šaláty na chudnutie

Šaláty na chudnutie

Posledná aktuálizácia prebehla 11. septembra 2016. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Šaláty na chudnutie zlepšujú Vaše zdravie

šaláty na chudnutie

Pri chudnutí nestačí len cvičiť, musíme dodržiavať aj správne stravovanie.  V nasledujúcom článku nájdete pár šalátov, ktoré Vám počas chudnutia pomôžu zhodiť pár kíl.

Šalát z červenej kapusty

Červená kapusta patrí jednoznačne medzi najzdravší druh zeleniny. Obsahuje flavonoidy, ktoré majú antioxidačné, kardiopreventívne a protizápalové účinky.

Šalát z kapusty je pripravený veľmi rýchlo, nie je náročný, ale naopak veľmi zdravý a chutný. Jedna porcia šalátu obsahuje 64 kilokalórií.

Budeme potrebovať hrnček čerstvej strúhanej červenej kapusty (nezabudnime kapustu umyť), 2 čajové lyžičky octu, soľ a korenie. Všetky suroviny dáme do misky, zmiešame a dochutíme každý podľa svojej chuti.

Zeleninový šalát s jablkom a hrozienkami

Jablko je jedným z ideálnych ovocí pri chudnutí. Prečo ho nepridať do šalátu? Kto nie je milovníkom hrozienok, môže hrozienka vynechať. Jedna porcia má 67 kilokalórií.

Na prípravu šalátu budeme potrebovať 100g zeleru, 50g jabĺk, 5 g hrozienok, 1 polievková lyžica cukru, soľ a ocot. Zeler pokrájame na plátky a uvaríme. Potom ho pokrájame na rezance, pridáme jablko pokrájané na rezance a hrozienka. Ochutíme soľou, octom a cukrom.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

  • Zelený čaj  400 mg
  • Kofein 200 mg
  • Citrus aurantium 400 mg
  • L-Karnitín 230 mg
  • Chilli 40 mg
  • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Cviklový šalát s chrenom

Ak na cviklu vo svojom jedálnom lístku zabúdate, mali by ste to zmeniť. Je totiž účinným antioxidantom. Vďaka vysokému obsahu draslíka vám pomôže zbaviť telo prebytočnej tekutiny a odstráni z neho toxické látky. V sto gramoch tejto zeleniny je približne 100 kJ energie.

Na šalát budeme potrebovať 150 g cvikly, 1 polievková lyžica nastrúhaného chrenu, pár kvapiek tekutého sladidla, citrónová šťava, rasca, voda a soľ.
Cviklu uvaríme v osolenej vode, ošúpeme a pokrájame na tenké rezance. Citrónovú šťavu zriedime s vodou, ochutíme soľou a sladidlom. Pridáme nastrúhaný chren a zalejeme nálevom. 1 porcia má 50 kilokalórií.

Mrkvový šalát

Mrkva má nízku energetickú hodnotu a navyše má vysoký podiel vlákniny, ktorá pomáha rýchlemu odbúravaniu tuku a znižuje pocit hladu.

Na prípravu šalátu potrebujeme 4 veľké mrkvy, 4 dcl nízkotučného bieleho jogurtu, polovicu citrónu, soľ, med, petržlenovú vňať a 1 šálku očistených slnečnicových jadierok. Mrkvu očistíme a nastrúhame. Následne vytlačíme šťavu z citróna, potom pridáme med, trochu soli a všetko premiešame. Šalát odložíme do chladničky. Pred podávaním rozdelíme šalát na porcie a polejeme jogurtom ochuteným o petržlenovú vňať. Na záver posypeme opraženými slnečnicovými jadierkami. Jedna porcia obsahuje 268 kilokalórií.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor