Efedrín

Posledná aktuálizácia prebehla 18. októbra 2019. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Efedrín – návyková látka

Efedrín je preparát rastlinného pôvodu a patrí do skupiny zakázaných látok, ktoré sú v športe veľmi populárne.   Podobne ako DNP má aj ephedrine termogenézny účinok. Znamená to, že telo je prinútené podkožný tuk premieňať na teplo.

Obsah článku

 1. Charakteristika
 2. Zloženie
 3. Cena a balenie
 4. Hodnotenie
 5. Upozornenie

Na rozdiel od DNP, ktorý človeka dokáže ľahko zabiť, nie je účinok a nebezpečenstvo efedrínu také veľké. Okrem termogenéznej vlastnosti má táto látka aj iné účinky. Zvykne sa užívať aj pre jeho schopnosť urýchľovať látkovú premenu a ak sa podáva tesne pred tréningom, má anabolický účinok. Určite nezanedbateľnou vlastnosťou je aj silný antikatabolický účinok (bráni strate svalovej hmoty).

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…
Tip pre Vás
Potrebuje zhodiť prebytočné kilá a zároveň si chrániť svoje zdravie? ReduXS môže byť pre Vás jedinečným riešením a pomocnou rukou:) . Prečítajte si recenziu na ReduXS  

Charakteristika

 • Premieňa podkožný tuk na teplo
 • Urýchľuje látkovú premenu
 • Má anabolické účinky
 • Bráni strate svalovej hmoty
 • Stimulant centrálnej nervovej sústavy
 • Potláča chuť do jedla
 • Jeho účinnosť narastá spolu s kofeínom

Zloženie

Efedrín je alkaloid z tropických krov čeľade chvojníkovitých rodu Ephedra, ako sú chvojník obyčajný, chvojník dvojklasý alebo chvojník čínsky, ktoré sa nachádzajú vo východnej Ázii, v stredomorskej oblasti a v strednej Európe.

Cena a balenie

efedrin

Efedrín sa na Slovensku nedá kúpiť, pretože patrí medzi zakázané látky. Kúpa tohto produktu znamená  spáchanie trestného činu Zaujímavé však je, že v niektorých krajinách je bežne dostupný v lekárňach.

Existuje Efedrín Biotika, ktorý nie je zakázaný (je len na lekársky predpis!) a obsahuje Efedrín, ale na Slovensku je stále ťažké zohnať ho.

Hodnotenie

Zistilo sa, že pri dodržaní pomeru Efedrín:kofeín 1:10 sú dosahované výrazne väčšie účinky. Okrem kofeínu sa zvykne aplikovať aj s aspirínom. Štúdie preukázali, že účinok Efedrínu spolu s aspirínom výrazne narastá.

Najväčší efekt dosahuje táto kombinácia u obéznych ľudí. Možná a zrejme aj často využívaná je trojkombinácia Efedrínu, kofeínu a aspirínu. Efedrín je však hlavne v športe zakázaná látka a bola skôr určený športovcom ako ľudom, ktorý potrebujú zhodiť svoju váhu.  Taktiež je to liek, ktorý vyvoláva závislosť, rovnako ako tele tak aj na duši.  Pokiaľ chcete schudnúť, prečítajte si o ReduXS-e.

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Vedľajšie účinky

Efedrín sa používa na výrobu pervitínu. Efedrín sám o sebe môže pri dlhodobom a nadmernom používaní spôsobiť psychickú i fyzickú závislosť. V kombinácii s kofeínom je to naozaj vynikajúci spaľovač tukov. V jeho začiatkoch bol používaný ako tabletka na chudnutie, kým sa nepreukázali jeho vedľajšie účinky. Pri užití s väčšou dávkou kofeínu v niektorých prípadoch dochádza k traseniu rúk, silnému búšeniu srdca a nastáva striedanie telesnej teploty (teplo-zima).

Okrem iného vyvoláva eufóriu, mobilizuje sily, stimuluje centrálny nervový systém, odstraňuje únavu. Je tiež nevhodný pre osoby trpiace chorobami srdca alebo vysokým tlakom. Za žiadnych okolností by ho nemali užívať ani tehotné a dojčiace ženy.

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 2 Priemerne: 2]

Leave a Reply