zelený čaj

Zelený čaj je hotová bomba pre zdravie. Asi každý z nás už počul o jeho liečivých účinkoch. Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov. Vyrába teplo v organizme. Teplo zvýši spotrebu energie, takže sa telesný tuk páli rýchlejšie. Veľmi častou radou pri chudnutí je, ak pociťujete vlčí hlad, dajte si šálku zeleného čaju.  Hlad zaženie, budete sa cítiť plný a okrem chudnutia zelený čaj napomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

Škorica

Možno mnohí z Vás ani netušili, že škorica tiež napomáha k chudnutiu. Veď predsa má sladkú príchuť a pridáva sa do koláčov. Škorica  pôsobí pálenie a trávenie tukov. Ak teda k pravidelnému pohybu a upravenej strave pridáte konzumáciu škorice, výsledky sa dostavia skôr. Škorica pomáha zbaviť sa parazitov vo Vašom tele a zabraňuje premnoženiu kvasiniek. Pre parazity je cukor ako palivo, ktorý pomáha ich rozmnožovaniu sa. Preto v hostiteľovi vyvolávajú chute na sladké a prejedanie sa. Domácim receptom ako odstrániť tieto potvorky z tela je začlenenie škorice do jedálnička.

Mäta

Pri  slovnom spojení bylinky na chudnutie, mnohým z Vás sa vybaví mätový čaj. Existuje lepší spôsob chudnutia ako pri pití horúcej šálky tohto lahodného nápoja? Svieža vôňa mäty z neho robí ideálnu voľbu buď v horúcom alebo chladnom počasí. Je to  nízkokalorický nápoj, ktorý môže pomôcť znížiť celkovú spotrebu kalórií a Vy tak ľahšie dosiahnete svoje ciele o znížení svojej hmotnosti. Pomáha pri trávení  a žalúdočných ťažkostiach  Pre ešte lepšiu chuť si do neho pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy. Pozor však na pridané cukry. Pite ho bez cukru. Ak si ho chcete osladiť, určite nesiahajte po umelých sladidlách. Lepšie je použiť prírodný organický med.

Kurukuma

Toto žltooranžové korenie pomáha znižovať tvorbu tukových tkanív, čím sa znižuje celkové množstvo telesného tuku a bráni priberaniu na váhe. Spaľovanie tukov je rozhodujúcim faktorom pri znižovaní telesnej hmotnosti. Pečeň je orgán, ktorý hrá dôležitú úlohu  pri spaľovaní tukov. Ak je pečeň poškodená, nefunguje ako má, detoxikačný proces sa znižuje a spaľovanie tukov sa môže stať neskutočne ťažkým orieškom. Kurukuma pomáha pri detoxikácii pečene, chráni bunky a telo chráni pred voľnými radikálmi.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Bylinky na chudnutie môžu naštartovať Váš metabolizmus a urýchliť spaľovanie tukov. Nezabúdajte však na to, že strava a pohyb sú neodmysliteľnou súčasťou chudnutia.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply