mysimba logo

Mysimba – populárny lekárenský prípravok

Posledná aktuálizácia prebehla 23. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Pri pohľade na obézneho človeka si mnoho ľudí hneď predstaví, ako sa tento človek prežiera, ako sa nehýbe a aký je lenivý urobiť niečo pre svoje zdravie. Horšie je, že aj väčšina obéznych ľudí si to sama o sebe myslí, avšak, je dobré poznamenať, že až 2/3 dospelých Slovákov nemá obezitu za to, že sú leniví, ale za to, že sú chorí. Obezita alebo nadváha je totiž diagnóza, ktorá sa rieši v ambulancii lekára. Ten, v rámci liečby nariadi čo jesť, odporučí zapojiť do denného režimu pohyb a predpíše liek, ktorý dokáže ovplyvniť chuť do jedla. Jedným takýmto liekom je aj Mysimba, o ktorej je táto recenzia.

Čo je to Mysimba a na čo sa používa?

Mysimba je liek, ktorý sa užíva v prípade obezity alebo v prípade vysokej nadváhy.  Pochádza z USA, ale od roku 2015, je do slovenskej databázy liekov zaradená tiež. Užívajú ju ľudia, ktorých index telesnej hmotnosti je väčší alebo rovný ako 30 a nadváha ako index telesnej hmotnosti je väčší alebo rovnaký ako 27 a menší ako 30. Keďže obsahuje chemické látky, liečivá, je viazaný na lekársky predpis. Užíva sa a dávkuje pod vedením lekára, zvyčajne však podľa danej schémy, viď. nižšie. Medzi jeho účinky patrí znižovanie chuti do jedla tak, že má priamy vplyv na činnosť mozgu, ktorá reguluje pocity hladu.

Liek sa vyrába sa vo forme tabletiek, je určený len pre dospelé osoby a keďže je jeho výdaj možný len na lekársky predpis, je dostupný len v kamenných lekárňach.

Zloženie

Bupropióniumchlorid – je látka, ktorá sa samostatne prioritne používa na liečbu depresívnych porúch, a pri poruchách spojených s odvykaním si od fajčenia. Pri týchto liečbach sa zistilo, že popri liečení depresii dokáže znížiť aj hmotnosť, ale len nebadane, cca o 2,5 kg za 6 až 12 mesiacov. Avšak, v kombinácii s inou účinnou látkou s naltrexóniumchloridom, dokáže znížiť hmotnosť rýchlejšie.

Naltrexóniumchlorid – je látka, ktorá je prioritne určená na liečbu alkoholickej závislosti, prípadne závislostí od iných opiátov. Okrem toho, že akoby omamoval receptory, ktoré vyvolávajú v človeku nutkanie za opiátom, znižuje aj chuť do jedla. Nie je úplne známe, prečo, ale pravdepodobne aj neustále jedenie sa môže ukazovať ako závislosť.

 V jednej tabletke Mysimba sa nachádza:

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

 • 8 mg naltrexóniumchlorid
 • 90 mg bupropióniumchlorid
 • Mikrokryštalická celulóza
 • Hydroxypropylcelulóza
 • Bezvodá laktóza
 • Monohydrát laktózy
 • Cysteíniumchlorid
 • Krospovidón typ A
 • Magnéziumstearát
 • Hypromelóza
 • Edetát disodný
 • Koloidný oxid kremičitý
 • Hliník lak indigokarmínu
 • Obal tabletky: polyvinylalkohol, oxid titaničitý, makrogol 3350, mastenec, hlinitý lak indigokarmínu

Ako funguje Mysimba?

2 účinné zložky, ktoré liek Mysimba obsahuje: naltrexon a bupropión spolu vplývajú na centrálny nervový systém, ako však spôsobujú to, že znižuje chuť do jedla, známe úplne nie je. Obe zložky bupropión a naltrexon majú vplyv na 2 hlavné oblasti mozgu, ktorými je jadro hypotalamu a mezolimbický dopaminergný systém odmeny. Laicky povedané, hypotalamus ovplyvňuje pocit hladu a aj fyzický výkon a mezolimbická dráha zase závislosť a motiváciu, urobiť čokoľvek za účelom dosiahnuť predmet závislosti. Na základe toho, možno povedať, že naltrexóniumchlorid a bupropióniumchlorid ovplyvňujú príjem potravy a výdaj energie.

Ďalšie účinky tabletiek Mysimba:

 • Potláčanie chuti do jedla
 • Zníženie hmotnosti
 • Zmenšenie brušného pásu
 • Zvýšený fyzický výkon

Na dosiahnutie požadovaných výsledkov, ktoré zahŕňa predovšetkým schudnutie, je nutné vykonávať aj fyzický pohyb a upraviť stravovanie sa.

Pre koho sú tabletky Mysimba určené?

Tabletky Mysimba sú určené pre ľudí, ktorých trápi obezita, majú nadváhu a ich BMI hodnota je 30 alebo viac ako 30 a nadváha ako index telesnej hmotnosti je väčší alebo rovnaký ako 27 a menší ako 30. Ide o liek, ktorý sa viaže na lekársky predpis, takže ho smie predpísať len lekár na základe vyšetrenia pacienta.

Kto by sa mal Mysimbe vyhýbať?

Mysimbe by sa mali vyhýbať všetci, ktorým nebol tento liek riadne predpísaný lekárom. Z pravidla však nie je vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Medzi ďalšiu rizikovú skupinu patria ľudia, ktorí starší ako 65 rokov, majú chorú pečeň, obličky, trpia cukrovkou, depresiou alebo užívajú lieky, ktoré sa s Mysimbou nesmú kombinovať.

Keďže Mysimba obsahuje aj laktózu, nie je určená ani pre osoby, ktoré sú citlivé na tento druh cukru alebo majú na neho alergiu.

Osoby, ktoré nepotrebujú schudnúť, resp. ich BMI je nižšie, ako 30, by sa lieku mali vyhýbať tiež.

Všetky okolnosti, aj to, či ste alebo nie ste vhodným pacientom na podstúpenie liečby s Mysimbou, zvažuje lekár. Preto s akýmikoľvek otázkami, ohľadne Mysimbi sa informujte u svojho vyšetrujúceho lekára. V žiadnom prípade neužívajte Mysimbu bez toho, že by vám ju lekár predpísal, totiž pacient, ktorý sa lieči s Mysimbou, musí byť neustále pod lekárskou kontrolou.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

 • Kontraindikácie = vek od 18 do 65 rokov, tehotenstvo, dojčenie, problémy s pečeňou, s obličkami, cukrovka,
 • Časté vedľajšie účinky = alergia na laktózu, pocit na zvracanie, zápcha, bolesti hlavy, úzkosť, závraty, ťažkosti so spánkom, zmeny v chuti, suchosť v ústach, ťažkosti so sústredením sa, únava, ospalosť, tlkot srdca, návaly tepla…
 • Interakcie s inými liekmi = inhibítory monoaminooxidázy, lieky obsahujúce opiáty

Mysimba dávkovanie a užívanie

Dávkovanie a užívanie lieku Mysimba závisí od nariadenia vyšetrujúceho lekára, avšak, zvyčajne sa začína na dávke 8 mg/90 mg raz za deň, čo činí jedna tabletka, väčšinou ráno. Táto dávka sa postupne navyšuje, nasledovne:

 1. týždeň = 1 tabletka ráno
 2. týždeň = 1 tabletka ráno + 1 tabletka večer
 3. týždeň = 2 tabletky ráno + 1 večer
 4. týždeň = 2 tabletky ráno + 2 tabletky večer = maximálna denná dávka

Tabletky sa užívajú v celosti, najlepšie s jedlom.

Pre dosiahnutie požadovaných výsledkov sa Mysimba liek užíva 16 týždňov. Jej ukončenie závisí od zhodnotenia lekára a nie je možné prerušiť liečbu svojvoľne.

V prípade, že po 16 týždňoch nenastane u pacienta zlepšenie a pokles hmotnosti o 5%, potom sa liečba s Mysimbou má prerušiť.

Ak užijete väčšie množstvo Mysimby, podstatne tak zvýšite riziko záchvatu a potom, ako si uvedomíte, že ste užili viac lieku, ako ste mali, je nevyhnutné bezodkladne kontaktovať lekára.

Ak zabudnete užiť Mysimbu, nenahrádzajte túto dávku a pokračujete v užívaní tak, akoby ste vynechanú dávku užili.

Vzhľad a cena tabletiek Mysimba

Tabletky Mysimba spoznáte podľa ich jedinečného vzhľadu. Vyrábajú sa v sýtej modrej farbe a na každej tabletke je vyrezaný nápis NB-890. Tabletky sú balené po jednom v plastových blistroch. Predávajú sa v bielej krabičke s fialovými líniami, na ktorej je napísaný názov liekov: Mysimba 8 mg/90 mg, udané hodnoty v miligramoch označujú množstvo použitých liečiv v jednej tabletke:

 • 8 mg naltrexóniumchlorid
 • 90 mg bupropióniumchlorid

Tabletky sa vyrábajú v 2 baleniach a to:

 • Mysimba 8 mg/90 mg s 28 kusmi tabletiek
 • Mysimba 8 mg/90 mg so 112 tabletkami

Doplatok a cena tabletiek Mysimba nie je známa, nakoľko závisí od zdravotného poistenia pacienta. Napriek tomu, na rôznych fórach ponúkajú 112 kusové balenie Mysimby za 120 €, čo v skutku nie je málo. Napokon, užívanie tabletiek na vlastnú päsť neodporúčame.

Galéria produktu

Skúsenosti a recenzie ľudí s tabletkami Mysimba

Mysimba je slovo, ktoré je predmetom nejednej diskusie. Podľa vašich skúseností, ste liek Mysimba znášali dobre. V rámci vedľajších účinkov najčastejšie spomínate sucho v ústach, u niektorých sa vyskytla bolesť hlavy a búšenie srdca vo večerných hodinách. Tieto vedľajšie príznaky počas liečby ustúpili.

Čo sa týka úbytku hmotnosti, výrazné zmeny ste nezaznamenali, avšak tvrdíte aj to, že pri obezite a poruchách metabolizmu, ste radi za každé zhodené kilo. Výraznejší pokles hmotnosti nastal až pri užívaní plnej dávky, čo sú 4 tabletky denne a pri úprave stravy, či pri zapojení každodenného pohybu. Nájdu sa však aj takí, ktorým Mysimba nepomohla vôbec.

V angličtine prikladáme tiež jednu konkrétnu skúsenosť

Mysimba a JOJO efekt

Čo sa týka Mysimba lieku a JOJO efektu, stretli sme sa s reakciami, že po vysadení lieku ste nepribrali späť, pretože počas liečby sa vám značne znížila chuť do jedla, čím sa zmenšil aj obsah žalúdka. To viedlo k plynulému pokračovaniu jedenia k menším porciám a vôbec, k nižšiemu energetickému príjmu počas dňa a preto sa JOJO efekt nedostavil.

Hodnotenie

Ak vám predpíše liek lekár, určite to má svoje opodstatnenie. Avšak, ak vám liek nie je predpísaní a vy sa k Mysimbe dostanete odkúpením od niekoho, kto ju užíval a prestal, potom ju určite neužívajte, pretože si môžete privodiť vážne zdravotné problémy. To, že je liekom a obsahuje chemické liečivá, nemusí hneď znamenať, že vám bude fungovať. Preto, ak máte na výber, siahnite radšej po kvalitných výživových doplnkoch, ktoré môžu byť efektívnejšie ako lieky. Znovu však podotýkame, ak máte na výber, teda ak lekár nestanoví, že Mysimbu užívať musíte.

S výživovými doplnkami sa nespájajú takmer žiadne vedľajšie reakcie, pretože sú vyrobené čisto z prírodných zdrojov. Ojedinele sa môže vyskytnúť alergická reakcia na niektorú z prírodných zložiek. S potlačením chuti do jedla, vám krásne pomôže aj výživový doplnok Fykotín alebo eSlim. A keď máte chuť, môžete sa vrhnúť na hotový stravovací program, ktorý ponúka mnoho ketodiét, napr. KetoMix alebo KetoFit. Možností je predsa toľko, tak prečo hneď siahať po tej najnebezpečnejšej?

Výhody lieku Mysimba

 • Užívanie pod dohľadom odborníkov (lekárov)
 • Znižuje hmotnosť
 • Eliminuje chuť do jedla
 • Zmenšuje brušný pás
 • Pomáha pri liečbe obezity a nadváhe

Nevýhody lieku Mysimba

 • Mysimba je liek
 • Účinok je nutné dopĺňať cvičením a úpravou stravy
 • Je viazaný na lekársky predpis
 • Nie je dostupný v online lekárni
 • Vyžaduje návštevu lekára, ktorý liek predpíše(narozdiel od Adipexu či Lindaxi je stále dostupný)
 • Mnoho možných vedľajších účinkov
 • Obsahuje lepok
 • I keď ho hradí zdravotná poisťovňa, podľa vašich skúseností, je drahý

Upozornenie

Pre tým, ako začnete užívať liek Mysimba, si dôkladne naštudujte príbalový leták, ktorý nájdete aj v adc číselníku.

Mysimba môže ovplyvňovať vedenie vozidiel a obsluhu motorových strojov, pretože môže spôsobiť ospalosť alebo malátnosť. Preto sa vyhnite týmto činnostiam, aspoň pokým nebudete vedieť, ako Mysimba na vašu pozornosť vplýva.

Mysimba obsahuje laktózu, preto, ak ste alergický na laktózu alebo trpíte zvýšenou precitlivenosťou na laktózu, kontaktujte svojho lekára o tejto skutočnosti ešte predtým, ako liek začnete užívať.

Maximálnu dennú dávku, 4 tablety, v žiadnom prípade neprekračujte. 

Otázky a odpovede, týkajúce sa výživového doplnku Mysimba

Čo je Mysimba?

Mysimba je liek, ktorý sa používa na zníženie hmotnosti u ľudí, ktorí majú obezitu alebo nadváhu, je indikovaný ako doplnok k nízkosacharidovej diéte a k zvýšenej fyzickej aktivite. Vyrába ho Patheon Inc., (CAN)

Kto by nemal užívať Mysimbu?

Liek by nemal užívať nikto bez toho, že by to nariadil vyšetrujúci lekár. Z pravidla však nie ľudia, ktorí majú menej ako 18 rokov a viac ako 65 rokov, tehotné a dojčiace ženy, ľudia ktorí užívajú niektoré lieky a ktorí majú problémy so srdcom, pečeňou, obličkami, majú cukrovku a pod. Viac informácii vám prezradí Mysimba príbalový leták na adc.sk

Čo obsahuje Mysimba?

Mysimba obsahuje 2 hlavné liečivá:

 • 8 mg naltrexóniumchlorid
 • 90 mg bupropióniumchlorid

Okrem toho, obsahuje aj ďalšie látky, vrátane laktózy.

Ako sa užíva Mysimba?

Mysimba sa užíva pod dohľadom lekára a tak ako stanoví lekár. Vo väčšine prípadov sa začína užívať minimálna dávka Mysimby, čo je 8 mg/90 mg za deň a postupne, týždeň o týždni, sa dávku navyšuje, až sa pacient dostane na maximálnu dennú dávku, čo sú 32 mg/360 mg, teda 4 tabletky denne. Schéma užívania je nasledovná:

 1. týždeň = 1-0-0 = 1 tabletka ráno
 2. týždeň = 1-0-1 = 1 tabletka ráno + 1 tabletka večer
 3. týždeň = 2-0-1 = 2 tabletky ráno + 1 večer
 4. týždeň = 2-0-2 = 2 tabletky ráno + 2 tabletky večer = maximálna denná dávka

Tabletky sa užívajú v celku, nehryzú sa ani nedrvia a najlepšie, ak sa užívajú s jedlom.

Koľko stojí Mysimba?

Mysimba je viazaná na lekársky predpis, preto jej cena závisí od zdravotnej poisťovne, v ktorej je pacient poistený. Na internete sa však môžete stretnúť s cenou vyššou viac, ako 100 €. Je to cena, s ktorou sa spája predaj lieku Mysimba za 112 ks balenie. Pozor však, ide o nelegálny predaj, keďže Mysimba sa užíva len na základe rozhodnutia lekára a vydania lekárskeho predpisu.

Ako dlho mi vydrží jedno balenie Mysimba?

Mysimba sa predáva v 2 prevedeniach a to s počtom kusov 28 a s počtom kusov 112. Pri maximálnej dennej dávke, 4 tabletky, vám 28 kusové balenie vyjde na 7 dní a pri 112 kusovom balení, až 28 dní.

Potrebujem lekársky predpis na kúpu tabliet Mysimba?

Mysimba je humánny liek, ktorého výdaj sa viaže na lekársky predpis, takže áno, nato aby ste sa legálnou cestou dostali k Mysimbe, je potrebný lekársky predpis.

Je Mysimba dostupná v lekárni?

Mysimba je dostupná len v lekárni a je ju možné získať len prostredníctvom lekárskeho predpisu.

Kde kúpim tabletky Mysimba?

Legálne sa dá Mysimba kúpiť len v lekárni, preto ju na žiadnom e-shope ani nehľadajte. Bez receptu si ju môžete kúpiť aj na rôznych bazároch, ako je bazoš, modrykonik ale aj na nejakom blogu sa môžete stretnúť s predajcami lieku Mysimba. Väčšinou ho predávajú tí ľudia, ktorí ho užívali, prestali s tým a nejaké tabletky im ešte zostali.

Kedy pocítim prvé účinky tabletiek Mysimba?

Pocítenie prvých účinkov, je vysoko individuálne. Podľa vašich skúseností však vieme, že efekt tabletiek Mysimba ste pocítili až pri užívaní plnej dávky lieku, čo sú 4 tablety za deň, teda po 4. týždni užívania. Je to však možné, pretože liečba má trvať až 16 týždňov.

Je možné užívať Mysimbu a piť alkohol?

Pitie alkoholu a užívanie Mysimby je diskutabilné. Totiž ide o liek, ktorý zmierňuje návykovosť, preto, ak užívate tento liek za účelom prestať piť, mali by ste prestať piť alkohol alebo ho značne obmedziť. Ak Mysimbu užívate za účelom schudnutia a nepatríte do skupiny ľudí, ktorí sú závislí na alkohole, potom pitie alkoholu a užívanie Mysimby nekombinujte. Môže to viesť k poruchám duševného zdravia, k záchvatom a k ďalším vedľajším účinkom. Viac o Mysimbe a alkohole nájdete v príbalovom letáku na adc.sk.

Je možné Mysimbu kombinovať s inými liekmi?

Závisí od toho, s akými. Existujú isté kontraindikácie s inými liekmi a látkami, pri ktorých užívanie Mysimby nie je možné, napr. pri liekoch, ktoré sú inhibítormi monoaminooxidázy, ale ani pri užívaní opiát alebo pri užívaní liekov, ktoré obsahujú opiáty, napr. lieky na kašeľ a prechladnutie, hnačku…

Môžu sa tabletky Mysimba kombinovať aj s inými výživovými doplnkami?

Pravdepodobne nie, nakoľko by to mohlo viesť k zvýšeniu rizika výskytu nežiaducich účinkov, a ak aj áno, musí to schváliť lekár.

Existujú ešte aj iné, podobné tabletky, ako je Mysimba?

Samozrejme, že existujú. Podporným prostriedkom na liečbu obezity a nadváhy sa používajú aj iné lieky na predpis.

Ako zlepšiť efekt tabletiek Mysimba?

Efekt lieku Mysimba sa má podľa nariadenia lekára a aj podľa odporúčaní v príbalovom letáku, kombinovať s úpravou stravy a so zapojením každodennej telesnej aktivity.

Použité zdroje:

 

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 2 Priemerne: 4.5]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor