Colafit Slim

Posledná aktuálizácia prebehla 13. februára 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Padajú vám vlasy? Lámu sa vám nechty a chcete aj schudnúť? V tom prípade by ste mohli siahnuť po Colafit, ktorý nájdete na trhu v rôznych prevedeniach (Colafit Slim s glukomannanom, Duo alebo s chitosanom či Apotex Colafit). Tentokrát si výrobcovia tohto produktu, Dacom Pharma, dali záležať nielen na tom, aby jeho zloženie zabezpečovalo jednoduché chudnutie, ale aj aby vaše telo netrpelo nedostatkom látok, ktoré potrebujeme pre zdravie a telo sa ich prirodzene zbavuje častým dodržiavaním rôznych diét.

Obsah článku

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…
 1. Zloženie
 2. Účinky
 3. Cena a balenie
 4. Hodnotenie
 5. Upozornenie
Tip pre Vás
Ak hľadáte, kde kúpiť Colafit Slim za výhodnú cenu a v lekárni, stačí kliknúť sem – Pozrieť Colafit v lekárni  

Colafit – Ako funguje

Všetky doplnky stravy fungujú na istom princípe. Niektoré znižujú chuť do jedla, iné vo vás vyvolajú pocit sýtosti, takže sa neprejedáte a telo nemusí uskladňovať prebytočný tuk.

Pri Colafite je podstatná zložka chitosan, ktorá je nestráviteľná a viaže na seba tuky z prijatého jedla. Výhodným plusom je, že potlačuje chuť na sladké, takže sa nemusíte obávať, že vás “prepadne mlsná” a vy budete mať potrebu vyrabovať chladničku. Glukomannan po prijatí do žalúdka zväčší svoj objem a vyvolá vo vás signál, že žalúdok je plný a nie je nutné doň čokoľvek navyše pridávať.

Kolagén zase zabezpečí, že vaše nechty, vlasy a kĺby budú v lepšej forme. Kolagén je medzi iným aj stavebnou látkou pre spomenuté časti tela.

Účinky

 • znižuje váhu,
 • prečisťuje a chráni črevnú flóru,
 • reguluje hladinu tuku v krvi (cholesterol),
 • chráni a obnovuje kĺby a kosti,
 • nahrádza nedostatok kolagénu a vápnika v tele

Zloženie

Glukomannan – potravinová vláknina s nulovou kalorickou hodnotou, ktorá sa získava zo sušiny hľuzy konjacu. Tým, že v žalúdku reaguje s kyslím prostredím, zväčší svoj objem a navodzuje pocit nasýtenia, a teda zabezpečuje chudnutie. Navyše udržuje hladinu cholesterolu v norme.

Chitosan – prírodná vláknina, ktorá reguluje hladinu cholesterolu a vďaka svojim vlastnostiam viazať v hrubom čreve tuky sa mu hovorí aj lapač tukov. Tým zlepšuje funkciu hrubého čreva, predchádza vzniku rôznych črevných ochorení a znižuje pocit hladu.

Vitamín C – blahodarné účinky vitamínu C zrejme každý pozná hlavne z pitia citrónovej šťavy. Z celého radu priaznivých vplyvov napr. urýchľuje hojenie rán, znižuje hladinu LDL cholesterolu, preventívne pôsobí proti vzniku rozličných vírusových a bakteriálnych ochorení, podporuje imunitný systém.

Vápnik – je jeden z najdôležitejších minerálov, ktorý naše telo potrebuje. Tvorí základ kostí, zubov, buniek. Znižuje krvný tlak, je potrebný pre správnu činnosť svalov vrátane srdca, chráni kĺby pred reumatickými zápalmi. Dôležitý je aj pre pokožku, ktorú udržuje zdravú, pružnú, vitálnu. Zmierňuje poruchy trávenia a dokonca pôsobí aj proti rakovine hrubého čreva.

Kolagén typu I lyofilizovaný – doplnok pri kĺbových ochoreniach, rôznych kožných problémoch, posilňuje nechty, podieľa sa na posilňovaní vlasových folikulov, zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Chróm – udržuje hladinu glukózy v krvi, prispieva k normálnemu fungovaniu metabolizmu, zabraňuje maškrteniu, pretože odbúrava chuť na sladkosti, potláča pocit hladu, podporuje tvorbu svalov atď.

Pridané látky: obal tobolky = želatína

Alternatíva za Colafit

Ideálny Fykotín

fykotin banerFykotín je prírodný preparát na redukovanie hmotnosti. Ide o špeciálnu kombináciu prírodných zložiek, ktoré vďaka synergickému účinku jednotlivých látok, spôsobujú znižovanie glykemického indexu toho, čo zjete a tým pádom umožňuje ľahšie chudnutie.

Zloženie:

 • Modré riasy, Červené riasy
 • Jastrabník chlpánik a Jalovec
 • Ginko biloba a Trpasličia breza

Glykemický index, resp. jeho hodnota patrí medzi základné ukazovatele kvalitnej stravy a jej schopnosť nepridávať na váhe. Je to termín určený svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO)

Ide o výhradne prírodné zloženie, ktoré pravidelným a dlhodobým užívaním nespôsobuje vedľajšie účinky okrem znižovania váhy.

Balenie a cena Colafitu

colafit slim

Ak vaším primárnym cieľom nie je schudnúť, ale dopriať svojím kĺbom starostlivosť, zvoľte si Apotex Colafit 120 kociek. Obsahuje 99% kolagénu a je určený najmä pre mladých ľudí, ktorí počas puberty veľmi prudko narástli. Cena sa pohybuje od  19,30€.

Chudnutie vám pôjde určite lepšie so spomínaným Colafit Slim s glukomannanem 120 tabliet, ktorého cena sa pohybuje od 15€ za balenie. Nakoľko sa pre viditeľný výsledok odporúča užívať prípravok dlhodobejšie, ideálne bude kúpiť si rovno tri balenia, čím získate 360 tabliet, čo vychádza približne na dva mesiace.

Dávkovanie

Pri dodržiavaní nízkoenergetickej diéty sa odporúča užívať 3 x denne 2 tabletky zapitím minimálne jedným pohárom vody, 30 minút pred jedením. Tobolky Colafitu neotvárajte a nehryzte, ale prehltnite. Pre najlepšie účinky sa odporúča užívať minimálne 2-3 mesiace.

Hodnotenie

Slim zrejme naozaj funguje. Nie tak ani v oblasti chudnutia, ale ľudia si ho kupujú hlavne pre jeho pozitívne účinky na kĺby. Skúsenosti hovoria, že pravidelným užívaním sa bolesti v kĺboch zmiernia až sa napokon úplne vytratia. Zákazníci ho užívajú aj ako prevenciu proti zápalom kĺbov. Menšia časť ľudí s Colafitom dokázala aj schudnúť a tí si chudnutie s ním chvália. Pozitívne sú jeho širokospektrálne pozitívne účinky. Hľadáte niečo špeciálne na chudnutie? Vhodným riešením pre Vás môže byť aj Reduxs.

Colafit Slim je dobrý prostriedok na redukciu váhy a tiež na zlepšenie kĺbového ústrojenstva

Upozornenie pri Colafite

Ide o doplnok stravy, preto nenahrádza pestrú a zdravú výživu. Nie je vhodný pre deti, tehotné a kojace ženy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku pri Colafite. Uskladňujte mimo dosahu detí na tmavom a suchom mieste.

Pri užívaní prípravku Colafit sa len ojedinele vyskytli nežiadúce účinky, ktoré neboli závažného charakteru.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply