Cambridge diéta

Posledná aktuálizácia prebehla 5. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Cambridge Diet

Čo urobíte, ak chcete schudnúť? Prestanete jesť, no s Cambridge diéta je to jednoduchšie. Ak chcete vaše telo prinútiť, aby chudlo, jednoducho obmedzte sacharidy, tuky začnite nahrádzať bielkovinami  a samozrejme, že začnite byť aj fyzicky aktívni. A na tomto princípe funguje aj Cambridge diéta.

Mali by ste VEDIEŤ
Chcete reálne schudnúť 5 a viac kilogramov? KetoMIX je aktuálna novinka už aj na Slovensku, kde pomocou predpripravených jedál navodíte stav ketózy a vaša váha pôjde rapídne dole! Chcem si prečítať o KetoMIX programe 

Obsah článku

 1. Prehľad
 2. Charakteristika
 3. Zloženie
 4. Ponuka programu
 5. Hodnotenie
 6. Riziká

Stručný prehľad

 • máte na výber z 6 programov
 • možnosť konzultácie s odborníkmi
 • rýchla príprava jedál z programov
 • jedlá z programov obsahujú nízke množstvo sacharidov a tukov
 • obdobný princíp ako má diéta Ketofit

Cambridge diéta je kaloricky vyvážený a klinicky testovaný spôsob stravovania, zameraný na redukciu hmotnosti. Ide o program, cambridge plane, ktorý sa vypracuje každému človeku na mieru a ktorého cieľom je zmena stravovacích návykov, strata prebytočných kilogramov a týmto spôsobom môže zlepšiť kvalitu života. Tento program je klinicky testovaný a jeho podstata spočíva v nízkokalorickom dennom príjme vďaka vopred pripravenej strave.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Diéta pozostáva z niekoľkých krokov. Prvým je telefonická konzultácia s odborníkom, druhým je samotná diéta a teda stravovanie sa na základe doporučení odborníka počas určitého časového úseku. Tretí krok pozostáva z postupného prechodu z tejto diéty na bežnú stravu a posledným krokom je udržiavať si dosiahnutú váhu.

Čo Cambridge diéta ponúka?

 • zdravé chudnutie,
 • rýchlu a ľahkú prípravu jedál,
 • detoxikáciu organizmu,
 • podporuje rekonvalescenciu,
 • na výber až zo 6 programov,
 • neustále odborné konzultácie,
 • chudnutie bez jojo efektu,
 • kompletný program náhrady stravy.

Zloženie

Jedlá z Cambridge diéty sú navrhované tak, aby obsahovali čo najmenšie množstvo tukov a sacharidov, ktoré nahrádzajú vysoko hodnotné bielkoviny. Okrem toho jedna porcia jedla obsahuje približne 33% odporúčanej dennej dávky minerálov, vitamínov a stopových prvkov.

Hlavným zdrojom energie sú jedlá s nízkym obsahom kalórií.  Každá porcia jedla obsahuje priemerne 139 kalórií, teda približne 582 kJ. 

Potraviny z Cambridge:

Nápoje rôznych chutí = vanilkový, banánový, jahodový, čokoládový, kapučínový, orieškový, maslový, mätový, mangový nápoj a lesné plody.

Polievky zeleninovej chuti, kuraciej chuti, hubovej, paradajkovej, zemiakovej a štipľavej chilli chuti.

Tyčinka s príchuťou čokoláda, pomaranč, karamel, brusnice, orechy, čokoláda s mätou

Celozrnné ovsené kaše bez príchute (natural), jablko so škoricou, javor a pekanový orech.

Každé jedlo obsahuje 1g kyseliny linolovej, 0,4 g kyseliny linolenovej a 33% vitamínov a minerálov.

Odborné konzultácie

Nato, aby ste sa pustili do Cambridge planet potrebujete odborné konzultácie s ľuďmi, ktorí to už vyskúšali, čo im umožňuje vcítiť sa do vašich pocitov a lepšie vás pochopiť. Odborník, s ktorým konzultujete problém, vás informuje o spôsobe diéty. Spoločne odhalíte to, či diétu musíte dodržiavať pod lekárskym dohľadom alebo bez neho. Navrhne sa vaša ideálna váha, doba trvania diéty a vhodný program. Konzultovať môžete počas celého programu Cambridge dietovania.

Kompletný program náhrady stravy

Dĺžka kompletného programu závisí od toho, koľko kilogramov by ste mali zhodiť a od vášho odhodlania, trpezlivosti a motivácie. Zväčša ide o 3-4 týždne, kde po ukončení programu nasleduje fáza prechodu na pevnú stravu. Ak však chcete schudnúť viac, s diétou sa pokračuje a to s extra týždňom (3 porcie diéty + 1 jedlo s obsahom 400 kcal/denne). Následne pokračujete v diéte.

6 programov

Po konzultácii máte možnosť výberu zo 6 programov, ktoré sa navzájom odlišujú od množstva prijatých kalórií. Ide o tieto programy: Program 810 kcal, program 1000 kcal, program 1200 kcal, program 1500 kcal, program chudnutie a program detoxikácie.

Dávkovanie

V každom programe prijímate počas dňa 3 jedlá = raňajky, obed, večera. S každým jedlom je dôležité dodržiavať pitný režim. Odporúča sa vypiť za deň 2,5 až 3 l čistej vody.

Cambridge diéta – cena a balenia

cambridge dieta

Cena základného balíka programu Cambridge diéta sa pohybuje od 21 euro až 63 euro za týždeň.

Konzultácie sú počas jedného roka zdarma, ale za prvú zaplatíte 15 euro.

Kaša = 3 eurá

Polievka = 3 eurá

Koktail = 3 eurá

Tyčinka = 3 eurá

Kniha receptov = 13,99 euro

Prvá konzultácia = 15 euro

Hodnotenie

Výhodou diéty z Cambridge je rýchla pripravenosť jedál, konzultovanie s odborníkmi. Nevýhodou je, že pri prvej kúpe balíka sa nevyhnete prvej konzultácii, za ktorú zaplatíte 15 euro. Totiž balík diéty nekúpite v lekárni ani cez internet, iba telefonicky alebo v centre Cambridge Weight Plan na Klinike HealthandBeauty v Bratislave. Cena balíka, ktorú uvádza oficiálny predajca je len orientačná, vo finále možno zaplatíte viac, veď predsa hovor niečo stojí a nie každý pochádza z Bratislavy a 63 euro za týždeň nie je zase malá suma, za dva týždne je to už vyše 120 euro za mesiac už vyše 250 euro.

Účinný KetoMIX

ketomtix na 4 týždneKetoMIX je forma stravovacieho programu, ktorý zahŕňa predpripravené jedlá, ktoré uvedú váš metabolizmus do stavu ketózy. Tento stav spôsobí agresívne spaľovanie vašich tukov. 

Pri tomto type stravovania nehrozí jojo efekt, nakoľko sa stravujete prostredníctvom kompletnej jedálnej ponuky zahŕňajúcej kokteily, polievky, omelety a pod.+ vám odpadá starosť si takéto jedlá pripravovať.

Program obsahuje:

 • Kokteily, polievky, omelety, kaše + príchute
 • zdarma praktický shaker
 • kompletný manuál, recepty aj jedálniček

 

Môžete si vybrať stravovací program na mieru. Jedno jedlo vychádza v prepočte iba 1,4 eura. Stredný program obsahuje jedlá na 4 týždne, pri ktorom stabilne a postupne zhodíte až do 10kg.

Strava je pripravená špecialistami na nadváhu za účelom redukcie váhy. Dlhodobým užívaním (2 mesiace) viete spoľahlivo schudnúť viac ako 15 kg. Koľko chcete zhodiť kg záleží iba na vás.

alebo si prečítajte recenziu

Málo muziky za málo peňazí

Nie každý je ochotný zaplatiť 15 eur len za jeden telefonát. Okrem toho treba platiť aj jedlo, ktoré tiež nie je lacné a rozhodne sa nedá povedať, že instantné pokrmy sú tak chutné, ako tuhá strava. Ak nemáte chuť dávať peniaze cudzím ľuďom za niečo, o čom si nebude istí, že bude fungovať, existuje alternatíva.

Na podobnom princípe funguje aj Ketofit diéta, ktorá nie je taká náročná na dodržiavanie ako Cambridge diéta a navyše produkty ketónovej diéty si môžete zakúpiť priamo v pohodlí vášho domova. Nemusíte riešiť konzultácie, prípadne cestovať cez pol republiky.

 

Upozornenie

Nedodržujte diétu ak:

 • ste tehotná alebo dojčiaca žena,
 • máte BMI pod 20,
 • máte menej ako 18 rokov,
 • užívate lieky na obezitu,
 • máte psychické problémy,
 • ste závislí na omamných látok či na alkohole,
 • ak ste utrpeli za posledné 3 mesiace infarkt alebo vážny úraz.

Nežiadúce účinky Vambridge diéty

Na začiatku stravovania sa vyskytli v niektorých prípadoch nežiadúce účinky, ktoré časom pominuli, ide o tieto príznaky: bolesti hlavy, nutkavý pocit na toaletu, nespavosť, pocity neustáleho smädu, zápcha, pocity nevoľnosti. V prípade rapídneho schudnutia môže ovplyvniť menštruačný cyklus ženy.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]
3 komentáre
 1. Mala by som záujem o vase produkty a skúsiť diétu,prosim o inštrukcie Ďakujem s pozdravom Kassova Alena

 2. Je diéta aj pre bezlepkovych?

Leave a reply

Tabletky na chudnutie