Lindaxa

Posledná aktuálizácia prebehla 13. februára 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Lindaxa 10 alebo 15 mg

Lindaxa bol liek určený na liečbu obéznych ľudí, ktorých BMI bolo nad 35 a okrem toho mali aj ďalšie zdravotné problémy, ktoré súviseli s obezitou (cukrovka II typu, vysoká hladina tuku v krvi). Hlavným účinkom Lindaxy bolo,  že znižovala chuť do jedla, zvyšovala aktivitu človeka, čo sa prejavovalo aj na nepokojnosti a nespavosti Prípravok nebol voľne predajný, bol viazaný len na lekársky predpis a dnes je už zakázaný.

Obsah článku

 1. Zloženie
 2. Cena a balenie
 3. Hodnotenie
 4. Upozornenie

Obsahuje totiž látku sibutramín, ktorý môže vážne poškodiť zdravie človeka. Dôvod, prečo je v súčasnosti Európskou úniou stiahnutý z predaja je aj to, že bolo preukázateľné nebezpečenstvo týchto liekov v oblasti kardiovaskulárneho systému. Lieky boli a sú nevhodné pri problémoch so srdcom a pri vyššom krvnom tlaku. Spomínané problémy, pri ktorých je nevhodné lieky užívať, sa často objavujú práve u obéznych ľuďoch, ktorým bol tento liek podávaný a mal na nich negatívne účinky. Ďalšou nevýhodou tohto lieku bolo, že ak obézni pacienti s liekom schudli, po jeho vysadení začali opäť veľmi rýchlo priberať.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…
Tip pre Vás
Potrebuje zhodiť prebytočné kilá a zároveň si chrániť svoje zdravie? ReduXS môže byť pre Vás jedinečným riešením a pomocnou rukou:) . Prečítajte si recenziu na ReduXS  

Charakteristika

 • znižuje chuť do jedla,
 • potláča hlad,
 • dodáva telu energiu,
 • po vysadení jojo efekt,
 • môže spôsobiť vážne zdravotné, život ohrozujúce komplikácie,
 • liek zakázaný a stiahnutý z predaja.

Lindaxa zloženie

Sibutramín – o tejto zakázanej látke sa dozviete viac TU.

Balenie a cena

lindaxa balenie

Lindaxa sa na trhu vyskytovala v dvoch prevedeniach: Lindaxa 10 mg a Lindaxa 15 mg. Išlo o 30 alebo 90 tabletkové balenie.  Keďže tento produkt je zakázaný predávať, cenu za ktorú ste si ho kedysi mohli zakúpiť sme nenašli. Na základe internetového prieskumu sa domnievame, že napriek tomu sa naďalej nelegálne predáva a cenu si nelegálny predajcovia navrhujú sami, čo zrejme nebude lacná záležitosť.

Lepšia Varianta

ReduXs

Reduxs

 

Zahraničná novinka ReduXs predávaná hlavne na anglickom a nemeckom trhu je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Mohli ste o ňom často počuť aj zo slovenských radií.

Predáva sa za dostupnú cenu 39 eur, pričom balenie máte na celé 2 mesiace a presne toľko stačí, aby ste začali vidieť výsledky vo vašom chudnutí.

Dávkovanie je je intuitívne a jednoduché – stačí jedna tableta denne, najlepšie pred jedlom + voda.

Zloženie:

 • Zelený čaj, kaktus, šalvia
 • púpava, brusnica a iné…
 • látky podobné cholesterolu a tuku

Skutočne bohaté a zaujímavé je prírodné zloženie ReduXs, ktoré plošne bojuje proti nadváhe zároveň na viacerých frontoch, pričom dodáva prospešný tuk a znižuje cholesterol.

Dávkovanie a užívanie Lindaxy

Liek Lindaxa vždy užívajte podľa pokynov svojho lekára.

Z pravidla sa predpisovalo najprv 10 miligramové balenie Lindaxy, pri ktorom sa užíva 1 tabletka 1x za deň. Následne, ak sa s týmto liekom nedosiahli požadované výsledky a pacient dobre znášal 10 mg, lekár mu predpísal Lindaxu s 15 mg, pričom dávkovanie sa nezmenilo (1 tabletka 1x za deň).

Hodnotenie

Lindaxa 10 a 15 mg je liek, ktorý sa používal na liečbu obezity. Možno s ním naozaj schudnete, ale môžete si trvalo vážne poškodiť zdravie a po jeho vysadení aj dvojnásobne pribrať  . Uvedomte si, že jeho predaj je zakázaný, predajcovia vážne porušujú zákon a môžu byť trestne stíhaní. Nechudnite aj za cenu svojho života, chudnite bezpečne a zdravo. Napríklad ReduXS môže byť pre Vás oveľa lepšou cestou!

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Skúsenosti užívateľky

Na jednom diskusnom fóre zameranom na Lindaxu sa rozhodla o svoj príbeh podeliť jedna dáma a varuje pred drastickými liekmi na chudnutie a ich nepriaznivými účinkami. Naozaj stojí za t si prečítať, čo napísala a zamyslieť sa.

Je to skutočne pravda, že pokiaľ chceme byť superštíhle, musíme len nežrať. Osobne som stále jednou nohou v poruchách stravovania. Od jedenástich rokov sa u mňa začala rozvíjať bulímia s anorexiou. Dávenie, laxatíva, lieky na chudnutie A viete, aký je výsledok? U zubára som nechala celý majetok. Keď som mala 23 rokov, asi tak 2 roky po vyliečení sa z poruchy stravovania, sa mi pokazili všetky zuby. Už v puberte sa mi zhoršil zrak, padali mi vlasy, trpela úzkosťami, samopoškodzovaním.. A teraz už roky beriem antidepresíva. Veľmi silný spúšťač nakopol moju krehkú psychiku do parádnej depresie, opakuje sa vo vlnách.

Smutné je, že pri pohľade na staré fotky vôbec nevidím tučnotu. Vlastne som vždy vyzerala rovnako a normálne. Zbytočne som sa trápila. Sem tam hore dolu 5-6 kíl. to je toho. A viete čo?!! Napriek všetkému, čo som tu napísala, napriek tomu, že si to všetko uvedomujem, študujem si, čo by mi pomohlo schudnúť, zvažujem riziká.. Je to proste choroba. Ale baby, čo sa tu nepíše, alebo aspoň som si to nevšimla, hrozí vám serotonínový šok!! Poznáte panickú poruchu? Mali ste niekedy panický záchvat? Je to psychický stav, kedy máte pocit, že sa zbláznite, že umierate, nemôžete dýchať, myslieť, stáť, sedieť ani ležať. vlastne zomrieť by bolo v ten moment vykúpením. je to dočasný stav, ale ak to raz zažijete, do smrti sa ho budete desiť. Ak budete brať lieky, ktoré ho vyvolajú, môžete ho mať niekoľkokrát denne. To je to jediné, čo ma ako tak drží od Lindaxy. Aj tak nezaručujem, že si odstup udržím…
Baby, ak nič z popísaných príznakov nepoznáte, nezačínajte s chudnutím tohto druhu. Nedosiahnete vytúžený cieľ, naopak, budete sa cítiť sama sebe odporná, každý kúsok tela bude vašim nepriateľom, neznesiete pohľad na seba
TOTO získate. Stojí vám to za to?

Lindaxa a nežiaduce účinky

Najčastejšie sa vyskytujú tieto vedľajšie účinky: zrýchlená srdcová činnosť, búšenie srdca, zvýšenie krvného tlaku, začervenanie tváre, návaly tepla, zápcha, pocit sucha v ústach, častý pocit na zvracanie, zhoršenie hemoroidov, častá nespavosť, závraty, stŕpnutie končatín, bolesti hlavy, úzkosť, potenie, zmena chuti.

Ďalšie vedľajšie účinky, ktoré sa pri užívaní môžu vyskytnúť: zahmlené videnie, hnačka, zvracanie, kožné vyrážky, šokový stav, depresie, epileptické záchvaty, vypadávanie vlasov, ochorenie ľadvín, zadržiavanie moču, poruchy pohlavných funkcií a menštruačného cyklu a ďalšie.

Ak užívate Lindaxu a prejaví sa u vás nejaký vedľajší účinok tohto lieku, poprípade sa budete cítiť zle, okamžite vyhľadajte lekára a informujte ho, že užívate tento liek.

Upozornenie

Liek v žiadnom prípade nesmie byť používaný po prekročení dátumu uvedenom na obale.

Ak sa už rozhodnete ohroziť svoj život užívaním týchto liekov, riaďte sa aspoň týmito zásadami:

 • v prípade kedy zabudnete užiť liek, v žiadnom prípade nenahradzujte túto dávku,
 • v žiadnom prípade neužívajte liek ak ste tehotná alebo kojaca žena,
 • v žiadnom prípade neriaďte motorové vozidlo,
 • pozorne si prečítajte príbalový leták k lieku 
 • v prípade prejavenia nežiadúcich účinkov okamžite vyhľadajte lekársku pomoc!

Máte skúsenosti s prípravkom Lindaxa? Podeľte sa s nami o Vše skúsenosti v komentároch.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply