Nápoje na chudnutie

Posledná aktuálizácia prebehla 11. septembra 2016. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Nápoje na chudnutie – urýchli svoj metabolizmus!

nápoje na chudnutie

Pri chudnutí je veľmi dôležitý aj správny pitný režim. Ktoré nápoje na chudnutie by ste teda mali piť ak chcete schudnúť?

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Voda

Čistá voda je ideálnym príkladom nápoja, či už pri chudnutí alebo iných okolnostiach. Neobsahuje žiadne sladidlá ani pridané škodlivé látky. Prospeje nášmu zdraviu a je ľahko dostupná.

Tiež nesmieme zabudnúť dodržiavať pri chudnutí pitný režim, a preto by sme nemali zabúdať zobrať si so sebou vždy aspoň fľašku vody.

Vodu si môžeme jednoducho ochutiť trochou citróna, pomaranča či bylinkami a zároveň tak naštartujeme aj náš organizmus.

Čerstvé šťavy

Čerstvé šťavy sú jeden z najlepších pomocníkov pri chudnutí. Obsahujú veľa vitamínov (hlavne vitamín C), a dodajú nášmu telu vlákninu. Naše telo sa tak môže zbaviť nadbytočných toxínov a okrem toho nám čerstvé šťavy často pomáhajú pri spaľovaní tukov. Tiež prospievajú k zlepšeniu nášho zdravotného stavu a slúžia ako prevencia pred rôznymi ochoreniami.

Je oveľa jednoduchšie pred cestou do práce či do školy zobrať si do tašky čerstvú šťavu, ako nosiť so sebou zeler, pól kila mrkvy alebo plný košík ovocia.

Zelený čaj

Zelený čaj je známy svojimi účinkami silného antioxidantu, tiež posilňuje náš metabolizmus a často urýchľuje chudnutie či spaľovanie tukov. Ideálne je piť ho bez cukru s kvapkou citrónu. Avšak, ak nám čaj bez cukru nie je veľmi po chuti, je lepšie osladiť si ho medom. Môžeme skonštatovať že zelený čaj patrí medzi najznámejšie nápoje na chudnutie.

Zelený čaj pôsobí aj ako prostriedok, ktorý bráni starnutiu a udržiava naše telo dlhšie v dobrej kondícii. Pri pravidelnom pití sa zlepšuje aj naša pokožka a tvorba vrások. Je známe, že zelený čaj dokonca obsahuje viacej kofeínu ako káva, a preto povzbudzuje aj našu myseľ. Odporúča sa piť hlavne v dopoludňajších hodinách kvôli problémom so spánkom.

Čierna káva

Dobrá, kvalitná čierna káva obsahuje antioxidanty (rovnako ako čierny čaj), zbavuje telo nadbytočných látok, naštartuje náš metabolizmus a znižuje tiež riziko cukrovky. V niektorých štúdiách je dokonca dokázané, že potláča hlad.

Pri pití by ste mali, ako aj pri čaji, vynechať cukor. Ak si do kávy pridávate mlieko, tak s nižším obsahom tuku. Neodporúča sa prekročiť celodennú dávku kofeínu 300 miligramov denne, teda 4 až 5 šálok.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Nápoje na chudnutie slúžia predovšetkým na urýchľovanie metabolizmu. Z pohľadu výživy sú tieto nápoje na chudnutie nedostatočné, ale ako podpora metabolizmu výborné.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply