proteín na chudnutie

Proteíny na chudnutie

Ak ste jedným z ľudí, čo sa z času na čas zamyslia nad tým, čo robiť so svojou postavou, určite ste už vyskúšali množstvo alternatív. Alebo možno ešte len hľadáte tú prvú na vyskúšanie?

Samozrejme, pri chudnutí je prvoradý pohyb, ten nenahradí nikdy úplne nič, ale existuje mnoho spôsobov ako si pomôcť popri ňom alebo čiastočne aj bez neho. Môžete skúsiť rôzne diéty, bylinky na chudnutie alebo zázračné pilulky, ktoré málokedy fungujú. A čo môžete skúsiť ešte? Napríklad proteíny na chudnutie!

Obsah článku

 1. Proteíny na chudnutie
 2. Kedy prijímať proteíny
 3. Srvátkové proteiny
 4. Príklady proteínov na chudnutie
 5. Záver

Proteíny na chudnutie

Proteíny na chudnutie sú určené pre všetkých, hocijakého veku či pohlavia, ktorí túžia po krajšej postave a zbavení sa nadbytočných kíl. Proteíny na chudnutie majú  formu proteínových nápojov, ktoré môžete vypiť miesto raňajok, desiaty, alebo kedykoľvek, keď vás pochytí hlad no nechcete zbytočne jesť. Obsahujú veľké množstvo bielkovín, takže Vás dokonale zasýtia a okrem toho na ich trávenie organizmus potrebuje veľké množstvo energie, čím dochádza k chudnutiu.

Keď sa povie proteíny, väčšina z Vás si asi predstaví posilňovanie a naberanie svalovej hmoty. Nie je to však naozaj len o tom! Len treba užívať tie správne.

Vybrať vhodný proteín nie je úplne ľahké, no základ je jasný. Ak chcete chudnúť, vyberiete taký , ktorý má menej kalórií, sacharidov a cukrov.

Ako pri iných potravinách tak aj pri proteíne treba vedieť, že  netreba prijímať viac ako vydávame, ak chceme zhodiť nadbytočné kilá. Ak by ste začali byť enormné množstvá proteínov a nič pri tom nerobiť, zaručene neschudnete, naopak naberiete váhu. Preto treba zvoliť správne množstvo a v správnu dobu, primerane našim pohybovým aktivitám.

Kedy je najlepšie prijímať proteíny (nie len pri chudnutí) ?

Pri väčšine nápojov máte písané, kedy je odporúčané ich užívať. Riaďte sa skôr inštrukciou ktorú nájdete na obale, uvedené termíny sú skôr orientačné a nemusia sa vzťahovať na všetky typy proteínov.

 • Ráno – keď vstanete a nemáte čas raňajkovať, proteínový nápoj vám rozhodne nezaberie veľa času. Aby ste nabrali energiu do dňa, potrebujete kombináciu rýchlo aj pomaly sa tráviacich proteínov. Takýmto príkladom môže byť srvátkový proteín, ku ktorému buď namixujete kazeín, alebo nejaké jedlo v podobe vajíčok či syra.
 • Pred tréningom – Konkrétne tak 20 minút pred tréningom je ideálny čas na to prijať dávku bielkovín. A proteínový nápoj Vám ich rýchlo zadováži.
 • Po tréningu – Kombinácia rýchlo a pomaly sa tráviaceho proteínu ako pri raňajkách zabezpečí pre telo rýchlu regeneráciu po cvičení
 • Počas dňa – Miesto rôznych maškŕt v prípade hladu by ste mali uprednostniť radšej proteíny, ktoré sa pomaly trávia. Napríklad kazeín.
 • Večer – Niekomu to môže znieť zvláštne, no aj večer je dobré telu dodať pomaly tráviace sa bielkoviny. Opäť teda kazeín.

Samozrejme, nemusíte si dávkovať proteín každý z vymenovaných termínov. Tie sú len orientačné, na to, kedy je to vhodné pre maximálny účinok. Tiež myslite na to, aký druh proteínu treba kedy použiť, ak chcete dosiahnuť želané výsledky, musíte o nich vedieť viac ako len ich príchute.

?Najlepšia diéta na chudnutie akú sme vyskúšali?

Stravovanie ketomix na 7 dní

 Nepoznáte KetoMix?  mali by ste! Keto diéty sú trendom tohto roka  s výbornými výsledkami a chudnutím aj 10kg✔️ a viac v priebehu niekoľkých týždňov.

Týždňová varianta stojí ? 54 eur za kompletné stravovanie na 7dní.

?Obsah diéty:

 • Proteínové kokteily
 • Polievky
 • Kaše, omelety
 • Pečivo
 • Sladkosti a ďalšie.

?Stačí konzumovať jedlá deň za dňom a dodržiavať rozpis.?

Alebo si prečítaj recenziu?

Srvátkové proteíny = proteíny na chudnutie

Whey proteín je srvátkový proteín, ktorý je vyrábaný z mlieka spracovaného do práškovej formy. Do surového prášku sa samozrejme pridávajú príchute a vitamíny či minerály. Podľa druhu proteínu aj iné prísady. Po tom ako je spracovaný a v tejto podobe zakúpený sa pripravuje veľmi jednoducho. Stačí ho vsypať do hocijakej tekutiny, najlepšie vody či odtučneného mlieka. Mal by obsahovať buď žiadne alebo veľmi málo cukrov a malý podiel sacharidov.

Whey proteínov je na trhu veľké množstvo, a vyberať teda máte naozaj z čoho. Tu je pár na ilustráciu:

Príklady proteínov na chudnutie:

100% Whey Gold Standard 450 g

Najlepšie hodnotený proteín z tejto stránky. Odporúča sa používať ráno alebo prípadne pred tréningom. Má tri príchute: čokoládovú, vanilkovú a jahodovú.

Jedno balenie vystačí na 15 dávok proteínu.

Obsahuje:

Kalórie 110 kcal
Bielkoviny 24,2 g
Sacharidy 1,3 g
z toho cukry 1,1 g
Tuky 0,9 g
z toho nasýtené 0,5 g
trans tuky 0 g
Sodík 77 mg

Cena:  16,90€ (aktuálna cena tu)

100% Whey Protein Professional 920g

Druhý najlepšie hodnotený proteín zo stránky bodyworld.sk. Obsahuje zmes tráviacich enzýmov, aby sa aminokyseliny z bielkovín lepšie zužitkovali. V tomto balení vyšli limitované edície v príchuti ananás a čerešňový jogurt.

Obsahuje 30 dávok v jednom balení.

Obsahuje:

Kalórie 112 kcal
Tuky 2 g
z toho nasýtené 0,7 g
Sacharidy 1,4 g
z toho cukry 1,4 g
Bielkoviny 22 g
Soľ 0,41 g
Amino Acid Matrix 1300 mg
L-Glutamín 800 mg
L-Leucín 250 mg
L-Izoleucín 125 mg
L-Valín 125 mg
Zmes tráviacích enzýmov 24 mg
Bromelaín 12 mg
Papaín 12 mg

Cena: 19,99€ (aktuálna cena tu)

Proteín Delite – Scitec Nutrition 1 000g

Tento proteín je zase jeden z vedúcich na stránke Gymbeam. Má 63% obsah bielkovín s rôznou rýchlosťou uvoľňovania. Špecifický je tiež tým, že obsahuje kúsky ovocia alebo čokolády, podľa príchute. Užívať by sa mal dvakrát denne a to po tréningu a ako večerné jedlo.

Obsahuje:

Kalórie 122 kcal
Kalórie z tuku 6 kcal
Tuk celkom 2,5 g
Cholesterol 25 mg
Sacharidy celkom 6 g
Cukry 3 g
Vláknina 1,5 g
Bielkoviny 19 g
Draslík 37,5 mg
Sodík 165 mg
Amino zmes (dextróza, L-glutamín, Taurín) 485 mg

Cena: teraz len za 22,85€ (aktuálna cena tu)

Proteín Just Whey 1000 g

Just Whey je srvátkový viaczložkový proteín. Má až 75% obsahu bielkovín. Ochucovaný býva holandským kakaom a stéviou a je dokonca obohatený o tráviace enzýmy.  Je tiež bohatý na vitamíny a má vysokú biologickú hodnotu.

Obsahuje:

Energetická hodnota 480,3 kJ / 113,2 kcal
Tuky 1,7 g
   z toho nasýtené tuky 1,2 g
Sacharidy 2 g
   z toho cukry 1,8 g
Bielkoviny 22,5 g
Magnézium citrát 100 mg
Oxid zinočnatý 10 mg
Vápnik 134 mg
Draslík 140 mg
Fosfor 83,7 mg
Sodík 60,5 mg
Vitamín E 20 mg
Vitamín B6 5 mg
DigeZyme® 80 mg

Cena: špeciálna akcia 19,95€ + GymBeam fľaša ako darček! (aktuálna cena tu)

Zhrnutie

Toto bolo len pár ukážkových proteínov, ktoré môžete zvoliť pre svoj chudnúci režim. Samozrejme, ako je písané vyššie, je veľmi dobré si pred zakúpením proteínu  riadne preštudovať zloženie a vybrať si taký, čo neobsahuje látky, ktoré k chudnutiu nepotrebujete a sú naopak určené na naberanie svalovej hmoty.  Proteíny na chudnutie by sa mali kombinovať s cvičením, ak chcete dosiahnuť riadne výsledky.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné diety na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
KetoMix
Ketomix stravovanie na 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoDiet
2 týždenný balíček basic 2 ketodiet

⚖️ - chudnutie od 6kg do 12kg
⏰ - od 6 do 12 týždňov
💰 - od 110 eur do 204 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoFit
ketofit 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 3kg do 15kg
⏰ - od 1 do 9 týždňov
💰 - od 54 eur do 190,3 eur
ano 5 hviezdičiek
ProfiDiet
profidiet recenzia

⚖️ - chudnutie od 2kg do 16kg
⏰ - od 2 do 14 týždňov
💰 - od 51 eur do 219,9 eur
ano 4 hviezdičky
MyKeto

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 12 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky
Prodietix
dieta prodietix s

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor