choco lite

Choco Lite – schudnete potenciálnym podvodom?

Posledná aktuálizácia prebehla 18. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Od nejaké času sa na internetových fórach a v diskusiách často spomína kokteil na podporu chudnutia s názvom Choco lite. Údajne ide o nápoj, s ktorým schudli známe osobnosti, ako je napr. Adela Banášová, Kvetka Horváthová. Zjeme ide o čokoládový prášok, s ktorým je možné schudnúť aj niekoľko desiatok kilogramov za jeden jediný mesiac.

Je to naozaj však tak, dostanete za svoje peniaze to, čo sľubuje výrobca Choco lite? A vieme vôbec kto je výrobca tohto „zázračného“ prášku na chudnutie? V tejto recenzii sa pozrieme na to, ako je to naozaj a či nie je Choco lite len falošným prípravkom.

Čo je to Choco lite?

Choco lite je podľa oficiálnej stránky Choco lite,  kokteil, ktorý sľubuje rýchle a pohodlné chudnutie bez JOJO efektu Presnejšie povedané, ide o nápoj s kakaovou príchuťou, ktorý urýchľuje metabolizmus, potláča chuť na sladké, telu dodáva pocit nasýtenia, energiu a udržuje dobrú náladu. Chuťou, konzistenciou a aj vzhľadom, na obrázkoch, pripomína kakao, dokonca sa aj zalieva mliekom a pije sa ráno namiesto raňajok.

Obsahuje rastlinné zložky: kakao, otruby, pohánka, riasy Spiruliny, hrach, hnedú ryžu. Je určený pre všetkých, ktorý túžia schudnúť. Predáva sa výlučne online formou len na oficiálnej stránke sprostredkovateľa.

Zloženie Choco lite

Choco lite je, resp. by mal byť zložený z prírodných ingrediencií, ktoré sa používajú aj pri výrobe iných výživových doplnkov na chudnutie: obilniny, kakao, hrach, zázvor a morskú riasu.  Celkom zvláštna kombinácia , no ešte zvláštnejšie je, že na oficiálnej stránke predajcu sa nenachádza konkrétne množstvo použitých látok.

Navyše, podozrivé je aj to, že v jednej časti sú spomenuté zložky, ktoré sme bližšie charakterizovali nižšie a v ďalšej časti nájdete, že sa skladá z kakaa, goji bobúľ, zelenej kávy a z výťažku z Ganodermi lucidum (Reishi). Tak, ako je to teda, ktoré zloženie má zákazník brať do úvahy, keď na stránke je uvedené niekoľko variantov?

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Kakao

Kakao sa získava drvením kakaových bôbov, ktoré obsahujú množstvo antioxidantov, najmä polyfenolov, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Podľa výskumov dokážu znížiť krvný tlak, znížiť hladinu cukru a tuku v krvi, čím zlepšujú celkové prekrvenie organizmu. Kakao obsahuje aj flavonoly, ktoré podporujú tvorbu sérotonínu, a hoci sa kakao často spája  s priberaním, je to presne naopak. Znižuje chuť do jedla a podporuje chudnutie.

Otruby

Otruby predstavujú vlastne obal zrna pšenice.  Často sa spájajú s redukciou hmotnosti , pretože obsahujú množstvo vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a teda aj pre efektívne chudnutie. Konkrétnejšie, vláknina prečisťuje črevá, zabezpečuje pravidelné vyprázdňovanie. Mimo toho, otruby posilňujú aj imunitu a majú pozitívny vplyv na nervovú sústavu, upokojujú.

Pohánka

Ďalšou obilninou, ktorá by sa mala nachádzať v Choco lite, je pohánka. Využíva sa pri chudnutí, ale aj na celkovú očistu organizmu a na posilnenie imunity. Obsahuje vlákninu, ktorá dáva telu pocit nasýtenia, teda potláča hlad, znižuje hladinu cukru a tuku v krvi. Zaujímavé je, že podporuje proces budovania svalov, preto ju často nájdete v jedálničkoch športovcov.

Riasa Spirulina

 Spirulina je morská riasa, ktorá sa pokladá za superpotravinu.  Dôvodom je to, že obsahuje aminokyseliny, minerály, vitamíny, chlorofyl, nukleové kyseliny, antioxidanty a opäť, často spomínanú, vlákninu. Táto kombinácia smeruje k zlepšeniu trávenia, pretože zabezpečuje zdravú črevnú mikroflóru.

Zázvor

Zázvor je známy všeliek, ktorý je výborným prostriedkom, ako sa čo najrýchlejšie dostať z chrípky a z nachladnutia. Málokto však vie, že sa používa aj za potravinu, ktorá je súčasťou mnohých diét. Totiž, potláča hlad, znižuje chuť na sladké a urýchľuje trávenie.

Hrach

Kto by to bol povedal, že hrach, bežná potravina, ktorú bežne konzumujeme má toľko zdraviu prospešných látok. Nájdeme v ňom horčík, vitamíny A, B1, B2, C, D, K, bielkoviny, vlákninu, ale čo je ešte dôležitejšie, obsahuje enzýmy, ktoré podporujú trávenie, bráni vzniku zápche, detoxikuje. Pre ženy, ktoré chudnú bude atraktívne možno aj to, že posilňuje vlasy.

Hnedá ryža

Ryža, obzvlášť tá hnedá je plná bielkovín, fosforu, sodíka, horčíka, vitamínov, vlákniny a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sú dôležité pri správnej funkcii srdca.  Základnou zložkou ryži sú komplexné sacharidy teda cukry. Nejde však o cukor, ktorý spôsobuje priberanie, ale o cukor, ktorý buduje svalovú hmotu. Ide o potravinu, ktorá má nízky glykemický index, čo vedie k pretrvávajúcemu pocitu nasýteniu. 

Choco lite a obsah živín v jednej dávke

Obsah živín v jednej dávke Choco lite je:

 • 10 g sacharidov
 • 17 g bielkovín
 • 23 mikro-prvkov a vitamínov (akých, nie je uvedené)
 • vlákninu (Choco lite množstvo vlákniny neuvádza)

POZOR!!! Údaj o tom, koľko gramov predstavuje jedna dávka, nie je na stránke chocolite.top, uvedený. Pravdou je, že nájdeme, ako sa dávkuje, ale z údaju 1 až 3 lyžice, ťažko povedať, koľko gramov sa tým myslí.

Účinky Choco lite

Neznámy výrobca udáva, že medzi hlavné účinky Choco lite, patrí:

 • Spaľovanie podkožného tuku
 • Zníženie chuti na jedlo
 • Zvýšenie energie
 • Potlačenie chuti na sladké
 • Schudnutie bez JOJO efektu
 • Normalizácia metabolických procesov
 • Dobrá nálada

Ak sa nad tým zamyslíme, tieto účinky by boli možné, keďže látky, ktoré sa v prášku nachádzajú, dokážu ovplyvniť chudnutie, prekrviť organizmus, zvýšiť energiu a potlačiť chuť na sladké, či zlepšiť náladu, ale ako vieme, či to, čo uvádza neznámy výrobca, sa v prášku aj naozaj nachádza? A vlastne, čo sa v ňom nachádza, keď v 2 častiach recenzie je napísané odlišné zloženie?!

Upozornenie a odporučenie

Choco lite sa prezentuje, ako kokteil, nie ako výživový doplnok. Pravdepodobne nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu, i keď by mal nahradiť raňajky a ďalšie jedlo behom dňa.

Keďže je o ňom minimum informácii a aj tie nie sú úplne relevantné, nepodávajte nápoj malým deťom a neplnoletým osobám. Samozrejme, neužívajte ani v prípade tehotenstva a dojčenia.

Uskladnenie: skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosah malých detí.

Príbalový leták Choco lite, nie je známy.

Pre koho je Choco lite určený a pre koho nie?

Pri minime informácii, ktoré podáva o Choco lite výrobca a ktoré sú zverejnené na oficiálnej stránke Choco lite, ťažko povedať, pre koho je a pre koho nie je prášok určený. Ak však predpokladáme, že ide o kokteil na chudnutie, ktorý obsahuje len tie zložky, ktoré sú uvedené na chocolite.top, potom by nemal byť určený deťom a mladistvým do 18 rokov.

V popise sa udáva, že Choco lite je zložený aj z rastlín, ktoré obsahujú kofeín, preto neodporúčame konzumovať krátko pred spánkom, ani osobám, ktoré sú citlivé na kofeín, majú problémy s krvným tlakom alebo majú iné srdcovocievne ochorenia. Samozrejme, že vyhýbať by sa mu mali aj tí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek v Choco lite.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Choco lite je kokteil vo forme prášku, o ktorom nie sú známe informácie, ako sú vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi, i keď na ich stránke nájdete, že nemá žiadne vedľajšie účinky, ani kontraindikácie. Avšak, v prípade, že obsahuje kakao (množstvo nevieme), v ktorom je kofeín, možno za kontraindikácie pokladať:

 • vek do 18 rokov,
 • tehotenstvo a dojčenie,
 • alergia,
 • vysoký krvný tlak,
 • ochorenia srdcovocievneho ústrojenstva.

Vedľajšie účinky

 • alergická reakcia na niektorú zo zložiek v prípravku,
 • možné búšenie srdca, vplyvom kofeínu.

Interakcie s inými liekmi

 • lieky na vysoký krvný tlak,
 • lieky na kardiovaskulárny systém.

Dávkovanie a užívanie Choco lite

Choco lite je zmes zložiek, vo forme prášku, z ktorého sa pripraví nápoj. Ten sa odporúča piť 2 krát denne: 1.-krát ráno na lačno, namiesto raňajok a 2.-krát v priebehu dňa, namiesto jedného hlavného jedla.

Dávkovanie je závislé od pohlavia, čo znamená, že iné množstvo zmesi sa odporúča v prípade žien a iné v prípade mužov.

 • Ženy = 1 až 2 lyžice práškovej zmesi
 • Muži = 2 až 3 lyžice práškovej zmesi

Príprava Choco lite

Kakaový drink sa pripravuje podobne, ako proteínové alebo iné práškové drinky (mlieko + prášok Choco lite) s tým rozdielom, že Choco lite by ste mali ešte aj povariť.

Postup prípravy:

 1. Do 250 ml mlieka, pridajte 1 až 2 lyžice práškovej zmesi

 2. Pomiešajte alebo pretrepte v šejkeri, povarte a vypite.

Za mesiac schudol až 30 kg?

Ak vás zaujíma, kedy uvidíte prvé výsledky, na oficiálnej stránke sa udáva, že už po 3 dňoch užívania, sa kilá strácajú. No a ak chcete vedieť, koľko je s Choco lite možné schudnúť, tak údajne, podľa príspevkov na oficiálnej stránke Choco lite, až niekoľko desiatok kilogramov za jeden mesiac.

Aké je balenie a cena Choco lite?

choco lite cena

Prášok choco lite sa predáva v plechovke, ktorá je chránená plastovým vekom. Obal je hnedej farby, ktorá pripomína čokoládu, ktorá je na plechovke aj vyobrazená, spolu s názvom produktu. Už silueta štíhlej ženy na etikete napovedá, že pravdepodobne pôjde o produkt na chudnutie.

Balenie obsahuje 150 g prášku a je určené na 2 až 4 týždne užívania, podľa toho, či ste muž alebo žena (muži majú o niečo vyššie dávkovanie).

150 g Choco lite, stojí 39 €

Kúpiť sa dá len na oficiálnej stránke Choco lite, po vyplnení vášho mena a telefónneho čísla. Naozaj však dostanete to, čo kupujete? No a nie je to čudné, že sa dá kúpiť len na stránke?

Ako objednať Choco lite?

web choco lite

Po prečítaní si informácii, možno naozaj máte chuť kúpiť si Choco lite. No, ak pristúpite k objednávke, vynára sa rad dôležitých otázok:

 • Ako vám doručia Choco lite, ak údaj o adrese chýba?
 • Kde sú obchodné podmienky?
 • Prečo nie je na stránke možnosť voľby, akým spôsobom chcem doručiť Choco lite a ako zaplatiť?

Sú to základné a právne potrebné informácie, ktoré by pri solídnej objednávku, určite nemali chýbať!

Vaše skúsenosti a recenzie s Choco lite

Skúseností a recenzií s Choco lite, sme našli len na oficiálnej stránke predajcu a preto ťažko povedať, či sú fotky a popisy pravdivé. Choco lite sme však zahliadli na fóre modrykoni.sk, kde si účastníci vymieňali názory o tom, že Choco lite je tzv. „hoaxový produkt“, teda vymyslený, klamlivý produkt. Možno na tom niečo bude, keďže na ich stránke chýbajú veľmi dôležité informácie, vrátane certifikátov o tom, kde bol produkt vyrábaný, kto ho vyrábal a pod.

Hodnotenie Choco lite

Na základe zistených informácii, by sme kokteil Choco lite neodporúčali. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o nedôveryhodný produkt, pri ktorom ani neviete, čo sa v ňom vlastne nachádza. Preto odporúčame nekupovať si Choco lite a namiesto toho si zakúpiť overený produkt, ktorý je riadne vedený v evidencii Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, s riadne uvedenými informáciami, ako je výrobca, dovozca a ich adresy, presné zloženie a pod. Pri Choco lite tieto informácie nie sú, preto ho nemožno podkladať za overený a certifikovaný.

Na druhej strane, ak by bol Choco lite naozaj dobrým prostriedkom na chudnutie, so zložením, ktoré je uvedené, si výrobca veľkú dôveru u ľudí nezíska tak, že zamlčí dôležité informácie o produkte.

Výhody a nevýhody Choco lite

Pri uvedení výhod a nevýhod, sme vychádzali len z dostupných informácii. Vzhľadom na to, že nemožno s určitosťou povedať, či informácie, ktoré sme našli o Choco lite sú pravdivé, sme k niektorým bodom uviedli otázniky.

Výhody Choco lite

 • Zloženie?
 • Prášková forma, ktorá sa rýchlejšie vstrebe
 • Ak obsahuje kakao, pravdepodobne aj dobre chutí
 • Podporuje metabolizmus a rýchlejšie chudnutie ?

Nevýhody Choco lite

 • Vysoká cena
 • Obsahuje kofeín ?
 • Chýbajú certifikáty
 • Chýbajú základné informácie o Choco lite (výrobca, kontakt, adresy, právne podmienky)
 • Chýbajú recenzie ľudí
 • Pravdivosť fotografií a recenzií ľudí je pochybná

Galéria produktu

Vaše otázky o Choco lite

Hoci produkt Choco lite, možno ani fyzicky neexistuje, mnoho ľudí ho na internete vyhľadáva a pýta sa, ako spozná originál Choco lite od falzifikátu. Na túto otázku však neexistuje jednoznačná odpoveď, keďže nevieme, čo vlastne obsahuje samotný originál Choco lite, pre koho je určený a ďalšie informácie. V skratke, nevieme ani ako vyzerá originál.

Ľudia v súvislosti s Choco lite sa pýtajú aj:

Čo je Choco lite?

Choco lite je kakaový prášok, kokteil, ktorý sľubuje schudnutie až 10 kilogramov za mesiac. Každopádne, i keď sa prezentuje, len ako kokteil na spaľovanie tuku, nespĺňa základné požiadavky na kvalitný predaj.

Kto vyrába Choco lite?

Výrobca Choco lite nie je uvedený a rovnako tak nie je uvedený ani kontakt na firmu alebo spoločnosť, ktorá ho vyrába, sprostredkuje. Chýbajú akékoľvek informácie o tom, kto je za týmto, údajne, vysoko účinným kokteilom na spaľovanie tuku.

Pre koho je Choco lite určený?

Neznámy výrobca neuvádza, pre koho je Choco lite určený, predpokladáme však, že dospelým osobám, ktoré chcú schudnúť

Čo obsahuje Choco lite?

Zloženie Choco lite nie je úplne jednoznačné. Na oficiálnej stránke Choco lite sa uvádzajú 2 verzie zloženia. V prvej, že obsahuje kakao, otruby, pohánku, riasy Spirulina, hrach, hnedú ryžu. V druhej, že sa v ňom nachádza kakao, goji bobule, zelená káva a Ganoderma lucidum, teda huba známa ako Reishi. Pri oboch variantoch chýba množstvo použitých látok.

Ako používať Choco lite?

Ženy by mali užívať 1 až 2 lyžice prášku spolu s mliekom a muži 2 až 3 lyžice. Nápoj by sa mal piť 2-krát denne, namiesto raňajok a v priebehu dňa, namiesto ďalšieho jedla.

Ako sa pripravuje Choco lite?

Choco lite sa pripravuje zmiešaním požadovaného množstva prášku s 250 ml mlieka a krátkym povarením.

Koľko stojí Choco lite?

150 gramové balenie stojí 39 €, čo v skutku vôbec nie je málo.

Ako dlho mi vydrží jedno balenie Choco lite?

Závisí od toho, či ste žena alebo muž, pretože muži majú vyššie dávkovanie, ako ženy. Každopádne, uvádza sa, že balenie je na 2 až 4 týždňovú kúru.

Kedy pocítim prvé účinky?

Prvé účinky, by ste mali pocítiť už o 3 dni užívania.

Kde sa dá kúpiť Choco lite?

Ak ste sa predsa rozhodli zakúpiť si Choco lite, možné to je len na stránke, ktorá prezentuje Choco lite. Znamená to, že na heureka.sk a ani v lekárni Choco lite nenájdete.

Je možné Choco lite kombinovať s inými výživovými doplnkami?

Keďže nemožno s určitosťou povedať, čo obsahuje Choco lite, nevieme sa k danej problematike vyjadriť. Táto informácia chýba aj na oficiálnej stránke Choco lite.

Má alkohol negatívny vplyv na účinok Choco lite?

Alkohol obsahuje množstvo prázdnych kalórií, ktoré celkovo znemožňujú proces chudnutia, nech užívate akékoľvek podporné prostriedky na chudnutie.

Použité zdroje:

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor