myketo hlavne

MyKeto – ďalšia z radu obľúbených keto diét

Posledná aktuálizácia prebehla 23. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Hoci je ešte stále zima, pomaly, ale isto sa blíži leto. Preto je, práve teraz, ten správny čas na odváženie sa a posúdenie, či by ste už nemali začať s diétou. Veď predsa, hanbiť sa vyzliecť do plaviek, nechce nikto. Je to moment, z ktorého má mnoho ľudí strach, a niet sa čo diviť, keďže sme väčšinu času strávili doma, prejedaním sa dobrôt.

Zvažujete, na akú diétu sa dať tentokrát? Momentálne túto dilemu rieši, na svete, niekoľko tisíc ľudí a väčšina sa rozhodne pre proteínovú alebo ketónovú diétu. Dôvodom je, že ide o najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako zhodiť podkožný tuk bez JOJO efektu. Jednou, takouto diétou je aj MyKETO.

Čo je to MyKETO?

 MyKETO je názov diétneho programu, ktorý vymyslela česká spoločnosť GOLDIM . Ide o ďalší druh proteínovej diéty, ktorej využíva princíp ketózy na to, aby človek schudol.

Diéta trvá minimálne 1 mesiac a maximálne 3 mesiace, počas ktorých sa stravujete podľa harmonogramu a diétneho plánu MyKETO. Ten, je vám pridelený podľa toho, koľko kg chcete zhodiť. Každý plán sa skladá zo 4 fáz, počas ktorých jete špeciálne, nízkosacharidové jedlo od MyKETO.

Od vášho zodpovedného prístupu k diéte, sa odvinú aj dlhodobé výsledky, ktorými je zníženie hmotnosti, zmenšenie konfekčnej veľkosti a strata tuku z rizikových partií, s minimálnym úbytkom svalovej hmoty, a samozrejme, krajší a štíhlejší život, bez JOJO efektu.

Princípy MyKETO

Základným princípom MyKETO diéty je, podobne ako pri všetkých bielkovinových diétach, dostať sa do stavu ketózy. To chce systematický a postupný stravovací plán, ktorý do stavu ketózy dostane každého človeka, bez rozdielu na vek, hmotnosť a genetické predpoklady. Aj to je dôvod, prečo sú ketónové diéty také populárne, pretože zaručene fungujú na všetkých.

Do stavu ketózy sa telo dostáva tak, že sa výrazne obmedzia, až úplne vyčlenia sacharidy a konzumuje sa len strava, ktorá je bohatá na bielkoviny, s minimálnym obsahom tuku. Pri MyKETO sa príjem sacharidov zmenší na menej ako 1/10, oproti bežnému stravovaniu sa. Práve to, spôsobní v organizme spálenie vlastných a pozostalých sacharidov a nastáva ketóza.

?Najlepšia diéta na chudnutie akú sme vyskúšali?

Stravovanie ketomix na 7 dní

 Nepoznáte KetoMix?  mali by ste! Keto diéty sú trendom tohto roka  s výbornými výsledkami a chudnutím aj 10kg✔️ a viac v priebehu niekoľkých týždňov.

Týždňová varianta stojí ? 54 eur za kompletné stravovanie na 7dní.

?Obsah diéty:

 • Proteínové kokteily
 • Polievky
 • Kaše, omelety
 • Pečivo
 • Sladkosti a ďalšie.

?Stačí konzumovať jedlá deň za dňom a dodržiavať rozpis.?

Alebo si prečítaj recenziu?

Spaľovanie tuku a ketóza

Spaľovanie tuku je azda najčastejšie slovesné spojenie, ktoré sa používa pri chudnutí. Vieme však čo to v skutočnosti znamená? Nejde o žiadnu termoreguláciu alebo zahriatie organizmu, či zrýchlenie srdcovocievneho systému prostredníctvom aeróbneho cvičenia.  Spaľovanie, v tomto slova zmysle, znamená, že bunky využijú všetky zložky získané z potravy, všetku prijatú energiu, na svoju prácu.  Problémom však je, že keďže v strave prijímame najviac energie prostredníctvom cukru, bunky energeticky žijú, najmä, z neho a tuk akoby obchádzali. To však neznamená, že nedokážu využívať a premieňať aj tuk.

Cukor sa na energiu premieňa (štiepi) rýchlejšie a ľahšie, ako tuk a tak pre bunky predstavuje jednoduchší zdroj energie. Čo sa však stane, ak prestaneme jesť sacharidy? Bunky budú donútené premieňať na energiu tuk, vďaka čomu človek chudne. Tento stav sa nazýva ketóza.

Čo je to ketóza?

Ketóza je prirodzený fyziologický stav organizmu, ktorý nastáva vylúčením cukrov a sacharidov zo stravy. Absencia cukru vedie k tvorbe ketolátok, ktoré spôsobujú, že bunky v tele získavajú energiu z tuku. Bielkovinová diéta je výborná práve v tom, že človek prostredníctvom nej neprijíma takmer žiadny tuk, a preto sú potravou pre bunky, tukové zásoby na vašom tele.

Pýtate sa, prečo bunky neberú živiny z bielkovín, ktoré prijímate v stave? Pravdou je, že využívajú, ale aj bielkoviny sa premieňajú na tuky alebo na cukry.

Čo možno od MyKETO očakávať?

Keďže sa odbúra takmer všetok cukor a páli sa tuk, od MyKETO možno očakávať podobné výsledky, ako pri iných ketónových diétach, napr. pri KetoDiet alebo pri KetoMix, takže štíhly pás, výrazný pokles podkožného tuku.

Čo však MyKETO odlišuje od spomenutých programov je to,  že v jedlách od MyKETO nenájdete konzervačné látky, žiadne umelé sladidlá, glutaman sodný a pod.  Okrem toho, jedlá sú pripravené tak, aby v nich nechýbala žiadna zložka, samozrejme, s minimálnym obsahom sacharidov.

Ako funguje MyKETO diéta alebo ako začať?

MyKETO program resp. diéta funguje na základe 3 diétnych plánov, špecifických stravovacích režimov, ktoré sú vám pridelené podľa výpočtu vášho BMI („body mass index“ = index telesnej hmotnosti).

Výpočet vašej BMI vám urobí šikovná kalkulačka priamo na MyKETO https://myketo.cz/bmi-kalkulacka-4v1#bmi , prostredníctvom ktorej sa dozviete nielen svoje BMI, ale aj hodnotu vášho BMR (bazálny metabolizmus), index tvaru tela ABSI a pomer obvodu pasu a bokov WHR.

Výsledok analýzy vášho tela sa porovná so všeobecne danými hodnotami BMI, pričom:

 • BMI pod 18 znamená, že máte podváhu
 • BMI od 18 do 25 znamená, že máte ideálnu váhu, resp. normálnu váhu, čo však neznamená, že nemáte zdravo žiť
 • BMI nad 25 do 30 znamená, že máte miernu nadváhu
 • BMI od 30 do 35 znamená, že pravdepodobne máte už obezitu I. stupňa
 • BMI nad 35 do 40 je znakom obezity II. stupňa
 • BMI nad 40 znamená, že máte obezitu III. stupňa, ktorá vážne ohrozuje vaše zdravie a život vôbec.

Čo je to BMI?

BMI je metóda, ktorá určuje zdravotné riziko obezity, podľa hmotnosti a výšky. Napriek tomu, že ide o nepriame meranie množstva tuku v tele človeka, keďže každý človek je iný, podľa odborníkov ide o relatívne spoľahlivý ukazovateľ. V podstate sa vypočítava pomer tuku na výšku osoby a výsledná hodnota udáva stav hmotnosti a s ňou spojené možné zdravotné riziká.

MyKETO a diétne plány

 Podľa výsledku BMI si ľahko vyberiete program od MyKETO, ktorý bude pre vás ušitý ako na mieru,  i keď vám nie je urobená podrobná diagnostika lekára. Totiž, MyKETO diéta je navrhnutá tak, aby u väčšiny ľudí, fungovala. Takže, na základe BMI je vám pridelený jeden z 3 diétnych plánov:

 • Diétny plán SOFT = BMI nad 25
 • Diétny plán MEDIUM = BMI nad 30
 • Diétny plán MAXI = BMI nad 35

Základné pravidlá pre všetky 3 diétne plány

 • Jete pravidelne, 5-krát denne
 • Raňajkujete max. do 1 hodiny po zobudení sa
 • Časové rozstupy medzi jednotlivými jedlami by mali byť 3 až 4 hodiny
 • Posledné jedlo, by ste nemali zjesť neskôr, ako 2 až 3 hodiny pred spaním
 • Denne by ste mali vypiť min. 2 litre tekutín, najlepšie čistej vody alebo potom nesladených nápojov, minerálne vody alebo bylinkové čaje.
 • Do denného prísunu tekutín sa nezarátava káva
 • Mali by ste mať pravidelný režim aj v rámci vstávania a spania
 • Namiesto korenín používajte čerstvé bylinky
 • Gramáž pri povolených potravinách sa myslí v surovom stave

Diétny plán SOFT

fazy soft

 

Určenie: Program alebo plán SOFT je určený pre ľudí, ktorý majú len miernu nadváhu, čo znamená,  že ich BMI hodnota sa nachádza medzi 25 až 30. 

Dĺžka: Soft sa skladá zo 4 fáz, pričom každá sa odlišuje počtom porcií MyKETO jedál a bežných jedál. Každá fáza trvá 7 dní, čo znamená, že celý program trvá necelý mesiac (7 dní x 4 fázy =28 dní).

Výhodný balíček potravín: Na tento konkrétny plán, pripravil MyKETO aj špeciálny výhodný balíček s potravinami, ktorý vám uľahčí zostavovanie si vlastného jedálnička z jedál MyKETO. Môžete si zakúpiť balíček SOFT 1, ktorý obsahuje 63 kusov porcií. Keďže je však určený len pre fázu 1 a 2, odporúčame si ho zakúpiť 2-krát alebo si pre fázu 3 a 4 dokúpite samostatné jedlá, podľa vlastného výberu. To môžete urobiť aj počas dodržiavania plánu, keď už budete vedieť, ktoré jedlo vám chutilo. Výhodou balíčku je, že obsahuje všetko čo potrebujete na zvládnutie prvej polovici diétneho plánu SOFT.

Okrem neho, je tu ešte jeden, lepší a výhodný balíček SOFT 2, ktorý je určený pre všetky 4 fázy diétneho program SOFT. Obsahuje teda 98 ks proteínových jedál.

Výsledok: Za 28 dní môžete schudnúť prebytočné kilogramy, spáliť tuk z rizikových partií a znížiť svoju konfekčnú veľkosť o jedno číslo. To všetko bez rizika JOJO efektu, po ukončení diéty.

Napriek tomu, že tento plán trvá najkratšie a hoci by sa mohlo zdať, že je najjednoduchší, nemusí to tak byť. Všetko závisí od samotného človeka, od jeho túžby a vôle.

4. fázy diétneho plánu SOFT a ich špecifiká

 1. Fáza trvá 7 dní, počas ktorých jete 5 jedál od MyKETO. Hoci jedlá sú väčšinou v práškovej forme, sú výživovo navrhnuté tak, aby ste čo najmenej pociťovali hlad. Každopádne, počas prvých 2 dní budete hladný, čo je bežným znakom nastupujúcej ketózy. Aby sme vám toto obdobie uľahčili a motivovali vás, myslite na to, že už v týchto prvých dňoch začínate značne, citeľne chudnúť, nohavice začínajú byť voľnejšie a ručička váhy sa o kúsok posunula smerom dole.
 2. Fáza, ktorá trvá tiež 7 dní, bude už o niečo jednoduchších, pretože okrem jedla od MyKETO začínate konzumovať aj bežné jedlo. V praxi to vyzerá tak, že 4 x denne konzumujete jedlo od MyKETO a raz za deň jedno bežné jedlo, ktoré sa odporúča konzumovať na obed. Okrem toho, môžete konzumovať aj zeleninu a potraviny, ktoré táto fáza diéty povoľuje.
 3. Fáza sa spája s radosťou, pretože už na jej začiatku sa môžete tešiť, z polovičného úspechu. Špecifické na tomto týždni je to, že hoci stále prevažujú jedlá od MyKETO, budete jesť už 2 bežné jedlá, jedno na obed a jedno na večeru, znovu podotýkame, že pripravená len z potravín, ktoré diéta dovoľuje. Takže 3 x jedlo od MyKETO a 2 x bežné jedlo.
 4. Fáza, a teda posledných 7 dní si budete viac než vychutnávať. Jednak preto, že ste takmer v cieli a jednak preto, že pohľad do zrkadla stojí za to a vám to dodáva silu sa nevzdať. Napokon, bola by to naozaj škoda, pretože táto posledná fáza je zo všetkých fáz najjednoduchšia. Počas 5-tich jedál denne, budete jesť 3 x denne bežné jedlo (z povolených potravín) a 2 jedlá nahradíte proteínovým kokteilom MyKETO.

Rýchla charakteristika diétneho plánu SOFT

 • BMI: 25 až 30
 • Dĺžka plánu: 4 týždne
 • Fázy plánu: 4
 • Dĺžka každej fázy: 7 dní
 • Celkový počet porcií jedla od MyKETO: 98 ks
 • Pridelený balíček: výhodný balíček SOFT 1 alebo výhodný balíček SOFT 2

Diétny plán MEDIUM

fazy medium

 

Určenie: Program MEDIUM je prioritne určený pre ľudí, ktorí majú strednú nadváhu, alebo obezitu I. stupňa a  ich BMI hodnota sa nachádza medzi 30 až 35. 

Dĺžka: Plán trvá 9 týždňov a je znovu rozdelení do 4 fáz a to tak, že 1. až 3. fáza trvajú, každá, 14 dní, teda dokopy 6 týždňov a posledná fáza, tzv. udržiavacia 21 dní. Každá fáza sa odlišuje pomerom potravín s MyKETO jedálnička k bežnému jedlu. Počas 9 týždňov máte podľa plánu skonzumovať až 210 ks porcií jedla od MyKETO.

Výhodný balíček potravín: Vzhľadom k tomu, že plán MEDIUM trvá až 9 týždňov, na jeho úspešné zvládnutie potrebujete až 210 porcií jedál od MyKETO. Jedlá si môžete vybrať sami, s pomocou výživového poradcu na oficiálnej stránke MyKETO alebo si zakúpte rovno jeden z výhodných balíčkov MyKETO, ktorý urobí všetko za vás. V ňom totiž nájdete všetko, čo na úspešné zvládnutie programu potrebujete.

Môžete si zakúpiť buď 3 x balíček MEDIUM 1, keďže jeden balíček obsahuje 70 porcií jedál a vy potrebujete až 210, tak 3 balíčky budú predstavovať ideálny počet jedál, pre celý diétny plán (70 porcií je v balíku x 3 balíky = 210 porcií jedál).

Alebo si zakúpte 2-krát výhodný balíček MEDIUM 2, pričom jeden balíček obsahuje až 126 ks proteínových jedál. Ak si zakúpite 2 takéto balíčky, potom to máte dokopy až 252 jedál. Áno, na plán MEDIUM potrebujete len 210 jedál, ale nikto netvrdí, že po ukončení programu, nemôžete ďalej pokračovať v jedení jedál od MyKETO. Dokonca, po skončení diéty, sa odporúča nahradiť jedno jedlo počas dňa, jedlom od MyKETO. Pomôže vám to udržať si vybojovanú postavu, možno, aj do konca života.

Výsledok: MEDIUM plán je intenzívnejší plán, v porovnaní s plánom SOFT, no po ukončení plánu sa môžete vytešovať z vášho nového oblečenia, pretože s MEDIUM plánom môžete schudnúť až o 2 konfekčné veľkosti.

4. fázy diétneho plánu MEDIUM a ich špecifiká

 1. Fáza trvá 14 dní a je špecifická jedením výlučne len jedla od MyKETO, ktoré už od začiatku môžete dopĺňať niektorými druhmi zeleniny a ovocia.
 2. Fáza trvá ďalších 14 dní, teda 2 týždne, počas ktorých začínate jesť aj bežné jedlá. Presnejšie povedané, 4 x počas dňa zjete jedlo od MyKETO a 1 x za deň jedno bežné jedlo, ktoré však musí byť pripravené len z povolených potravín, čo popredstavuje väčšinou mäso alebo tofu spolu so zeleninou. Odporúča sa, zjesť bežné jedlo na obed.
 3. Fáza trvá rovnako ako tie predošlé, teda 14 dní. Denne jete 5 x, ale 3 jedlá z MyKETO dopĺňate už 2 bežnými jedlami. Tie by ste mali zjesť na obed a na večeru. Pozor, stále musia byť pripravené len z povolených potravín.
 4. Fáza je posledná a zároveň aj nedlhšia z pomedzi všetkých Fáz. Trvá až 3 týždne, čo je 21 dní. Ide o udržiavaciu fázu a napriek tomu, že trvá dlhšie, zvládnete ju ľavou zadnou. Totiž, už jete 5-krát denne, z toho 3 hlavné chody (raňajky, obed a večeru) tvoria bežné jedlá (z povolených surovín) a 2 chody (olovrant a desiatu) vypĺňate proteínovým kokteilom z ponuky MyKETO.

Rýchla charakteristika diétneho plánu SOFT

 • BMI: 30 až 35
 • Dĺžka plánu: 9 týždňov
 • Fázy plánu: 4
 • Dĺžka fáz: fáza = 2 týždne; 2. fáza = 2 týždne, 3. fáza = 2 týždne; 4. fáza = 3 týždne, čo je spolu 9 týždňov
 • Celkový počet porcií jedla od MyKETO: 210 ks
 • Pridelený balíček: výhodný balíček MEDIUM 1 alebo výhodný balíček MEDIUM 2

Diétny plán MAXI

fazy maxi

 

Určenie: Najdlhšie trvajúcim plánom je plán MAXI. Preto najdlhším, pretože je určení pre osoby,  ktoré majú podstatnú nadváhu až ťažkú obezitu, ich BMI je nad 35

Dĺžka: Plán trvá 12 týždňov a podobne, ako predošlé plány aj tento sa skladá zo 4 fáz. Najdlhšou fázou je posledná fáza, udržiavacia. 1. fáza trvá 14 dní, 2. fáza 21 dní, 3. fáza znovu 21 dní a posledná fáza 28 dní. Spolu je to 84 dní, čo je 12 týždňov.

Výhodný balíček potravín: Keďže počas celého diétneho plánu MAXI, máte zjesť až 273 porcií jedál od MyKETO, aj v tomto prípade pre vás výrobcovia vyhotovili výhodné balíčky. Buď si zakúpte 3 x balíček MAXI GOLD, keďže jeden obsahuje 98 porcií jedál, dokopy budete mať až 294 porcií.

Alebo si zakúpte výhodný balíček MAXI PLATINUM rovno 2-krát, pretože jeden obsahuje 154 porcií jedál x 2 = až 308 porcií jedál.

Kombinovať môžete aj balíčky navzájom, napr. si zakúpte balíček MAXI PLATINUM (154 porcií) a doplňte ho balíčkom MEDIUM 2 (126 porcií). Dokopy budete mať 282 porcií čo je takmer ideálny počet pre kompletný diétny plán MAXI.

Výsledok: Ak budete plán dodržiavať zodpovedne a tak ako máte, môžete schudnúť až o 3 konfekčné veľkosti, čo už naozaj nie je málo. Viete si to vôbec predstaviť? Nosiť namiesto oblečenia s číslom 44, krásnu 38-mičku?

4. fázy diétneho plánu MAXI a ich špecifiká

 1. Fáza trvá 14 dní, počas ktorých jete 5-krát denne len proteínové jedlo od MyKETO + povolené pokrmy, ktoré MyKETO dovoľuje.
 2. Fáza trvá 21 dní, čo sú 3 týždne. Tieto dní budete jesť 5-krát denne, ale jedno jedlo bude tvoriť už bežným jedlom, ktoré povoľuje MyKETO. Najideálnejšie je, ak bežné jedlo zjete na obed.
 3. Fáza trvá znovu 21 dní, pričom jete 5 x denne, ale už jete 2 bežné jedlá (obed a večeru) a 3 jedlá z ponuky jedál MyKETO. Bežné jedlá budete pripravovať z povolených surovín, ako je napr. tofu, vajcia, syry, chudé mäso bohaté na bielkoviny.
 4. Fáza trvá 4 týždne, čo predstavuje 28 dní. V podstate všetky hlavné chody (raňajky, obed a večeru) jete z povolených potravín, tzv. bežné jedlá a 2 jedlá, najlepšie desiatu a olovrant, pijete proteínový kokteil od MyKETO.

Rýchla charakteristika diétneho plánu

 • BMI: nad 35
 • Dĺžka plánu: 12 týždňov
 • Fázy plánu: 4
 • Dĺžka fáz: fáza = 2 týždne; 2. fáza = 3 týždne; 3. fáza = 3 týždne; 4. fáza = 4 týždne, čo je spolu 12 týždňov
 • Celkový počet porcií jedla od MyKETO: 273 ks
 • Pridelený balíček: MAXI GOLD alebo MAXI PLATINUM

4 fázy od MyKETO vás privedú k štíhlej postave

Akýkoľvek diétny plán od MyKETO si vyberiete,  vždy sa musíte prepracovať cez 4 fázy. Ich presné dodržiavanie vám zabezpečí návrat k bežnej strave bez JOJO efektu . Preto je veľmi dôležité, fázy nepreskakovať, nevynechávať počet jedál a dodržiavať gramáž surovín, z ktorých si pripravujete bežné jedlo.

1. fázou sa začína ketóza

Prvá fáza, všetkých diétnych programov je zameraná na zmenu stravovania sa. Je síce najnáročnejšia, pretože je pre vás všetko nové a získavate veľa

informácii za krátky čas, ale naučíte sa v nej veľa. Najdôležitejším míľnikom bude pravidelné stravovanie sa, pre mnohých, raňajkovanie a čo bude najnáročnejšie, je zvyknúť si na nízko-sacharidovú stravu od MyKETO.

Táto fáza je typická aj tým, že keďže sa prechádza do stavu ketózy, takmer vôbec neprijímate sacharidy v strave, ale len bielkoviny a tuky. Práve preto je táto fáza pre organizmus najnáročnejšia. V prvých dňoch môžete pociťovať ukrutný hlad, dokonca bolesť hlavy, únavu, no vydržte, potrvá to len pár dní (2 až 3 dni), potom si telo zvykne a hlad budete pociťovať čoraz menej.

 1. fáza trvá od 7 až do 14 dní, podľa toho, aký diétny plán budete dodržiavať. V pláne SOFT trvá 7 dní, v pláne MEDIUM 14 dní a v pláne MAXI 14 dní.

V každom diétnom pláne je podmienkou fázy to, že počas dňa jete 5-krát denne a v 1. fáze, výlučne len jedlo od MyKETO. Aby sa ako-tak zabránilo pocitu hladu, jedlo môžete dopĺňať niektorými potravinami, zväčša zeleninou, ktoré diéta v tejto fáze povoľuje. Avšak, povolené potraviny, vrátane zeleniny, sa do jedálnička zaraďujú až od 2. týždňa diéty. Takže, ak ste v diétnom pláne SOFT, v ktorom 1. fáza trvá len týždeň, na povolené a doplňujúce potraviny môžete zabudnúť.

Povolené potraviny

Od 2. týždňa môžete do svojho jedálnička pridať 100 gramov zeleniny na deň. Nie je to nevyhnutné, nakoľko jedlá od MyKETO sú nutrične a výživovo predpripravené tak, aby vášmu telu nič nechýbalo. Zelenina skôr slúži na dosiahnutie vyššej miery nasýtenosti. Môžete ju konzumovať kedykoľvek počas dňa, ale za deň nesmiete prekročiť množstvo 100 g.

 • Medzi povolenú zeleninu patrí: rukola, polníček, cibuľka, špenát, hlávkový šalát, zeler, ľadový šalát, chren, cuketa, bila kapusta, zelená a biela paprika, reďkovka, zelené fazuľky, rôzne bylinky (petržlen, tymian, bazalka, rozmarín, koriander, oregano…).
 • Medzi povolené ovocie patrí: 50 g zelených olív alebo niekoľko plátkov citrónu do nápoja.

Zeleninu môžete: variť, naparovať, dusiť, blanšírovať alebo jesť surovú

Vo výnimočných situáciách môžete zeleninu: opekať na sucho, grilovať alebo restovať s minimálnym množstvom tuku.

2. fáza podporuje štartuje metabolizmus

Táto fáza je typická tým, že vaše telo už vie, čo je to ketóza a dá sa povedať, že už nepociťujete hlad do takej miery, ako to bolo v 1. fáze. Môže za to rýchle prispôsobenie sa organizmu a tráviaceho systému na tento stav, čo sa prejavuje aj v pomalšom úbytku hmotnosti. Je to však normálne, telo si zvyklo, ale nemajte obavy, na to je tu 2. fáza. V nej prostredníctvom jedného bežného jedla, znovu metabolizmus naštartujete.

Pre 2. fázu je typické stravovanie sa 5-krát denne, ale namiesto jedného jedla od MyKETO, jete už jedno bežné jedlo, ktoré však musí byť pripravené z povolených potravín, ktoré sú bohaté na bielkoviny. Toto jedlo, by ste mali jesť na obed. Pri jeho príprave buďte však opatrní, denne by ste nemali zjesť viac ako 200 g povolenej zeleniny a nie viac, ako 200 g mäsa alebo inej náhrady bielkovinového jedla. 200 g sa myslí v surovom stave, čo je cca 165 až 170 g po tepelnej úprave.

Dĺžka fázy závisí od diétneho plánu, trvá 1 až 3 týždne. V diétnom pláne SOFT je to 7 dní, v MEDIUM sú to 2 týždne a v MAXI trvá 2. fáza až 3 týždne.

Povolené potraviny

V tejto fáze sa vám trošku povolia možnosti pri varení, pretože okrem povolených potravín, môžete použiť aj malé množstvo oleja a mäso či zeleninu si môžete pripraviť na rôzne spôsoby, okrem smaženia. Pozor, pri bielkovinových jedál, môžete denne zjesť len jednu potravinu z uvedených, a to len 200 g za deň!

 • Medzi povolenú zeleninu patrí, max. 200 g na deň: rukola, polníček, cibuľka, špenát, hlávkový šalát, zeler, ľadový šalát, chren, cuketa, bila kapusta, zelená a biela paprika, reďkovka, zelené fazuľky, baklažán, rôzne bylinky (petržlen, tymian, bazalka, rozmarín, koriander, oregano …).
 • Medzi povolené ovocie patrí: 50 g/deň avokádo, 50 g/deň zelené olivy alebo niekoľko plátkov citrónu do nápoja.
 • Medzi povolené druhy bielkovinových jedál patrí: kuracie, morčacie, králičie mäso, hovädzie, bravčové mäso, ryby (najlepšie čerstvé), morské plody, krevety kalamáre, chobotnie, šunka s obsahom mäsa min. 92%, sušené mäso, tofu, tempeh, seitan, sójové mäso, vajcia (nie viac ako 1 denne).
 • Povolené tuky na prípravu bežného jedla: repkový, slnečnicový, olivový olej, kokosový olej, dyňový olej, maslo, maslo Ghí.

Zeleninu môžete: variť, naparovať, dusiť, blanšírovať alebo jesť surovú

Vo výnimočných situáciách, môžete zeleninu: piecť na sucho, grilovať alebo restovať s minimálnym množstvom tuku.

3. fáza pripravuje metabolizmus na dni bez diéty

V tejto fáze sa už postupne začínate pripravovať na dni, kedy MyKETO diétu, už podstupovať nebudete. Je to však pomalý proces, preto netreba byť nedočkaví, všetko má svoj čas. Špecifickým znakom tejto fázy je, že k 1. bežnému jedlu pribúda ďalšie, v poradí už 2-hé jedlo.

Dĺžka fázy trvá v závislosti od diétneho plánu, ktorý dodržiavate. Z pravidla je to od 7 do 21 dní, teda 1 až 3 týždne. V diétnom pláne SOFT trvá fáza 7 dní, v diétnom pláne MEDIUM trvá 2 týždne a v pláne MAXI 3 týždne.

V tomto čase budete jesť znovu 5-krát denne, ale obed a večeru si budete pripravovať sami z bežných povolených potravín, pretože len 3 jedlá bude tvoriť jedlo od MyKETO.

Povolené potraviny

Oproti predošlej, 2. fáze, sa vám navýši repertoár povolených potravín, dokonca aj ich množstvo. Za deň môžete zjesť minimálne 300 a maximálne 400 g zeleniny. Množstvo bielkovinového jedla na večeru alebo na obed sa navyšuje tiež. Už nemáte zjesť 200 g za deň, ale 200 g v jednej porcii. Takže na obed max. 200 g a na večeru tiež. Navyše, pridávajú sa aj mliečne produkty.

 • Medzi povolenú zeleninu patrí, max. 400 g na deň: rukola, polníček, cibuľka, špenát, hlávkový šalát, zeler, ľadový šalát, chren, cuketa, bila kapusta, zelená a biela paprika, reďkovka, zelené fazuľky, baklažán, rajčiny, žltá paprika, červený paprika, mrkva, cvikla, rôzne bylinky (petržlen, tymian, bazalka, rozmarín, koriander, oregano …).
 • Medzi povolené ovocie patrí: 50 g/deň avokádo, 50 g/deň zelené olivy, čučoriedky, maliny, černice, jahody alebo niekoľko plátkov citrónu do nápoja.
 • Medzi povolené druhy bielkovinových jedál patrí: kuracie, morčacie, králičie mäso, hovädzie, bravčové mäso, ryby (najlepšie čerstvé), morské plody, krevety kalamáre, chobotnice, šunka s obsahom mäsa min. 92%, sušené mäso, tofu, tempeh, seitan, sójové mäso, vajcia (nie viac ako 1 denne).
 • Povolené tuky na prípravu bežného jedla: repkový, slnečnicový, olivový olej, kokosový olej, dyňový olej, maslo, maslo Ghí.
 • Medzi povolené mliečne výrobky a vajcia patrí: 1 ks vajce, cottage syr, lučina syr, mozzarella, parmazán, gouda, eidam, olomoucké syrečky, polotučný tvaroh, biely jogurt, kefír, ricotta.

Zeleninu môžete: variť, naparovať, dusiť, blanšírovať alebo jesť surovú

Vo výnimočných situáciách, môžete zeleninu: piecť na sucho, grilovať alebo restovať s minimálnym množstvom tuku.

4. fáza poistí konečnú hmotnosť tak, aby nedošlo k JOJO efektu

Poslednou fázou je 4-tá fáza, tzv. udržiavacia. Predstavuje prekurzor medzi diétnym plánom MyKETO a normálnou stravou. Jej cieľom je poistiť dosiahnutú váhu tak, aby po návrate do bežného stravovacieho režimu, nenastal JOJO efekt. To je aj dôvod, prečo je dôležité ju dodržiavať rovnako precízne, ako aj ostatné.

Dĺžka fázy trvá v závislosti od diétneho plánu, z pravidla najkratšie 7 dní a najdlhšie 28 dní. V diétnom pláne SOFT trvá fáza 7 dní, v diétnom pláne MEDIUM trvá 3 týždne a v pláne MAXI, 4 týždne.

Počas fázy jete 5-krát denne, ale na raňajky, obed a na večeru si budete pripravovať jedlo už sami, z povolených potravín a len 2 vedľajšie jedlá (desiatu, olovrant) budete piť proteínový kokteil od MyKETO.

Povolené potraviny

V tejto fáze sa dopĺňajú ďalšie suroviny, ktoré môžete použiť na prípravu chutných jedál, medzi nimi semienka a orechy. Okrem toho, vždy myslite na to, že polovicu taniera by mala tvoriť zelenina. Snažte sa každý deň jesť niečo iné, napr. jeden deň si pripravte ryby, na druhý mäso a pod., stravovanie by malo byť pestré, i keď ste stále v diéte.

 • Medzi povolenú zeleninu patrí, max. 400 g na deň: rukola, polníček, cibuľka, špenát, hlávkový šalát, zeler, ľadový šalát, chren, cuketa, bila kapusta, zelená a biela paprika, reďkovka, zelené fazuľky, baklažán, rajčiny, žltá paprika, červený paprika, mrkva, cvikla, rôzne bylinky (petržlen, tymian, bazalka, rozmarín, koriander, oregano …).
 • Medzi povolené ovocie patrí: 50 g/deň avokádo, 50 g/deň zelené olivy, čučoriedky, maliny, černice, jahody alebo niekoľko plátkov citrónu do nápoja.
 • Medzi povolené druhy bielkovinových jedál, patrí: kuracie, morčacie, králičie mäso, hovädzie, bravčové mäso, ryby (najlepšie čerstvé), morské plody, krevety kalamáre, chobotnice, šunka s obsahom mäsa min. 92%, sušené mäso, tofu, tempeh, seitan, sójové mäso, vajcia (nie viac ako 1 denne).
 • Povolené tuky na prípravu bežného jedla: repkový, slnečnicový, olivový olej, kokosový olej, dyňový olej, maslo, maslo Ghí.
 • Medzi povolené mliečne výrobky a vajcia patrí: 1 ks. vajec, cottage syr, lučina syr, mozzarella, parmezán, gouda, eidam, olomoucké syrčeky, polotučný tvaroh, biely jogurt, kefír, ricotta.
 • Orechy a semienka, max. 50 g za deň: vlašské orechy, mandle, lieskové orechy, kešu, pekanové orechy, píniové orechy, chia semienka, ľanové semienka, slnečnicové semienka, konopné semienka, dyňové semienka.

Zeleninu môžete: variť, naparovať, dusiť, blanšírovať alebo jesť surovú

Vo výnimočných situáciách, môžete zeleninu: piecť na sucho, grilovať alebo restovať s minimálnym množstvom tuku.

5. fáza = život bez diéty

Poslednou fázou, ktorá už vlastne ani nie je fázou, je prechod na bežné stravovanie sa. Buďte však opatrní, to že ste v cieli neznamená, že máte vyhraté na celý život. MyKETO vás naučil, ako zdravo jesť, ako sa dá stravovať aj s menším obsahom sacharidov a najmä, ako nepriberať.

Ak budete jesť s rozumom, primerane energii, ktorú na deň potrebujete a ktorú ste schopní spáliť, určite nebudete priberať a zo svojej postavy sa budete môcť vytešovať do konca svojho života. Napokon to, že ste skončili s MyKETO diétnym plánom neznamená, že sa musíte vzdať jedál od MyKETO. Vôbec nie, naopak, odborníci radia jedno jedlo počas dňa nahradiť práve jedlom od MyKETO, napr. na večeru a pod. Navyše, v ponuke jedál MyKETO nájdete aj zdravé maškrty a pochutiny, ktoré vám pohladia vaše „mlstné“ jazýčky. So sladkosťami od MyKETO nebudete mať žiadne výčitky.

my keto štart dieta

 • 99,50
 • 40 jedál
  ☑️-Pre ženy aj mužov
  ☑️-10 dní
  ☑️-Štart balíček
 • 📢+Zľava až 31,50 eur

my keto medium dieta

 • 139,30
 • 70 jedál
  ☑️-Pre ženy aj mužov
  ☑️-2 týždne
  ☑️-Basic 2 krok
 • 📢+Zľava až 46,70 eur

myketo soft dieta

 • 199,30
 • 96 jedál
  ☑️-Pre ženy aj mužov
  ☑️-2 týždne
  ☑️-Soft balíček
 • 📢+Zľava až 59,70 eur

Zakázané potraviny alebo čo nesmiete jesť v MyKETO diéte

 • Sladené nápoje, mlieko, alkohol
 • Akékoľvek formy cukru = trstinový, biely, kokosový …
 • Pečivo a pekárenské výrobky
 • Žiadne prílohy, vrátane zemiakov, ryže, cestovín, kuskusu, knedličiek, pohánky, ovsenej kaše…
 • Ovocie s vysokým obsahom cukru, napr. banány, hroznové víno, melón, sušené ovocie, zavárané ovocie…
 • Zeleninu s vysokým obsahom sacharidov, napr. mrkvu, hrášok, kukuricu
 • Omáčky: tatársku omáčku, dresingy, kečup, horčicu,
 • Údeniny
 • Slané maškrty, ako sú čipsy, krekry, krutóny …
 • Niektoré druhy kávy: melta, caro, kapučíno

MyKETO jedálniček

MyKETO pre svojich zákazníkov  pripravil bohatý sortiment jedál, od polievok, omeliet, hlavných jedál, až po slané a sladké maškrty.  Samozrejme, že nemožno zabudnúť ani na kvalitné doplnky výživy, ktoré vášmu telu dodajú všetko čo na zdravé chudnutie potrebujete.

Celý sortiment jedál a produktov vyzerá nasledovne:

 • Proteínové polievky: pikantná hovädzia, hrášková, kuracia thajská s knedličkami, rajčinová s knedličkami, zeleninová krémová, šampiónova krémová, zeleninový vývar
 • Proteínové hlavné jedlá: hovädzie ragu s kuskusom, zemiakové placky, cestoviny s bolonskou omeletou
 • Proteínové omelety MyKETO: syrová, šampiónova
 • Proteínové kaše: čokoládová, jablkovo-škoricová, mangová s chia semienkami, perníková, banánová, jahodová, kapučínová
 • Proteínové palacinky: jahodové
 • Proteínové dezerty: proteínová čokoláda, panna cotta s príchuťou čokoláda, pana cotta s príchuťou vanilka, puding s príchuťou kakao alebo biela čokoláda.
 • Proteínové kokteily: vaječný likér, višňa, pina colada, malina, mango, lesné plody, jahodovo-vanilkový koktail, cappuccino, banán, biela čokoláda, čokoláda,
 • Proteínové suroviny a ochucovadlá: kakao, Erythritol náhradné sladidlo,
 • Proteínové nápoje: vanilka, kakao, vanilkovo-jahodový, cappuccino, malina, pomaranč, pomarančovo-mangový, coffee4slim keto káva, iontový nápoj Power broskev
 • Sušené mäso: jerky, hovädzie s bylinkami, hovädzie s čiernym korením, obyčajné hovädzie, morčacie s korením, morčacie obyčajné, kuracie obyčajné a kuracie s korením
 • Výživové doplnky: rôzne čaje, kolagény na podporu krásnej pleti a kĺbov, doplnky na rýchlejšie spaľovanie tuku, na podporu energie a ďalšie zaujímavé produkty. Zo všetkých spomenieme, napr. Ružový kolagén, FatBurn a tráviaci enzým MyKETO.

Výhody jedál

 • Jedlá sa pripravujú rýchlo a ľahko
 • Príprava jedla nezaberie viac ako pár minút, niekedy pár sekúnd
 • Ich zloženie je unikátne, obsahujú všetky živiny, ktoré telo potrebuje pre svoje zdravie pri chudnutí
 • Neobsahujú takmer žiadne sacharidy, minimálny obsah tuku
 • Sú zložené z bielkovín, vďaka ktorým necítite hlad
 • Majú sladkú chuť, aj keď neobsahujú cukor
 • Neobsahujú alergény a žiadne chemické látky či prísady
 • V porovnaní s bežnou stravou, sú vysoko-bielkovinové jedlá MyKETO, oveľa lacnejšie

Koľko stojí MyKETO?

MyKETO stravovanie, samozrejme, niečo stojí. Presne koľko sa povedať nedá, závisí to od dĺžky stravovacieho plánu, pretože ten určuje počet porcií jedál od MyKETO. Vo všeobecnosti však možno povedať,  že mesačné stravovanie sa s MyKETO vás v pohode vyjde okolo tých 200 .  Pre niekoho málo pre niekoho veľa.

Zvažujete kúpu MyKETO? Potom vás možno pomôže uvedomiť si, že ak by ste proteínovú diétu mali dodržiavať tak, že si jedlo budete pripravovať zo surovín, ktoré nakúpite v supermarkete, určite vás to vyjde oveľa drahšie, keďže jedlo s vyšším obsahom bielkovín sa predáva draho. No a napokon jedlo, ktoré obsahuje len bielkoviny, možno že v obchode ani nenájdete.

Najvýhodnejšie je zakúpiť si jeden z balíčkov, ktorý je presne navrhnutý podľa fázy a vášho diétneho programu. Nájdete v ňom všetko čo budete potrebovať a pomôže vám to zorientovať sa v jednotlivých jedlách.

Ponuka výhodných balíčkov:

 • MyKETO výhodný balíček MEDIUM na 14 dní stojí 139,30 € – obsahuje až 70 porcií jedál + k balíku dostanete Shaker a Slimming.Cafe drink, úplne ZADARMO
 • MyKETO výhodný balíček SOFT na 28 dní stojí 199,30 € – obsahuje až 98 porcií jedál, a k balíku dostanete Shaker a Slimming.Cafe drink úplne ZADARMO

Pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či to s MyKETO vyskúšať alebo nie, je tu špeciálny balíček ŠTART MyKETO na 10 dní, ktorý obsahuje 46 jedál a stojí 99.50 €. Aj k nemu úplne ZDARMA dostanete Shaker, informačnú brožúru a jedálniček.

Vyskúšajte si MyKETO na jeden deň a objednajte si mini skúšobný balíček 5-tich jedál, ktoré slúžia na orientačný prehľad toho, ako chutia jedlá od MyKETO. V tomto balíku nájdete puding, omeletu, polievku a jedno hlavné jedlo. Cena balíka je len 11,34 €

Ak máte záujem len čisto o proteínové nápoje, MyKETO pre vás pripravil perfektnú akciovú ponuku, v ktorej získate až 90 kusov proteínových nápojov od MyKETO len za 184,80 €. Je to množstvo, ktoré vám vydrží na 3 mesiace. Samozrejmosťou je darček k balíku v podobe Slimming.Cafe drinku a Shakera.

MyKETO a vaše skúsenosti

S MyKETO diétou majú mnohí Česi, ale aj Slováci skúsenosti. Diétu veľmi chválite, vďaka nej ste schudli, niektorí, až  viac ako 10 kilogramov, čo je už naozaj pekný výsledok.  Z toho dôvodu ju aj mnohí odporúčate a po schudnutí si radi doprajete aj nejaký ten cheat day. 

 

Isteže sa našli aj takí, ktorým MyKETO diéta nesadla, ale nie preto, že by s ňou neschudli, ale za špecifickú chuť jedál. Oveľa viac recenzií však bolo pozitívnych, dokonca na heureka.sk a na heureka.cz si môžete, okrem recenzií k diéte MyKETO, prečítať aj recenzie k niektorým jedlám. 

Hodnotenie – Čo si myslíme o MyKETO my?

Podľa nášho názoru, diéta MyKETO nemusí byť zlá, práve naopak.  Podľa vašich príspevkov a našich skúseností, s ňou naozaj môžete schudnúť a naučí vás aj ako žiť a stravovať sa po jej ukončení.  Ide vlastne, tak povediac, o hotový stravovací kurz, počas ktorého schudnete, spoznáte svoje telo a zistíte, aké iné spôsoby stravovania sa existujú a ktoré na chudnutie naozaj aj fungujú.

Ak však máme byť úprimný, proteínových diét je už toľko, že človek si nevie vybrať. Je tu predsa KetoMix, KetoDiet a teraz už aj MyKETO. Ktorá z nich je tá najlepšia? Ťažko povedať, v podstate sú rovnaké, odlišujú sa len počtom fáz a chuťou jednotlivých jedál, poprípade tým, či vyžadujú alebo nevyžadujú vykonávanie športovej aktivity, i keď tá nikdy nie je na škodu. Takže, to, ktorú si vyberiete je na vás, ale nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek, určite to ľutovať nebudete.

 

 

Vyskúšajte komplexné stravovanie založené na vede a výsledkoch. Jediné čo môžeme povedať, že určite schudnete!!

Najčastejšie chyby pri chudnutí s MyKETO

 • Vynechávanie raňajok
 • Raňajkovanie neskôr, ako do 1 hodiny po zobudení sa
 • Nedodržiavanie 3 hodinových páuz medzi jedlami
 • Večeranie príliš neskoro
 • Vstávanie v obedňajších hodinách
 • Krátky spánok
 • Dopĺňanie si chodov pečivom alebo inými jedlami
 • Preskakovanie jedál, poprípade vynechávanie jedál
 • Neváženie si surovín, z ktorých sa pripravujú bežné jedlá
 • Nedodržiavanie pitného režimu
 • Sladenie nápojov cukrom alebo medom
 • Používanie mlieka do kávy
 • Nesprávne váženie potravín, maximálne denné množstvo bielkovinových jedál sa myslí v surovom stave

Vaše najčastejšie otázky a odpovede o MyKETO

Je MyKETO stravovanie sa bezpečné a zdravé?

Podľa odborníkov je MyKETO stravovanie sa zdravé, ale musí sa dodržiavať tak, ako sa odporúča. Určite nie je zdravé, ak po ukončení diéty, jete počas dňa len jedlá MyKETO. Môže to viesť k nadmernému úbytku podkožného tuku až do takej miery, že to ohrozí váš život, bez toho však dlhodobá bielkovinová strava zaťažuje aj obličky.

Samozrejme, že MyKETO diétny plán, nie je zdravé dodržiavať, ak je vaše BMI pod 18 alebo pre tých, ktorí majú normálne BMI alebo majú nejaké zdravotné komplikácie, ktoré im neodporúčajú dodržiavať ketónovú diétu.

Ak však máte dobré BMI a chcete svoj jedálničke len obohatiť alebo mierne upraviť, potom MyKETO jedlá budú určite tou správnou voľbou.

Pre koho je/nie je MyKETO určený?

MyKETO diéta nie je určená pre:

 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Pre osoby do 18 rokov
 • Pre osoby, ktoré majú problémy so srdcovocievnym systémom
 • Pre tých, ktorí prekonali infarkt, mozgovú príhodu,
 • Pre tých, ktorí majú problémy s pečeňou, s obličkami, trpia poruchou metabolizovania tukov,
 • Pre cukrovkárov a pod.

Kde kúpiť MyKeto?

Balíčky MyKETO si môžete kúpiť prostredníctvom internetu na oficiálnej stránke MyKETO https://www.myketo.sk/shop/ , kde nájdete celý sortiment jedál, vrátane výživových doplnkov.

Ako dlho trvá MyKeto diéta?

Diéta MyKETO je rôzne dlhá, záleží od diétneho plánu. Najkratší plán (SOFT) trvá 4 týždne a najdlhší (MAXI) 12 týždňov.

Môžete však chudnúť aj na „vlastnú päsť“, teda nie podľa programu, ale sami podľa seba a využívať jedlá od MyKETO. V tom prípade odporúčame komunikovať s výživovými poradcami MyKETO, ktorí sú vám vždy radi pomôžu.

Zdroje:

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné diety na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
KetoMix
Ketomix stravovanie na 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoDiet
2 týždenný balíček basic 2 ketodiet

⚖️ - chudnutie od 6kg do 12kg
⏰ - od 6 do 12 týždňov
💰 - od 110 eur do 204 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoFit
ketofit 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 3kg do 15kg
⏰ - od 1 do 9 týždňov
💰 - od 54 eur do 190,3 eur
ano 5 hviezdičiek
ProfiDiet
profidiet recenzia

⚖️ - chudnutie od 2kg do 16kg
⏰ - od 2 do 14 týždňov
💰 - od 51 eur do 219,9 eur
ano 4 hviezdičky
MyKeto

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 12 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky
Prodietix
dieta prodietix s

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor