Mysimba

Posledná aktuálizácia prebehla 15. novembra 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Mysimba – liek na predpis

Trpíte obezitou aj vy? Možno tu je pre vás riešenie, ktoré môže odporučiť len lekár. Na lekársky predpis sa totiž môžete stretnúť s liekom nazývaným Mysimba. 

Obsah článku

 1. Účinky
 2. Zloženie
 3. Hodnotenie
 4. Upozornenie

V súčasnosti sa problém nadmernej váhy, až obezity, stáva čoraz častejším stredobodom pozornosti. Nejde totižto len o problém jednotlivca. Obezita je problém celosvetový. Nielenže sa kvôli obezite zhoršuje kvalita života človeka v jednotlivých oblastiach, ale často je aj rizikovým faktorom vzniku rôznych civilizačných chorôb. Úrad verejného zdravotníctva uvádza,  že zdravotné náklady kladené na výskum obezity sú porovnateľné s nákladmi, ktoré sú venované napríklad výskumu rakoviny. 

Tip pre Vás
Potrebuje zhodiť prebytočné kilá a zároveň si chrániť svoje zdravie? ReduXS môže byť pre Vás jedinečným riešením a pomocnou rukou:) . Prečítajte si recenziu na ReduXS  

Charakteristika

mysimba produkt

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Určite ste sa stretli už s mnohými názvami liekov, ktoré sľubujú neuveriteľné straty na hmotnosti, a to už za pár týždňov. Zväčša sa jedná o výživové doplnky, ktoré sú voľnopredajné a nepotrebujete na nich žiadne papieriky od lekára. Výživové doplnky sú ale charakteristické tým, že zväčša majú za úlohu len znižovať vstrebávanie potravín.

Mysimba má za úlohu aj potlačiť pocity hladu. Tento liek je však viazaný na lekársky predpis, preto ho v lekárni nezakúpite len tak, na vlastnú žiadosť. 

Zloženie

mysimba krabička

Liečivo Mysimba obsahuje dve významné účinné látky, ktoré majú za úlohu pomôcť  regulovať pocity hladu a výdaja energie  z tela. Primárnou časťou tela, na ktorú liek pôsobí, je mozog, kdežto u výživových doplnkov je to tráviaci trakt. 

Látka naltrexon sa v bežnej lekárskej praxi používa na liečbu alkoholovej závislosti, prípadne závislosti od iných opiátov. 

Látka bupropión je zas látka, ktorá sa často používa pri silných fajčiaroch. Pôsobí ako antidepresívum.

ReduXs

Reduxs

 

Zahraničná novinka ReduXs predávaná hlavne na anglickom a nemeckom trhu je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Mohli ste o ňom často počuť aj zo slovenských radií.

Predáva sa za dostupnú cenu 39 eur, pričom balenie máte na celé 2 mesiace a presne toľko stačí, aby ste začali vidieť výsledky vo vašom chudnutí.

Dávkovanie je je intuitívne a jednoduché – stačí jedna tableta denne, najlepšie pred jedlom + voda.

Zloženie:

 • Zelený čaj, kaktus, šalvia
 • púpava, brusnica a iné…
 • látky podobné cholesterolu a tuku

Skutočne bohaté a zaujímavé je prírodné zloženie ReduXs, ktoré plošne bojuje proti nadváhe zároveň na viacerých frontoch, pričom dodáva prospešný tuk a znižuje cholesterol.

Účinky

Hlavným účinkom tohto lieku je redukcia hmotnosti. Ku redukcii hmotnosti u obéznych ľudí dochádza najmä tým, že sa zníži pocit hladu, preto nebudete pociťovať toľko hladu ako predtým. Niekedy je hlad totižto skôr emocionálny faktor, ako fyziologický.

Samozrejme, od samotných tabliet nemožno čakať zázraky. Aby sa dosiahol očakávaný výsledok, je vhodné venovať sa cvičeniu, prípadne nejakému športu. Výnimkou nie sú ani prechádzky na čerstvom vzduchu. No a tiež netreba zabúdať na dostatočne pestrú stravu. Vylúčiť z nej mastné, údené, vyprážané jedlá, zaradiť do jedálnička viac ovocia, zeleniny, bylinkových čajov, a najmä čistej, neperlivej vody. A žiaden cukor!

Aj gastroenterológovia sa prikláňajú k názoru, že samotné lieky na chudnutie, bez zmeny životného štýlu, nebudú mať svoje výsledky. Liek len tlmí chuť do jedla, no podstatná časť pre schudnutie je už na samotnom človeku.

Pri užívaní tohto lieku sa uvádza, že ak neschudnete do troch mesiacov aspoň 5% svojej telesnej hmotnosti, Mysimbu by ste mali prestať užívať. 

V prípade užívania tohto lieku by ste mali byť pod dohľadom lekára. 

Použitie a dávkovanie

Spočiatku je dávkovanie pomalšie. Prvý týždeň sa užíva len jedna tableta denne. V druhý týždeň sa pridáva ku jednej tablete ráno aj jedna tableta večer. Tretí týždeň sa pridáva ďalšia tableta a to tak, že dve sa užívajú ráno a jedna večer. Štvrtý týždeň sa užívajú dve tablety ráno a dve večer. Takýmto spôsobom sa liečivo užíva už aj ďalšie týždne.

Užívať by ste mali tablety v celku, nedrviť ich, ani nedeliť na časti, a zapiť ich trochou vody.

Užívať by sa mali spolu s jedlom.

Hodnotenie lieku Mysimba

Liek má dokázané pozitívne účinky pri liečbe obezity. Je však nevyhnutné, byť počas užívania lieku pod drobnohľadom lekára  , ktorý môže regulovať dávkovanie a v prípade nežiadúcich účinkov zakročiť.

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Nežiaduce účinky

Samozrejme, tak ako každý liek, aj Mysimba nie je výnimka, čo sa nežiaducich účinkov týka. Ide najmä o prejavy ako sú:

 • zápcha alebo hnačka
 • zlý spánok, nespavosť
 • nevoľnosti
 • bolesti hlavy, prípadne až závraty, vracanie
 • sucho v ústach

Upozornenie

Výrobca lieku Mysimba uvádza, že tento liek nie je určený pre všetkých.

V prvom rade by sa mu mali vyhýbať tehotné alebo dojčiace ženy, prípadne ženy, ktoré sa snažia otehotnieť. Je to najmä z toho dôvodu, že látky obsiahnuté v tomto lieku sa vylučujú aj do materského mlieka a prostredníctvom neho by sa mohli dostať aj do tela dieťaťa.

Taktiež by sa mu mali vyhýbať ľudia mladší ako 18 rokov. 

V prípade užívania aj iných liečiv je potrebné užívanie Mysimbi konzultovať s lekárom.

Ľudia trpiaci na vysoký krvný tlak by nemali používať toto liečivo, pretože samotná Mysimba zvyšuje tlak.

Ľudia trpiaci bulímiou alebo anorexiou predpis na tento liek nedostanú.

Ľudia užívajúci opiáty, prípadne liečivá obsahujúce opiáty (obsahujúce zložky kodeín, morfín, dextrometorfan), nesmú užívať Mysimbu.

A taktiež by ste sa tomuto liečivu mali vyhýbať, ak trpíte poškodením obličiek.

Skúsenosti užívateľov

Skúsenosti sú celkom pozitívne a výsledky sú viditeľné do niekoľkých týždňov. Prečítajte si reakciu jednej spokojnej českej diskutérky:

Začínám brát pátý týden a jsem fakt spokojená. Z nežádoucích účinků možná trochu sucho v ústech, ale žádná tragédie, jinak nic. Úplně mi zmizely doposud neovladatelné chutě a nutkání k přejídání. Nepokouším se o nějaké rychlé zhubnutí. Zapisuju na kalorických tabulkách a učím se skládat rozumný jídelníček. Za čtyři týdny mám 3,5 kg dole.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Leave a Reply