kloubus na klby

Kloubus – riešenie pre vaše kĺby

Posledná aktuálizácia prebehla 24. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Či ste športovec alebo nie, o kĺby sa treba starať. Tvoria základ celého pohybového aparátu a bez nich by bolo vykonávanie pohybu, nemožné. Ak patríte medzi ľudí, ktorí otázku kĺbov nikdy neriešili, potom je možno načase, o to viac, ak patríte medzi aktívnych športovcov. Totiž, pribúdajúcim vekom dochádza k nižšej produkcii kolagénu, základného stavebného kameňa kĺbov.

V prípade, že ide už o vysoký úbytok kolagénu, môžete pociťovať bolesť kĺbov, a to v rôznych oblastiach tela, kde sa kĺb nachádza a kde dochádza k jeho zodratiu, napr. kolien, krížov, platničiek, stavcov. Nenechajte to zájsť až sem, starajte sa o svoj pohybový aparát a užívajte vhodné výživové doplnky na kĺby.

 Absolútnou bombou je momentálne Kloubus,  v ktorom nájdete presne to, čo na zdravé kĺby potrebujete. Dokonca, odporúča sa ho užívať aj ľuďom, ktorí trpia artritídou 2. a 3. stupňa. Ak vás Kloubus zaujal, potom si o ňom prečítajte túto podrobnú recenziu.

Kompletné zloženie plus dôležité referencie si môžete pozrieť aj priamo tu.

Kloubus sa postará o vaše kĺby

Kloubus je výživový doplnok, ktorý vyrába známa česká spoločnosť Primulus Group, s.r.o., od ktorej môžete poznať prípravok na podporu ženskej sexuality Feminus a mužskej potencie Primulus.

Kloubus je však úplne iný produkt, ako doteraz spoločnosť predstavila. Ide o jeden z najsilnejších produktov, na podporu zdravých kĺbov, väzov a pohybového aparátu.  Môže za to jedinečné zloženie, ktoré je navrhnuté tak, aby sa zložky v Kloubuse, čo najrýchlejšie a najlepšie vstrebali do tela človeka. V prvom rade je to špeciálne upravený hydrolyzovaný kolagén v množstve až 2730 mg. Ďalej je to Glukosamín sulfát 2Kcl, MSM, Chondroitín sulfát a ďalšie látky, bez ktorých by k zlepšeniu stavu kostí nedochádzalo, medzi nimi aj vitamín D a C.

Produkt je v práškovej forme, dávkuje sa 1 x denne, v porovnaní s ostatnými kĺbovými výživami má perfektnú grepovú chuť. Predáva sa v baleniach po 30 kusov, je určený na dlhodobé užívanie a môžu ho užívať takmer všetci od 18 rokov. Dokonca ho užívajú aj ženy po pôrode, pretože im pomáha zmierniť bolesti krížov a chrbta.

Zloženie

V Kloubuse nájdete všetko to, čo vaše kĺby potrebujú na plnohodnotné fungovanie bez bolesti. Kloubus, v 1 dávke obsahuje:

?Najlepšia diéta na chudnutie akú sme vyskúšali?

Stravovanie ketomix na 7 dní

 Nepoznáte KetoMix?  mali by ste! Keto diéty sú trendom tohto roka  s výbornými výsledkami a chudnutím aj 10kg✔️ a viac v priebehu niekoľkých týždňov.

Týždňová varianta stojí ? 54 eur za kompletné stravovanie na 7dní.

?Obsah diéty:

 • Proteínové kokteily
 • Polievky
 • Kaše, omelety
 • Pečivo
 • Sladkosti a ďalšie.

?Stačí konzumovať jedlá deň za dňom a dodržiavať rozpis.?

Alebo si prečítaj recenziu?

Hydrolyzovaný kolagén 2730 mg

Hydrolyzovaný kolagén je tak povediac preštiepený kolagén, čo pre ľudské telo znamená, že ho dokáže rýchlejšie a efektívnejšie vstrebať resp. stráviť. Totiž, kolagén, v prirodzenej želatínovej forme, je pre človeka ťažko využiteľný, keďže sa musí rozštiepiť na rôzne časti, stratiť svoju želatínovú formu a pripraviť sa na rozpustenie vo vode.   Až takto upravený kolagén, je telo človek schopné využiť.  To sa pri hydrolyzovanom kolagéne nemôže stať, pretože ten už má značnú časť procesov za sebou.

Glukosamín sulfát 2KCl 1760 mg

Glukosamín sulfát je zlúčenina, aminocukor, ktorá je podstatnou súčasťou kĺbovej chrupavky u zvierat a u človeka. Jej funkciou je zabezpečovať tvorbu kĺbových tkanív. To, že sa nachádza aj v Kloubuse je len plus, pretože spolu s kolagénom zvyšuje pohyblivosť kĺbovaj rozsah pohybu.

Podobne, ako hydrolyzovaný kolagén, aj  glukosamín je ľahko stráviteľný.  Štúdie preukázali, že sa vstrebáva až v množstve 98% a okrem toho, že znižuje riziko mnohých ochorení, ako je artritída (zápal kĺbov) a osteoporóza (rednutie kostí), zlepšuje aj trávenie a črevnú mikroflóru. Nato však, aby zabezpečil zdravú a silnú chrupavku, je potrebné ho užívať dlhodobejšie.

MSM 500 mg

Skratka MSM patrí organickej forme síry s názvom metylsulfonylmetán. Prirodzene sa táto zlúčenina nachádza v čerstvých surových potravinách, no keďže sa varením a tepelnou úpravou stráca, telo jej neprijme toľko, koľko potrebuje. A na čo potrebuje človek MSM? Je toho pomerne dosť, čo je však pri Kloubuse kľúčové,  MSM je ďalším stavebným kameňom, ktorý sa podieľa na zdravých kostiach a kĺboch.  Vďaka nej sa môžu tvoriť ďalšie chemické zlúčeniny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, ale aj zdravé chrupavky.

Chondroitín sulfát 320 mg

Ďalší skomolený názov patrí polysacharidu, ktorý sa v medzibunečnej hmoty chrupavky, nachádza v najväčšom množstve. Jeho úlohou je zadržiavať vodu, čo vedie k pružnosti chrupavky. Nenachádza sa však len v chrupavkách, ale vo všetkých spojivových tkanivách, vrátane kostí a väzív.

Vitamín C 250 mg

Vitamín C alebo kyselina L-askorbová, ako mnohí z nás vieme, je dôležití na udržiavanie a podporu imunitného systému. Ide totiž o jeden z najdôležitejších vitamínov vôbec. Horšie však je, že telo si ho nedokáže samé vyrábať, preto je nutné ho dopĺňať vhodnou stravou alebo výživovými doplnkami. V súvislosti so zdravými kĺbmi je nevyhnutný, pretože bez jeho prísunu sa nevie kolagén vstrebať. Znamená to, že ak nie je vitamín C, môžete mať hory kolagénu, aj tak ho vaše telo neprijme, nevyužije.

Horčík C 70 mg

Horčík, magnézium, nazývaný aj prvok dnešných mladých, ktorí sú neustále v strese, kvôli vysokým požiadavkám dnešnej doby. Totiž, horčík ovplyvňuje správne fungovanie nervovej sústavy, ale aj správne vstrebávanie sa zdraviu prospešných látok, podporuje správnu činnosť svalov, eliminuje únavu a vyčerpanosť. Vplyvom stresu sa rapídne znižuje a nastávajú komplikácie, ktoré vedu aj k rednutiu kostí.

Bromelain  50 mg

Bromelín alebo bromelaín, či ananásový enzým je názov, ktorý označuje tú istú zmes enzýmov nachádzajúcich sa v ananáse a aj v Kloubuse. Keďže sa preukázalo, že dokáže eliminovať rad zdravotných problémov, pridáva sa do mnohých výživových i kozmetických prípravkov a ani Kloubus nie je výnimka. V ňom sa nachádza práve preto, že bromelain dokáže byť prospešný v liečbe osteoartritídy  (ochorenie, pri ktorom dochádza k poškodeniu chrupaviek). 

L-leucín 50 mg

L-leucín asi málokto pozná, ale ak vám prezradíme, že je súčasťou BCAA komplexu, bude vám už asi bližší. Ide o esenciálnu aminokyselinu (telo si ju nedokáže vyprodukovať), ktorá podporuje nárast svalovej hmoty, preto ju často nájdete v doplnkov výživy u fitnessiek alebo kulturistov. Dôvodom je, že leucín má stimulačný efekt pri náraste svalov. Pri kĺboch sú svaly obzvlášť dôležité pretože bránia zodieraniu kĺba a prispievajú k funkčnosti kĺbom. Navyše, leucín je aj zdrojom energie a vitality.

Kyselina hyalurónová 10 mg

Kyselinu hyalurónovú určite poznajú všetky dámy, ktoré sa chcú zbaviť vrások.  Okrem toho, že pokožke dodáva pružnosť, je dôležitá pre zdravé kosti a kĺby. Z toho vychádza aj jej funkcia, ktorou je zabezpečovať premazávanie kĺbových priestorov tak, aby nedochádzalo k bolesti. Laicky povedané, aby sa kosti o seba nedrali.

Zinok 5 mg

O zinku je počuť len v súvislosti s krásnymi vlasmi, nechtami a s krásnou bezproblémovou pokožkou. Avšak, zinok je stopový prvok, ktorý je dôležitý pre rad ďalších procesov v tele, napr. zabezpečuje hormonálnu rovnováhu, udržuje imunitný systém, zdravé tkanivá a pod. Svoje miesto má aj pri pohybovom aparáte, pretože prispieva k pevným (hustým) a zdravým kostiam.

Biotín 100 µg

Názov Biotín patrí vitamínu H alebo ešte inak povedané, vitamínu B7. Biotín udržuje v bezchybnom stave pokožku, krásne vlasy, oči, pečeň, spolu s horčíkom a s ďalšími vitamínmi z B-komplexu zabezpečuje správne fungovanie nervovej sústavy.  Prispieva k správnemu metabolizovaniu potravy a je aj zdrojom energie.

Vitamín D3 5 µg

  Cholekalciferol alebo vitamín D3 či slnečný vitamín , nepotrebuje telo len na eliminovanie zlej nálady a pre krásnu bronzovú pokožku, ale aj pre zdravé kosti. Totiž, vďaka vitamínu D3 dochádza k vstrebávaniu vápnika a fosforu, čo vedie k pevným a hustým kostiam. Tým sa znižuje lámavosť kostí a aj zubov. Vitamín je dôležitý aj na prísun energie.

Kloubus a jeho účinky

Kloubus má jedinečné zloženie, vďaka čomu sa pokladá za jeden z najlepších prostriedkov na podporu zdravých kĺbov, kostí a chrupaviek. Obsahuje hydrolyzovaný kolagén v obrovskej dávke, ktorá zďaleka predbehne aj tie najpredávanejšie produkty, dokonca aj slávne kĺbové výživy pre kone, ktoré užívajú športovci.

Už z látok, ktoré Kloubus obsahuje možno vydedukovať, aké účinky bude mať.

 • Zlepšuje imunitu
 • Zmierňuje bolesti kĺbov
 • Podporuje tvorbu kolagénu
 • Podporuje zdravé kosti a kĺby
 • Pôsobí ako prevencia proti zápalovým procesom kĺbov, ako je artritída
 • Znižuje riziko osteoporózy
 • Zvyšuje fyzickú výkonnosť
 • Podporuje rast svalovej hmoty
 • Udržuje zdravé svaly
 • Podporuje absorpciu látok, ktoré sú pre zdravé kosti a kĺby veľmi dôležité
 • Podporuje mobilitu, pohyblivosť človeka, bez bolesti

Pre koho je prášok Kloubus určený a kto by sa mu mal vyhýbať?

 Kloubus je určený prioritne pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi presnejšie povedané, bolia ich kĺby, väzy a to bez ohľadu na to či športujú alebo nie. Rovnako ho určite ocenia aj športovci, ktorí vykonávajú náročné, ale i menej náročné športy.

Keďže znižuje riziko výskytu artritídy a osteoporózy, možno ho užívať aj ako prostriedok na prevenciu ochorení, ktoré sa spájajú s pohybovým aparátom.

Kloubus, podobne ako aj iné výživové doplnky, nie je určený pre tých, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek v Kloubuse, pre tehotné a dojčiace ženy, pre osoby mladšie ako 18 rokov.

Vyhýbať by sa mu mali osoby, ktoré majú problémy so zrážanlivosťou krvi.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

 • Kontraindikácie = vek 18 rokov, tehotenstvo, dojčenie, alergia, poruchy so zrážanlivosťou krvi
 • Vedľajšie účinky = alergická reakcia, v prvých dňoch užívania sa môžu objaviť menšie problémy s trávením, ale tento prejav je tak ojedinelý, že je veľmi malá pravdepodobnosť jeho výskytu
 • Interakcie s inými liekmi = lieky na zrážanlivosť krvi

Dávkovanie a užívanie kĺbovej výživy Kloubus

Výživový doplnok na podporu zdravých kĺbov Kloubus, sa vyrába v práškovej forme a je balený vo vrecúškach. 1 balenie obsahuje 30 vrecúšok, čo je mesačná kúra s Kloubusom. Znamená to, že sa užíva 1 vrecúško za deň, ktoré sa zaleje vodou. Nie je viazaný na jedlo, preto ho môžete užiť kedykoľvek počas dňa.

Ak zabudnete užiť dennú dávku Kloubus, nič sa nedeje. Dávku nenahrádzajte 2-násobnou porciou Kloubusu a pokračujte v užívaní tak, ako keby ste vynechanú dávku užili.

Ako pripraviť Kloubus?

Rozbaľte jedno vrecúško, obsah nasypte do pohára a zalejte s 250 ml vodou. Zamiešajte a vypite.

Vzhľad a cena Kloubusu

 Kloubus je produkt na podporu zdravých kĺbov v podobe instantného nápoja,  čo znamená, že sa vyrába v práškovej forme. Prášok je bielej farby s grepovou príchuťou. Každá dávka je samostatne balená v modrých vrecúškach, v 1 balení sa nachádza 30 vrecúšok (30 jednorazových dávok). Vrecúška sú ukryté v papierovej škatuľke, krabičke, ktorá má sympatickú tyrkysovo-modrú farbu a na ktorej sa nachádza názov produktu.

No a tento unikátny výživový doplnok stojí menej ako 30 € na jeden celý mesiac. Ak si zakúpite viac balení, vyjde vás ešte lacnejšie, pretože poštovné budete mať ZDARMA.

Cenová ponuka Kloubusu je nasledovná:

 • 1 balenie KLOUBUS (30 dávok) stojí len 26,5 €, čo znamená, že jedna denná dávka vás nevyjde viac ako 0,93 €. K sume je potrebné zarátať aj poplatok za poštovné, čo je 3,50 €
 • 2 balenia KLOUBUS (60 dávok) za 53 € + poštovné ZDARMA
 • 3 balenia KLOUBUS (90 dávok) za 79,5 € + poštovné ZDARMA

kloubus 1balenie

 • 26.5/balenie
 • 30 sáčkov
  ☑️-9g balenie
  ☑️-30 dňová kúra
  ☑️-Zlepšenie kĺbov
  Podpora aktívneho pohybu✅

kloubus 2balenia

 • 53/dve balenia
 • 60 sáčkov
  ☑️-9g balenie
  ☑️-60 dňová kúra
  ☑️-Zlepšenie kĺbov
  Podpora aktívneho pohybu✅
 • 📢 + Doprava zdarma

kloubus 3balenia

 • 79,5/tri balenia
 • 30 sáčkov
  ☑️-9g balenie
  ☑️-30 dňová kúra
  ☑️-Zlepšenie kĺbov
  Podpora aktívneho pohybu✅
 • 📢 + Doprava zdarma

Odporúčame

Odporúčame zakúpiť si minimálne 2 balenia Kloubusu a zaplatiť ich online formou, aby ste sa vyhli zbytočným nákladom spojeným s dopravou. Už pri kúpe 2 balení Kloubus za 56 €, ušetríte sumu 3,50 € za poštovné.

Galéria produktu

Skúsenosti a recenzie ľudí s Kloubusom

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaši, s Kloubusom, na to, že má perfektné zloženie, sme nenašli takmer žiadne recenzie na heureka.sk/cz. Kloubus sme hľadali aj na rôznych diskusných fórach, ale žiaľ, nič sme nenašli. Jediné recenzie, resp. hodnotenie od ľudí, sme zaznamenali na rôznych recenziách. V nich ľudia tvrdia, že Kloubus užívajú a že im pomáha zmierniť bolesť.

 Ak si vyhľadáte Kloubus na Facebooku, má celkom dosť fanúšikov a podobne je to aj na Instagrame. Možno preto, že ho ľudia užívajú radi, pretože im pomáha.  Na jednej aj na druhej stránke, či na oficiálnej stránke predajcu, máte k dispozícii aj poradcov, ktorí vám ochotne odpovedajú na rôzne otázky. Odporúčame Kloubus sledovať na instagrame a facebooku, kde možno natrafíte na dobrú AKCIU.

Hodnotenie

Kloubus hodnotíme pozitívne aj napriek tomu, že zatiaľ s ním ľudia nezdieľajú mnoho skúseností. My ho však hodnotíme na základe vlastnej skúsenosti, ktorá bola pozitívna.

Nakoľko vykonávam dennodenne náročné silové cvičenie, o výživu kĺbov sa musím zaujímať. Kloubus pomohol zlepšil stav kĺbov,  ale účinok bol viditeľný až po 20 dňoch užívania Zjavným signálom, že funguje bolo, že mi prestali pukať kolená a prestali bolieť kĺby aj pri dvíhaní ťažkých váh. Pri behaní som sa mohol tešiť z nových rekordov, pri ktorých ma už neobmedzovala bolesť kolien. Navyše, v porovnaní s Anavisom, výborne chutí. Jediné čo by sme vytkli je, že po 2 mesačnom vysadení, sme absenciu látok pocítili, nakoľko ide len o doplnok (nie liek) a tak sa stal Kloubus našou každodennou súčasťou. Takže za nás, veľké plus.

 

 

Vyskúšajte komplexné stravovanie založené na vede a výsledkoch. Jediné čo môžeme povedať, že určite schudnete!!

Aktuálne zľavy:

Výhody Kloubusu

 • Podľa zloženie, ide o jednu z najlepších kĺbových výživ
 • Dostupnosť bez lekárskeho predpisu online formou
 • Výborné, prírodné zloženie
 • Overený výrobca
 • Vysoké množstvo účinných látok
 • Skvelá grapefruitová chuť
 • Pohodlné dávkovanie
 • Skvelá cena!!!

Nevýhody Kloubusu

 • Dlhodobé užívanie
 • Málo dostupných skúseností

Upozornenie

Myslite na to, že Kloubus je len výživový doplnok, čo znamená, že nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu a ani zdravý životný štýl. Nie je liekom a neobsahuje žiadne umelé farbivá, ani sladidlá.

Nie je vhodný pre deti a mládež do 18 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy a pre osoby, ktoré užívajú lieky na zrážanlivosť krvi a pre osoby, ktoré sú alergické alebo precitlivené na niektorú zložku v produkte alebo na kôrovce a rybie bielkoviny.

Maximálnu dennú dávku 1 vrecúško, neprekračujte a skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosah malých detí. Neužívajte po uplynutí exspirácie.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkoch je nutné užívať Kloubus dlhodobo.

Otázky a odpovede, týkajúce sa výživového doplnku Kloubus

Čo je Kloubus?

Kloubus je výživový doplnok, ktorý sa užíva za účelom podporenia tvorby kolagénu. Pomáha zmierniť bolesti kĺbov a znižuje riziko zápalových procesov kĺbov. Týmto spôsobom zlepšuje celkový stav pohybového aparátu.

Kto by nemal užívať Kloubus?

Kloubus sa neodporúča užívať ľuďom, ktorí majú problémy so zrážanlivosťou krvi, osobám mladším ako 18 rokov, tehotným a dojčiacim ženám, ľudom ktorí majú alergiu na niektorú zo zložiek v Kloubuse alebo tým, ktorí sú pricitliví na kôrovce a rybie bielkoviny.

Čo obsahuje Kloubus?

Kloubus obsahuje to najlepšie pre zdravé kĺby:

 • Hydrolyzovaný kolagén 2730 mg
 • Glukosamín sulfát 2KCl 1760 mg
 • MSM 500 mg
 • Chondroitín sulfát 320 mg
 • Vitamín C 250 mg
 • Horčík C 70 mg
 • Bromelain 50 mg
 • L-leucín 50 mg
 • Kyselina hyalurónová 10 mg
 • Zinok 5 mg
 • Biotín 100 µg
 • Vitamín D3 5 µg

Ako sa užíva Kloubus?

Kloubus sa užíva denne, v množstve 1 vrecúško. Obsah vrecka dajte do pohára, pridajte 250 ml vody, pomiešajte a vypite. Užívanie nie je závislé od jedla.

Koľko stojí Kloubus?

Cena jedného balenia Kloubus je 28 € a obsahuje 30 jednorazových denných dávok. K tejto sume je potrebné zarátať aj poštovné v hodnote 3,50 €.

Ako dlho mi vydrží jedno balenie Kloubus?

1 balenie výživového doplnku Kloubus vám pri optimálnom užívaní, 1 vrecúško denne, vydrží 1 mesiac = 30 dní.

Potrebujem lekársky predpis na kúpu Kloubus?

Kloubus je klasifikovaný ako výživový doplnok na podporu zdravých kĺbov a keďže je vyrobený len z prírodných zdrojov, na jeho kúpu nie je potrebný lekársky predpis.

Je Kloubus dostupný v lekárni?

Žiaľ, Kloubus v lekárni zatiaľ nenájdete. Nepredáva sa v kamenných a ani online lekárňach, ako je dr. max, benu a pod. či v iných e-shopoch. Jedinou cestou, ako si zakúpiť Kloubus je online cesta na oficiálnej stránke predajcu.

Kde sa dá kúpiť Kloubus?

Kloubus sa dá kúpiť len na oficiálnej stránke predajcu Kloubus.sk. Dôvodom je to, že výrobca chce pre svojich zákazníkov zabezpečiť čo najnižšiu cenu Kloubusu a samozrejme, zachovať originalitu produktu.

Kedy pocítim prvé účinky tabletiek Kloubus?

Doplnky stravy a výživy potepujú čas na to, aby začali účinkovať tak ako majú, o to dlhšie, ak ide o produkty obsahujúce kolagén. Podobne je to aj pri Kloubuse, ktorý zlepšuje stav kĺbov. Napriek tomu, že ide jeden z najlepších produktov na kĺby, potrebuje minimálne 1 mesiac na to, aby zlepšil stav oslabených kĺbov.

Kloubus je aj produkt, ktorý sa na dosiahnutie a udržanie optimálnych výsledkov, odporúča užívať dlhodobo.

Ovplyvňuje alkohol účinky doplnku Kloubus?

Určite áno. Alkohol sám o sebe negatívne vplýva na stav kostí, spôsobuje rednutie kostí a prispieva k strate kolagénu. Preto neodporúčame kombinovať Kloubus a alkohol.

Ak často pijete alkohol a užívate Kloubus, potom Kloubus určite kupujete a užívate zbytočne, pretože vplyvom alkoholu stráca účinok.

Je možné Kloubus kombinovať s inými liekmi?

Závisí od toho, s akými liekmi. Doplnky, ktoré obsahujú kolagén, sa všeobecne neodporúča užívať v prípade, ak užívate lieky na zrážanlivosť krvi a rovnako to je aj pri Kloubuse. Každopádne, ak máte pochybnosti a nie ste si istí, či lieky ktoré užívate dlhodobo, možno kombinovať s Kloubusom, určite sa poraďte so svojim lekárom.

Môže sa prášok Kloubus kombinovať aj s inými výživovými doplnkami?

Kloubus sa neodporúča kombinovať s charakterovo podobnými výživovými doplnkami. Teda, ak užívate Kloubus, už neužívajte podobnú kĺbovú výživu.

Samozrejme, že Kloubus sa s bežnými výživovými doplnkami, ktoré podporujú svalovú hmotu, napr. proteín, kombinovať môžu. Zabezpečte však minimálne 3 hodinový rozdiel medzi užitím Kloubusu a proteínom či iným, proteínu podobným výživovým doplnkom.

Existujú aj iné varianty Kloubusu?

Čo sa týka Kloubusu nie, teda žiadny Kloubus forte sa zatiaľ nevyrába. Ak však hľadáte podobný prostriedok, ktorý zlepšuje stav kĺbov, potom je tu napr. Colafit, ktorý je síce oveľa lacnejší, ale obsahuje len 1 g kolagénu, pričom Kloubus takmer 3 g (2730 mg).

Je Kloubus lepší ako Alavis?

Mnoho ľudí, ktorých trápia bolestivé kĺby, poznajú značku Alavis, ktorá sa v tejto problematike javila ako najlepšia. Ak si však kladiete otázku či je lepší Alavis alebo Kloubus, odpoveď nie je tak jednoznačná, akoby mnohí chceli. I keď sa stretnete s recenziami, že Kloubus je oveľa lepší, nie je to také jednoduché. Totiž, v Kloubuse je niečoho viac a niečoho menej, ako v Alavise.

Porovnanie Kloubus verzus  Alavis Triple Blend Extra silný

 • MSM: 500 mg/1958 mg
 • Glukosamínsulfát 2KCl: 1760 mg/1565 mg
 • Chondroitinsulfát: 320 mg/652 mg
 • Kolagén: 1760 mg/37,5 mg
 • Vitamín C: 250 mg/19,3 mg

Obraz si môžete urobiť každý sám, pričom je ešte dobré podotknúť, že v Kloubuse sa nachádzajú aj ďalšie pridané látky: zinok, bromelain, horčík. L-leucín, Hylauronan sodný, Biotín, Vitamín D3. Mimo toho, Alavis nie je humánny produkt, ale veterinárny a i keď zlepšuje stav kĺbov aj u ľudí, nemá tak dobrú vstrebateľnosť, ako má Kloubus, keďže v Kloubuse sa nachádza hydrolyzovaný (pred štiepený) kolagén.

Ako zlepšiť efekt Kloubusu?

Na zlepšenie efektu výživového doplnku Kloubus a nielen jeho, ale na zlepšenie stavu svojich kĺbov by ste mali:

 • Mať primeranú telesnú hmotnosť, pretože nadváha a obezita vážne zaťažujú vaše kĺby
 • Pravidelne posilňovať váš pohybový aparát vykonávaním vhodných pohybových aktivít = napr. chôdza s palicami tzv. nordic walking
 • Nosiť vhodnú obuv so špeciálne upravenou podrážkou, ktorá zabraňuje bolesti nôh, chrbta a šetrí kĺby.
 • Dopriať si oddych a masáž – chodidlá, končatiny a celý pohybový aparát, by si mal pravidelne oddýchnuť, najmä vtedy, ak sa venujete pohybovým aktivitám. Výborným prostriedkom, ako chodidlá prekrviť sú rôzne športové masáže u odborníkov.
 • Správna chôdza – vzpriamené chodenie, žiadne hrbenie sa a správne došľapovanie chodidla pri chodení, behaní a skákaní
 • Väčšinu činností robiť po stojačky, pretože v sede dochádza k stuhnutosti svalstva. Aj kĺby, ktoré sú dlhú dobu v jednej pozícii, sa ťažko rozhýbavajú a napokon, i keď si myslíte, že tak oddychujú, viac trpia.
 • Kloubus môžete podporiť aj tak, že si upravíte jedálny lístok a do stravy zakomponujete čo najviac potravín, ktoré obsahujú alebo podporujú tvorbu kolagénu, napr. rybie mäso, ktoré je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ale aj červená repa, paradajky, paprika, špenát … Dokonca aj farbivo, ktoré sa v Kloubuse nachádza, pochádza z červenej repy.

Použité zdroje:

 

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné diety na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
KetoMix
Ketomix stravovanie na 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoDiet
2 týždenný balíček basic 2 ketodiet

⚖️ - chudnutie od 6kg do 12kg
⏰ - od 6 do 12 týždňov
💰 - od 110 eur do 204 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoFit
ketofit 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 3kg do 15kg
⏰ - od 1 do 9 týždňov
💰 - od 54 eur do 190,3 eur
ano 5 hviezdičiek
ProfiDiet
profidiet recenzia

⚖️ - chudnutie od 2kg do 16kg
⏰ - od 2 do 14 týždňov
💰 - od 51 eur do 219,9 eur
ano 4 hviezdičky
MyKeto

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 12 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky
Prodietix
dieta prodietix s

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor