Ovocná diéta – skúsenosti a recepty

Posledná aktuálizácia prebehla 5. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Ovocie prinesie vitamíny, ale aj jojo efekt

Ovocné diéta zahŕňa diétny proces, ktorý je veľmi podobný iným diétam, založeným na konzumácií konkrétneho ovocia, napríklad ako melónová diéta, kde sa konzumuje výlučne melón. Ovocná diéta je však výhodná v tom,  že môžete konzumovať ľubovolné množstvo, resp. druh ovocia. 

Mali by ste VEDIEŤ
Chcete reálne schudnúť 5 a viac kilogramov? KetoMIX je aktuálna novinka už aj na Slovensku, kde pomocou predpripravených jedál navodíte stav ketózy a vaša váha pôjde rapídne dole! Chcem si prečítať o KetoMIX programe 

Obsah článku

 1. Prehľad
 2. Pravidlá a dĺžka trvania
 3. Výhody vs. nevýhody
 4. Obmedzenia
 5. Jedálniček
 6. Záver

Stručný prehľad

 • princíp spočíva v konzumácií ľubovoľného druhu a množstva ovocia
 • smú sa piť nesladené a najlepšie neperlivé minerálky
 • táto diéta nie je úplne vhodná pre mladistvých a deti
 • nemali by sa do nej púšťať ľudia trpiaci cukrovkou

Dokonca aj počas dní môžete tieto ovocné druhy obmieňať podľa vlastnej chuti. Rôznych postupov aj príkladných jedálničkov je značné množstvo, čo otvára dvere experimentovaniu a rôznym sladkým kombináciám. Ovocná diéta je sladká a napriek tomu veľmi účinná v krátkodobom horizonte.

Zo zdravotného pohľadu je však ovocná diéta odporúčaná iba krátkodobo, maximálne na sedem dní.  Schudnúť sa dá od 3 do približne 6 kilogramov.  Dosť to závisí od druhu ovocia v rámci jedálnička, od počtu dní, počas ktorých budete diétu dodržiavať a taktiež od individuality každého organizmu. Pre ľudí, ktorí trpia nejakou formou ochorenia tráviacej sústavy alebo konkrétne napríklad žalúdka či pankreasu, je nevhodná a mohla by aj vážnejšie ohroziť zdravie.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Ovocná diéta – trvanie a pravidlá

Ovocná diéta býva častou veľmi obľúbenou variantou rýchleho chudnutia hlavne pre celebrity, ktoré počas 3 dní dokážu zhodiť niekoľko kilogramov. Fungovanie diéty je jednoduché a ľahko pochopiteľné – je sa iba predpísaný druh ovocia počas troch dní na vopred stanovenom jedálničku. Ovocnú diétu často nazývajú aj diétu modeliek. Podmienkou funkčnosti ovocnej diéty je jesť ovocie v správnom poradí a v dostatočnom množstve. Výhodou je, že nie len že rýchlo schudnete (budete až prekvapení ako rýchlo), ale si prečistíte zanesené telo a zlepšíte trávenie. Mohli by sme to nazvať aj trojdňový detox.

Dovolené je piť iba nesladené a neochutené minerálne vody, najlepšie neperlivé. Dodržiavajte pitný režim cca 3 litre za deň. Ovocie ma paradoxne v sebe veľké množstvo vody, ale smädiť vás bude tak či tak, ovocie je predsa sladké. Dovolené je piť aj čaj, avšak iba bylinný a neochutený. Podobne je to aj s kávou. Klasickú kávu si dopriať môžete, len ju neslaďte  a nedolievajte mliekom.

Výhody a nevýhody diéty

Výhody

 • Veľký príjem vody a výživných látok.
 • Teda široké spektrum vitamínov a minerálov.
 • Je nenáročná a ľahko realizovateľná.

Nevýhody

Hoci vitamínov a minerálov budete mať dostatok, problém môže nastať s tukmi a sacharidmi.  V extrémnych prípadoch hrozí poškodenie žalúdka, pankreasu alebo inej časti tráviaceho ústrojenstva.  Váha sa stráca iba prostredníctvom odvodňovania, pri dlhšom čase praktizovania má ovocná diéta za následok úbytok hmotnosti zo svalov. U niektorých ľudí sa dostavia zažívacie ťažko spojeneé so spomaleným metabolizmom. Môžete si veľmi sprotiviť ovocie a čo je najhoršie, ovocná diéta je vždy spojená s jo-jo efektom.

Obmedzenia ovocnej diéty

Ovocná diéta vyžaduje, aby ste zvážili svoj zdravotný stav a pri akýchkoľvek komplikáciách by ste sa do diéty nemali púšťať. Predovšetkým a pre deti a mladistvých je úplne nevhodná. (ale konzumácia ovocia ako takého odporúčaná) Pre ľudí, ktorých dlhodobo trápia problémy so zažívacím traktom alebo pankreasom žalúdkom či žlčníkom rovnako neodporúčame ovocnú diétu. Ľudia, ktorí majú problém s udržaním hladiny cukru alebo konkrétne s cukrovkou, by sa jej mali vyhnúť úplne.

Ovocná diéta je dlhodobo neúnosná a nemala by sa držať viac ako 7 dní, ideálne však do 3 dní.

Účinný KetoMIX

ketomtix na 4 týždneKetoMIX je forma stravovacieho programu, ktorý zahŕňa predpripravené jedlá, ktoré uvedú váš metabolizmus do stavu ketózy. Tento stav spôsobí agresívne spaľovanie vašich tukov. 

Pri tomto type stravovania nehrozí jojo efekt, nakoľko sa stravujete prostredníctvom kompletnej jedálnej ponuky zahŕňajúcej kokteily, polievky, omelety a pod.+ vám odpadá starosť si takéto jedlá pripravovať.

Program obsahuje:

 • Kokteily, polievky, omelety, kaše + príchute
 • zdarma praktický shaker
 • kompletný manuál, recepty aj jedálniček

 

Môžete si vybrať stravovací program na mieru. Jedno jedlo vychádza v prepočte iba 1,4 eura. Stredný program obsahuje jedlá na 4 týždne, pri ktorom stabilne a postupne zhodíte až do 10kg.

Strava je pripravená špecialistami na nadváhu za účelom redukcie váhy. Dlhodobým užívaním (2 mesiace) viete spoľahlivo schudnúť viac ako 15 kg. Koľko chcete zhodiť kg záleží iba na vás.

alebo si prečítajte recenziu

Jedálniček

ovocná diéta recept

 1. Deň
 • Raňajky: Doprajte si 250g nakrájaného ananásu a k tomu nesladený čierny čaj
 • Olovrant: Znovu 250g ananásu
 • Obed: Obed sa bude skladať ananásovo-banánového šalátu 300g.
 • Olovrant: 250g ananásu, najlepšie vždy s čerstvého
 • Večera: Večera bude rovnaká ako obed
 1. Deň
 • Raňajky: Raňajkuje 250g sladkého červeného melóna a nesladený čierny čaj
 • Olovrant: 150g jabĺk
 • Obed: Obed sa bude skladať z ovocného šalátu jablka a melónu
 • Olovrant: 150g jabĺk
 • Večera: Večera podobne ako obed, môžete si však upraviť množstvo
 1. Deň
 • Raňajky: 3k kiwi a nesladený bylinný čaj
 • Olovrant: 100g hrozna
 • Obed: Na obed si doprajte viacej druhov ovocia napr. ananás, jablko, pomaranč, banán. Zaleží od chuti
 • Olovrant: 100g hrozna
 • Večera: Bude opäť podobná ako obed, môžete si ale upraviť gramáž podľa chuti

ReduXs

Reduxs

 

Zahraničná novinka ReduXs predávaná hlavne na anglickom a nemeckom trhu je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Mohli ste o ňom často počuť aj zo slovenských rádií.

Predáva sa za dostupnú cenu 39 eur, pričom balenie máte na celé 2 mesiace a presne toľko stačí, aby ste začali vidieť výsledky vo vašom chudnutí.

Dávkovanie je intuitívne a jednoduché – stačí jedna tableta denne, najlepšie pred jedlom + voda.

Zloženie:

 • Zelený čaj, kaktus, šalvia
 • púpava, brusnica a iné…
 • látky podobné cholesterolu a tuku

Skutočne bohaté a zaujímavé je prírodné zloženie ReduXs, ktoré plošne bojuje proti nadváhe zároveň na viacerých frontoch, pričom dodáva prospešný tuk a znižuje cholesterol.

Slová na záver

Aby sme si to zhrnuli, ovocná diéta je jednoduchá, rýchla a nenáročná voľba na rýchle chudnutie. Má dostatok vitamínov a minerálov, je však bez komplexných sacharidov, bielkovín a tukov. Môže sa držať jeden deň, ale aj tri. Rýchlo vás odvodní, zhodíte aj 3kg. Faktom ale ostáva,  že po uknčení kúry máte jo-jo efekt istý a hneď skočíte na pôvodnú váhu . Ide skôr o očistu organizmu ako trvalé schudnutie.

Je vhodné a ideálne pred svadbou, stužkovou alebo plesom, aby ste v šatách vyzerali čo najlepšie. Vhodné riešenie môže predstavovať aj po Vianociach, kedy ste prejedení všetkých vianočných a sviatkových pokrmov. Zhodíte možno vianočné kilá a ľahšie nabehnete na predchádzajúce stravovacie návyky. Nezabúdajte ale ani na šport a cvičenie, ktoré vám pomôžu ešte viac.

 

V CZ: Ovocná dieta

Ak máte skúsenosti s s rôznymi ovocnými diétami, budeme radi, ak sa s nami o ne podelíte v komentároch a pomôžete tak vytvoriť hodnotné fórum.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply