top tabletky na chudnutie

TOP tabletky na chudnutie za rok 2018

Posledná aktuálizácia prebehla 25. júna 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Najlepší pomocníci na chudnutie

S príchodom konca roku sa väčšinou hovorí, čo bolo počas uplynulých dvanástich mesiacov najlepšie a najhoršie. Tabletky na chudnutie si takisto zaslúžia koncoročnú sumarizáciu a v tomto článku sa pozrieme na TOP tabletky na chudnutie podľa spotrebiteľov. Avšak nie len to, povieme si aj všeobecne o týchto nenápadných tabletkách, ako fungujú, ako ich používať a ako dosiahnuť najlepší možný efekt.

V niektorých prípadoch sa jedná len o doplnok výživy čisto na prírodnej báze, ktoré podporujú rýchlejšie trávenie a zabraňujú prebytočnému vstrebávaniu tukov. Nedá sa však hovoriť o zázrakoch, ako sa niektoré spoločnosti snažia svoj produkt propagovať.  Aj keď pri niektorých tabletkách máte pocit, že sú snáď „magické“, hlavnú rolu zohrávajú vaše stravovacie návyky a životný štýl. Tabletky na chudnutie však môžu pôsobiť ako motivácia, ktorá je pri chudnutí jednou z najdôležitejších premenných. 

Obsah článku

 1. Ako vďaka nim schudnúť
 2. Kedy začať
 3. Rebríček tabletiek na chudnutie
 4. Ako si vybrať správne tabletky
 5. Na záver

Ako vďaka nim schudnem?

Je ťažké hádzať všetky tabletky na chudnutie do jedného vreca. Nie všetky fungujú na rovnakom princípe. Ako je už vyššie spomenuté, existujú prírodné doplnky výživy, ale aj tabletky, ktoré niekoľkokrát zväčšia svoj objem v žalúdku, čím vyvolajú pocit sýtosti. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že pôsobením tabliet na chudnutie sa zmenšuje chuť do jedla, takže nehrozí priberanie z prejedania a zabraňuje ukladaniu tukov v tkanive. Niektoré dokonca pomáhajú pri ich spaľovaní. Ak ste doteraz mali problém pri cvičení alebo diéte schudnúť, tabletky by vám mohli pomôcť zrýchliť metabolizmus a kilá by mali ísť dole.

Výsledok býva v rôznych rozpätiach. Niektoré spoločnosti sľubujú vďaka ich prípravkom zmenu až o 15 kilogramov, čo je naozaj veľa. Skutočnosť sa však od reality môže často krát líšiť a výsledky záležia aj od životného štýlu spotrebiteľa. Je jasné, že ak budete denne jesť nezdravé, mastné a presolené jedlá, dvakrát denne si dáte tabletku na chudnutie, neschudnete.

Ak sa ale želaný výsledok podarí a vy skutočne schudnete,  treba sa vyvarovať neželanému, avšak často prítomnému jojo efektu . Strašiak v podobe vrátených kíl sa vyskytuje po dokončení užívania tabletiek u mnohých ľudí. Ak sa mi chcete vyhnúť, je dôležité dbať na správnu stravu a dopriať si dostatok pohybových aktivít.

Kedy s nimi začať

Určite do seba nehádžte jednu tabletu za druhou v mienke, že zázračne schudnete. Takto to predsa nefunguje. Všetko má svoje pravidlá, vrátane bratia tabliet na chudnutie. Určené nie sú pre deti maloletých. Niektoré sú dokonca určené pre osoby staršie ako 21 rokov. Diskutabilné je to aj pre staršie osoby, ktoré by sa pred začatím užívania akýchkoľvek prostriedkov na chudnutie mali poradiť so svojim lekárom.

Tabletky na chudnutie by mali prísť do úvahy až vtedy, keď sa vám nedarí schudnúť prirodzenou cestou, teda ak diéty ani cvičenie nepomáha. Tabletky by mohli pomôcť „nakopnúť“ váš metabolizmus a chudnutie by mohlo byť omnoho jednoduchším a nabrali by ste späť stratenú motiváciu potrebnú na zmenu.

Ak teda netrpíte žiadnymi závažnými ochoreniami, ako je napríklad cukrovka alebo kardiovaskulárne ochorenia, doplnky stravy v podobe tabliet na chudnutie by vám ublížiť nemali. Ak túžite po zmene k lepšiemu, môžu byť vhodnými pomocníkmi.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Príklady tabliet na chudnutie

Na trhu máte na výber z množstva prípravkov a produktov, ktoré sľubujú zaručené chudnutie. Niekedy je zložité vybrať si správny typ, pretože niektoré stránky produkt skrášľujú. Veľkú úlohu pri rozhodovaní hrá aj cena, ktorá v mnohých prípadoch nie je najnižšia a stáva sa aj to, že je príliš vysoká. Nie vždy platí, že všetko, čo je drahšie, je aj lepšie.

Aby ste mali lepší prehľad, prinášame vám TOP 6 tabletiek na chudnutie za rok 2018, v poradí od najhoršie hodnotených až po najlepšie hodnotené.

6. Lipoxal Extreme

lipoxal-extreme

Lipoxal Extreme funguje nie len ako prostriedok na chudnutie, ale aj ako antioxidant, nakoľko v sebe obsahuje výťažok zo zeleného čaju.  Okrem neho obsahuje aj iné mnohé prírodné látky, ako napríklad zázvor lekárskyguaranu, chilli alebo kakaový extrakt Prispieva k správnemu fungovaniu srdca a imunitného systému, zrýchľuje metabolizmus a znižuje chuť do jedla, hlavne chuť na sladké. Zabraňuje oxidačnému stresu v bunkách, ktoré nastáva hlavne pri chudnutí.

Jedno balenie obsahuje 180 tabliet, čo je dávka približne na jeden a pol mesiaca. Denne by sa mali brať maximálne 4 tabletypri ideálnej váhe sa počet zníži na dve tablety denne. Nakoľko sa látky obsiahnuté v Lipoxale viažu na stravu, neodporúča sa používať na prázdny žalúdok a pred spaním, aby sa predišlo neželaným vedľajším účinkom.

Vedľajšie účinky sú však veľkým problémom u mnohých spotrebiteľov, čo spôsobilo, že sa ocitol na konci nášho zoznamu. Častým je pálenie žalúdka, kŕče a aj bolesti hlavy. Pálenie v žalúdku sa dá potlačiť jedine tak, že sa znova najete, čím sa ničí celý proces chudnutia. Zákazníkom sa navyše zdá privysoká aj cena, ktorá sa pohybuje od 30€ za jedno balenie.

5. Obezin

obezin

Ďalší prípravok na našom zozname je doplnok stravy, ktorý má v sebe obsiahnuté mnohé prírodné zložky, čím pozitívne vplýva aj na iné aspekty nášho organizmu. Napríklad  ľanové semienka regulujúce hladinu cukru v krvi, zelená riasa poskytujúca vitamíny A, E a K a v neposlednom rade vláknina Glukomanan Keď sa vám tabletka dostane do žalúdka, zväčší svoj objem až stonásobne a na to, aby bol človek sýty, stačí omnoho menšia porcia.

Denne užívajte tabletky pred raňajkami, obedom a večerou, zakaždým aspoň dve (maximálne však štyri). Treba počkať aspoň pol hodinu, kým pôjdete jesť. V jednom balení je 90 tabliet, čo vám postačí na dva týždne. Odporúča sa užívať doplnok maximálne jeden mesiac. Ak chcete pokračovať, je nutné si dať aspoň päť dní prestávku. Cena je rôzna, pohybuje sa od 19€ až do 40€.

Jedným z vedľajších účinkov je hnačka, preháňanie alebo riedka stolica. To zapríčiňuje vysoký obsah vlákniny. Žiadne iné závažné vedľajšie príznaky sa však na rozdiel od Lipoxalu neprejavujú.

4. Clarinol

clarinol cla

 Clarinol obsahuje veľmi zaujímavú látku CLA, teda konjugovanú kyselinu linolovú Tá sa nachádza najmä v hovädzom a teľacom mäse a zvyšuje efektívnosť pri odbúravaní tuku a tvorbe svalovej hmoty. Preto nie je odporúčaný pre obéznych ľudí a ľudí, ktorí chcú schudnúť viac kíl. Je však ideálny napríklad pre športovcov a osoby, ktoré chcú zhodiť posledné kilá a nabrať svalovú hmotu. Pre výsledky sa však nestavajte na váhu, ale merajte si obvod, keďže kilo tuku má väčšiu veľkosť ako kilo svalov.

CLA teda pomáha pri zbavovaní sa tuku a tvorení svalovej hmoty. Nemyslite si však, že sa to deje bez toho, aby ste nepohli ani len prstom. K tomu, aby CLA zapôsobila, musíte sa trošku „zapotiť“- teda venovať nejaký čas aj cvičeniu.

Denne by ste si mali dať dve až tri tablety raz alebo dvakrát denne. Ak budete užívať dve tablety dvakrát denne, vydrží vám balenie 20 dní. Ak však budete striedmejší, vydrží vám balenie po 80 tabliet za približne 25€ aj dlhšie.

3. XLS Medical

xls medical

Prípravok XLS Medical možno poznáte z televíznych reklám.  Obsahuje patentovanú vlákninu s názvom  Litramine získavanú z rastlín. V žalúdku na seba viaže prijaté tuky a vytvorí tukovo-vlákninovú zlúčeninu, ktorá sa nedá stráviť a telo ju jednoducho vylúči.  Potlačuje aj chuť do jedla, takže aj keď niečo zjete, prijaté tuky by ste nemali absorbovať.

Po každom jedle by ste si mali dať 1 až 3 tablety. Denne by ste nemali prekročiť 6 tabliet.

Na Českom trhu patrí XLS Medical medzi najpredávanejšie prostriedky na chudnutie. Aj napriek jeho obľúbenosti, jeho účinky sú stále diskutabilné a prejavujú sa aj nejaké vedľajšie účinky. Medzi ne patrí napríklad nevoľnosť, hnačky, zápchy, kŕče brucha alebo nadúvanie. 

Cena sa pohybuje okolo 20€ za 60 tabliet.

2. Fykotín

fykotín

Prostriedok, ktorý sa umiestnil druhý je pôvodom z Ameriky a takisto sľubuje viditeľné zmeny, žiaden jojo efekt  a úbytok len tuku a nie svalovej hmoty. Keďže je z Ameriky, je povolený až od 21 rokov. Chudnutie je vďaka automatickej stabilizácií glykemického indexu Obsahuje mnoho prírodných výťažkov, ktoré nášmu organizmu prospievajú.

Stačí používať len jednu tabletu denne 30 minút pred raňajkami. Po mesiaci sa môže dávka zvýšiť na dve tablety denne. Po troch mesiacoch sa odporúča prestávka jeden mesiac.

Za 60 tabliet zaplatíte 19,90€, za 120 tabliet 29,40€ a za najväčšie balenie s obsahom až 180 tabliet zaplatíte 38,90€. Navyše máte príležitosť Fykotyn vyskúšať po dobu 30 dní. Ak vám nebude vyhovovať, vrátia vám peniaze.

1. ReduXs

Reduxs

Za najlepší prípravok na chudnutie za rok 2017 môžeme považovať Reduxs. Pochádza z Nemecka,  z firmy Bio Expedit GmbH, ktorá má už ročné skúsenosti s výživovými doplnkami a okolo vývoja ich produktov sa pohybuje veľa odborníkov,  ktorí dbajú o najvyššiu možnú kvalitu všetkého, čo vychádza pod ich hlavičkou.

Reduxus sa skladá až zo 14 bylinných extraktov. Pomáha pri chudntí a mesačne sa môžete údajne zbaviť až 2-6 kíl mesačne. Redukuje chuť do jedla, znižuje hladinu cukru v krvi, pomáha spaľovať tuky a navyše dodáva telu energiu.

Stačí brať denne jednu tabletu pred jedlom a zapiť ju dostatkom tekutiny. Jedno balenie v sebe má 60 kapsúl a stojí 39€. Cena sa postupne s výhodnejšími baleniami znižuje v pomere za jedno balenie. Dve balenia vás vyjdú na 70,20€ a tri balenia zase na 93,60€.

Medzi nevýhody patrí napríklad vyššia cena alebo vedľajšie účinky v podobe pocitov chladu, tepla a bolesti hlavy. Tie sa však prejavujú najmä na začiatku kúry. Prípravok nie je vhodný pre diabetikov, ľudí s leukémiou, chorobami obličiek, kardiovaskulárneho systému alebo pečene.

Ako si vybrať správne tabletky?

Určite to nie je jednoduché. V prvom rade si musíte poriadne preštudovať, čo jednotlivé produkty ponúkajú, aké majú hodnotenia a z čoho sú vyrobené. Ak si nieste istí, či sú tabletky na chudnutie dobrou voľbou pre vaše zdravie, stále sa môžete porozprávať so svojím lekárom a požiadať ho o radu.

Pomôže aj to, keď si stanovíte svoje ciele a čo vlastne chcete dosiahnuť. Ak by ste radi schudli už len posledné kilo a nechcete, aby utrpeli vaše svaly, pomôcť by mohol Clarinol.  Ak je váš problém opačný a chudnúť potrebujete radikálne, prípadne potrebujete zmierniť množstvo prijatej potravy, Obenzin je možno správna voľba. Zasýti vás a nebudete mať nutkanie jesť také množstvo potravy, ako ste mali predtým.

Ak si stále nie ste istí, stále existujú internetové fóra, kde máte možnosť virtuálne hovoriť s osobami, ktoré niektoré z produktov už vyskúšali na vlastnej koži a dať vám cenné rady.

Bez práce nie sú koláče

V tomto prípade rozumejte pod slovom „koláče“ skôr chudnutie. Nemôžete očakávať, že budete denne jesť tabletky, nič vo svojom živote nezmeníte a zrazu budete fit a chudí. Realita nie je taká pekná, ako sa nám snaží niekedy nahovoriť marketingové oddelenie akéhokoľvek produktu na chudnutie. Bez vašej snahy to nepôjde. Ideálne je schudnúť bez pomoci tabletiek na chudnutie, čiže športom a správnou životosprávou. Tabletky nespravia všetku prácu za vás, musíte im trošku pomôcť. Tak, ako vy pomôžete im, pomôžu aj ony vám. Kilá pôjdu dole rýchlejšie a jednoduchšie.

Netreba však strácať nádej a motiváciu! Ak sa budete naozaj snažiť o zmenu, ona príde. Možno nie zajtra, ale niekde na vás čaká. Nebuďte však veľmi naivní a neverte reklamným kampaniam sľubujúcim zázračné schudnutie 10 kíl za jeden týždeň. Je to podvod a ak to aj naozaj funguje, spôsob, akým o kilá prichádzate, určite nebude zdravý.

Preto si preverujte, čo chcete kúpiť a myslite v prvom rade na vaše zdravie. Máte len jedno, zatiaľ čo tabletiek na chudnutie je plný trh.

 

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor