Citrónová diéta

Posledná aktuálizácia prebehla 5. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Citrónová diéta – diéta hviezd!

Citrusové plody majú všeobecne veľmi pozitívny a blahodarný vplyv na našu postavu, pretože sú schopné nie len  zrýchliť metabolizmus, zároveň však fungujú ako brzdič chuti a apetítu!  Kyslá chuť a značná zásoba hlavne vitamínu C z neho robia veľmi vhodnú variantu na letné chudnutie. Treba si položiť otázku: Kedy inokedy ste schopný prijať toľko tekutín a využiť všetky výhody konzumácie citrónu ak nie práve v lete? Citrónová diéta znamená hlavne zvýšiť príjem a konzumáciu citróna, neznamená však že ste odkázaný výlučne na ňom.

Mali by ste VEDIEŤ
Chcete reálne schudnúť 5 a viac kilogramov? KetoMIX je aktuálna novinka už aj na Slovensku, kde pomocou predpripravených jedál navodíte stav ketózy a vaša váha pôjde rapídne dole! Chcem si prečítať o KetoMIX programe 

Obsah článku

 1. Prehľad
 2. S citrónom detoxikujete
 3. Výhody a nevýhody
 4. Jedálniček
 5. Príklady v praxi

Stručný prehľad

 • zrýchľuje metabolizmus
 • znižuje pocit hladu
 • dodržiava sa 7 dní
 • citrón sa požíva s vodou alebo ako dochucovadlo jedla

Detoxikácia s chudnutím

Citrónová diéta je krátkodobá diéta s detoxikačným účinkom, ktorá sa drží 7 dní. Ako mnohé iné ovocné diéty, nie je vhodná na dlhodobé podávanie. Základným pilierom úspechu je dodržiavnie stanovených pravidiel a zásad. S citrónovou diétou schudli aj napr . Jennifer Aniston, Beyonce alebo Heidi Klum. Všetky tri si ju veľmi pochvaľovali a mali s ňou veľmi pozitívne skúsenosti.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Citrón ako jediné ovocie obsahuje najväčšie množstvo kyseliny citrónovej – až 8% . V citróne sa taktiež nachádza aj látka zvaná pektín, ktorá významne pomáha s chudnúcim procesom: tlmí schopnosť absorbovať cukor z potravy, ktorú prijímame. Taktiež pomáha prijať viac vápnika, ktorý je paradoxne tiež veľmi dôležitý pri chudnutí. Poslednou veľkou výhodou je, že tlmí pocit hladu.

Jedálniček obsahuje výživovo bohaté potraviny a ako skúsenosti mnohých ukazujú, pre umocnenie efektu možno zapojiť ešte pohyb. Odporúča sa aeróbny pohyb, kedy dopĺňame tekutiny vodou s citrónom.

 

Citrónová diéta – výhody verzus nevýhody

Výhody

citronová dieta

S citrónovou detoxikačnou diétou máte chudnutie zaručené a v relatívnej krátkej dobe zhodíte značné množstvo kilogramov (5 dní až 5 kg).   Je vhodná, ak chcete nárazovo schudnúť, napríklad pred svadbou alebo stužkovou, aby ste v šatoch vyzerali čo najlepšie. Môže vás navyše nakopnúť, aby ste svoj jedálniček zlepšili dlhodobo.

Nevýhody

Jednoznačne jojo efekt. Ak schudnete a po diéte sa vrátite späť ku svojim starým stravovacím návykom, kilá sú späť. Preto je potrebné, aby ste sa začali zdravo stravovať a cvičiť, prípadne aspoň žiť aktívnejší život.

Jedálniček:

 • Denne vypite aspoň 3 litre vody alebo obdobné množstvo bylinných čajov.
 • Na desiatu si vždy dajte nejaké ovocie
 • Necukrite bielym cukrom, radšej používajte cukor hnedý alebo med.
 • Konzumujte potraviny výlučne celozrnné.
 • Celkovo jedlo kvalitne rozhrýzte a prežúvajte na malé kúsky

Ako môže vyzerať citrónová diéta

 • Raňajky: zeleninový alebo ovocný šalát so sójovým mliekom v množstve 300ml, pohár skôr vlažnej vody s celým vytlačeným citrónom
 • Obed: kvalitná netučná ryba alebo kuracie mäso a plátkami citróna, vhodný šalát zo zeleniny a pohár studenej vody s celým citrónom
 • Odp. desiata: džús z čerstvého ovocia s mandlami
 • Večera: 1 rožok a polievka z koreňovej zeleniny

Účinný KetoMIX

ketomtix na 4 týždneKetoMIX je forma stravovacieho programu, ktorý zahŕňa predpripravené jedlá, ktoré uvedú váš metabolizmus do stavu ketózy. Tento stav spôsobí agresívne spaľovanie vašich tukov. 

Pri tomto type stravovania nehrozí jojo efekt, nakoľko sa stravujete prostredníctvom kompletnej jedálnej ponuky zahŕňajúcej kokteily, polievky, omelety a pod.+ vám odpadá starosť si takéto jedlá pripravovať.

Program obsahuje:

 • Kokteily, polievky, omelety, kaše + príchute
 • zdarma praktický shaker
 • kompletný manuál, recepty aj jedálniček

 

Môžete si vybrať stravovací program na mieru. Jedno jedlo vychádza v prepočte iba 1,4 eura. Stredný program obsahuje jedlá na 4 týždne, pri ktorom stabilne a postupne zhodíte až do 10kg.

Strava je pripravená špecialistami na nadváhu za účelom redukcie váhy. Dlhodobým užívaním (2 mesiace) viete spoľahlivo schudnúť viac ako 15 kg. Koľko chcete zhodiť kg záleží iba na vás.

alebo si prečítajte recenziu

 

Alebo

 • Raňajky: 1 plátok celozrnného chleba, maslo šunka a ovocie podľa chuti, nízkotučné mlieko poprípade sójové a pohár teplej vody s citrónom
 • Obed: chlieb s fazuľovou mliečnou polievkou, pohár studenej vody s citrónom
 • Odp. olovrant: ovocie s orechami podľa výberu okrem arašidov
 • Večera: dusená zelenina s ryžou, potom jeden kus ovocia podľa vlastného výberu

Diéta ja založená na princípe zdravého stravovania, kde má citrón svoj veľký význam a požíva sa s vodou alebo sa používa ako dochucovadlo. Citrón býva veľmi často používaný napríklad s rybou, kde vyniká svojou typickou chuťou. Celkovo je citrónová diéta koncipovaná režim detoxikácie v kombinácií s rýchlym chudnutím. Je nutné však dodržiavať základné postupy – pozri recepty a jedálniček.

Treba mať na pamäti že diéta prinesie aj silný jojo efekt hneď, ako ju prestanete dodržiavať.

V CZ: Citronová dieta

Ak máte skúsenosti s konzumovaním citróna za účelu chudnutia a diéty, vyjadrite sa v diskusii s vašimi názormi a môže tak vzniknúť relevantné fórum.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply