Clarinol

Posledná aktuálizácia prebehla 13. februára 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Clarinol 1000 alebo cla či konjugovaná kyselina linolová je  výživový doplnok na odbúravanie podkožného tuku . Za výrobou Clarinolu stojí známa firma Walmark.

Obsah článku

 1. Účinky
 2. Zloženie
 3. Cena a balenie
 4. Hodnotenie
 5. Upozornenie

Kyselina, ktorá neškodí- Clarinol

Táto nenasýtená mastná kyselina sa prirodzene nachádza v mäse, v mliečnych výrobkoch a olejoch, ale samotná potrava ho neposkytuje v požadovanom množstve. Tí, ktorí popíjajú nízkotučné mlieko a konzumujú nízkotučné mliečne výrobky, zostanú asi prekvapení, keď im prezradíme, že v týchto výrobkoch sa cla nenachádza. Človek ale môže svoju prirodzenú dávku clarinolu získanú v strave zvýšiť, resp. doplniť tabletkami alebo nápojom.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…
Tip pre Vás
Hľadáte produkt na redukciu váhy a udržanie štíhej línie? Fykotín je jeden z najpredávanejších produktov na chudnutie! Chcem si prečítať o Fykotíne  

Aby ste si vytvorili ako takú predstavu koľko Clarinolu asi prijímate v potrave, poskytujeme pár výrobkov s orientačnými hodnotami CLA:

 • 150g jogurtu = 1056 mg
 • 28g tvrdého syru = 108 mg
 • 5g rastlinného oleja = 1 mg
 • 100g hovädzieho steaku = 730 mg

Ako Clarinol funguje?

Krátke video v angličtine, ktoré približuje fungovanie Clarinolu

Clarinol funguje tak, že zabraňuje hromadeniu tuku v tukových bunkách. Spomaľuje aktivitu enzýmu lipoproteínovej lipázy, ktorý prenáša tuky z krvného obehu do tukových buniek. Vďaka tomuto prípravku je však činnosť enzýmu spomalená. Dokonca sa hovorí o tom, že Clarinol zabezpečuje rozpad tukových buniek. Zároveň zvyšuje činnosť karnitínu, ktorý je prítomný v kostrovom svalstve a zabezpečuje prepravu mastných kyselín do mitochondrií, kde prebieha produkcia energie.

 />Charakteristika</h2>
<div class=
 • redukuje podkožný tuk,
 • znižuje hladinu cholesterolu,
 • znižuje chuť do jedla,
 • podporuje imunitný systém,
 • podporuje rast svalovej hmoty,
 • pôsobí antioxidačne,
 • má antikatabolické účinky,
 • podporuje tvorbu L-karnitínu
 • zvyšuje rýchlosť metabolizmu,
 • výživový doplnok na rastlinnej báze.

Nahraďte Clarinol

Ideálny Fykotín

fykotin banerFykotín je prírodný preparát na redukovanie hmotnosti. Ide o špeciálnu kombináciu prírodných zložiek, ktoré vďaka synergickému účinku jednotlivých látok, spôsobujú znižovanie glykemického indexu toho, čo zjete a tým pádom umožňuje ľahšie chudnutie.

Zloženie:

 • Modré riasy, Červené riasy
 • Jastrabník chlpánik a Jalovec
 • Ginko biloba a Trpasličia breza

Glykemický index, resp. jeho hodnota patrí medzi základné ukazovatele kvalitnej stravy a jej schopnosť nepridávať na váhe. Je to termín určený svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO)

Ide o výhradne prírodné zloženie, ktoré pravidelným a dlhodobým užívaním nespôsobuje vedľajšie účinky okrem znižovania váhy.

Balenia a cena Clarinolu

clarinol

Cena a balenia výživového doplnku sú rôzne. Cena sa pohybuje od 7,90 – 25,00 euro. Závisí to od veľkosti balenia, od množstva Clarinolu v miligramoch.

Momentálne by ste mali zrejme problém nájsť Clarinol v internetových obchodoch. Nedá sa pozrieť na porovnávači cien www.heureka.sk, ale ani na www.mojalekaren.sk, kde je informácia o vypredaní produktu a že ja jeho opätovnom dodaní na skladu sa pracuje.

Hodnotenie

V kulturistike, fitness a vôbec vo svete športu sa často stretávame s Clarinolom.  Niektorí tvrdia, že to funguje iní zase nie, ide o bežný problém akýchkoľvek tabletiek na chudnutie . Väčšinou ľudia, ktorí dosiahnu, čo si zaumienili, sa aktívne podieľajú na formovaní svojej postavy.

Znamená to, že sa nedopujú len rôznymi tabletkami na chudnutie a výživovými doplnkami, ale aktívne športujú, rozumne sa stravujú a čím ďalej a ďalej sa cítia lepšie. Ak ste sa už rozhodli zmeniť svoje telo, užívanie doplnku odporúčame kombinovať s rozumnou stravou a cvičením.

Pri chudnutí myslite nato, že svaly sú ťažšie ako tuk, preto sa nevážte, ale merajte si jednotlivé partie tela a sledujte sa v zrkadle. Od Clarinolu ale nemôže každý očakávať, že schudne, lebo nie je vhodný pre ľudí s nadváhou. Využívajú ho skôr športovci, ktorí sa potrebujú zbaviť posledných gramov tuku. Veľmi dobrým riešením vo forme tabletiek je určite FitSlim alebo Fykotín.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Upozornenie

Clarinol (CLA) je veľmi diskutabilný doplnok, ktorý má skôr negatívne dopady na organizmus z dlhodobého hľadiska. Vyjadrili sa k tomu už aj zodpovedné inštitúcie, info tu.

Odporučená denná dávka sa pohybuje od 2-3 tabletkách denne po dobu 3 mesiacov. Užívajte v priebehu jedla alebo po jedle.

Clarinol nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pre osoby mladšie ako 15 rokov. Neprekračujte maximálnu dennú dávku. Clarinol uschovávajte mimo dosah detí, na suchom mieste. Chráňte pred slnečným žiarením a pred mrazom. Neužívajte po prekročení dátumu minimálnej trvanlivosti. Ide o výživový doplnok, a teda nie je náhradou pestrej stravy.

 

Užívate Clarinol? Pomohol Vám alebo nie? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti a pomôžte tak vytvoriť hodnotné fórum aj pre ostatných návštevníkov.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply