weight watchers

Weight Watchers diéta

Posledná aktuálizácia prebehla 16. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Diéta Weight Watchers: Čo to vlastne je?

Diéta weight watchers patrí k najväčším diétnym programom na svete a  pomáha ľuďom s chudnutím a zdravým životným štýlom už viac ako 50 rokov . Diéta Weight watchers, alebo takzvaný ,,strážcovia hmotnosti,, spočíva v tom, že jednotlivým aktivitám a potravinám sú pridelené body na základe nutričných hodnôt jednotlivých potravín.

Napríklad vyššie množstvo nasýtených tukov a cukrov zvyšuje hodnotu potraviny, naopak vyššia hodnota bielkovín bodovú hodntou znižuje. Diéta Vám pomáha vybrať si potraviny, ktoré sú zdravé a zasýtia na dlhšiu dobu. Jedným z nosných princípov diéty je aj podpora ľudí, ktorý pomocou diéty weight watchers už schudli.

Stručný prehľad

 • diéta je založená na 4 princípoch
 • dostupné množstvo receptov online pre inšpiráciu
 • máte k dispozícií aj zoznam reštaurácií variacich podľa tejto diéty ak sa stravujete vonku
 • potraviny majú predpísanú bodovú hodnotu
 • vytvorená mobilná aplikácia programu diéty

Ako diéta Weight Watchers funguje?

K diétnemu programu weight watchers je možné sa pripojiť prostredníctvom členstva na online stránke. Program je založený na štyroch princípoch: zdravé a správne stravovanie, pravidelná fyzická aktivita hodiaca sa k Vášmu životnému štýlu, podporné prostredie zložené z existujúcich úspešných členov,  rozvoj schopností v poznávaní samého seba a nájdenie svojej vnútornej sily.

Program vedie členov k celkovej zmene stravovacích návykov prostredníctvom potravín, ktoré majú nižší obsah tukov, cukru a vyšší obsah bielkovín. Výber jednotlivých potravín, ktoré počas dňa zjete je na Vás, musia však spĺňať Vašu dennú predpísanú bodovú hodnotu. Body, ktoré môžete počas dňa prijať sú Vám pridelené na  základe Vášho pohlavia, výšky, hmotnosti a veku

Bodovanie viac ako 287 000 potravín môžete nájsť buď v dostupnej mobilnej aplikácii, alebo pomocou databázy potravín. Napríklad jedlo ako špagety bolognese majú vyššie bodové hodnotenie (budete ich jesť v menších množstvách, alebo menej často), zatiaľ čo čerstvé ovocie a väčšina zeleniny sú ohodnotené 0 bodmi, čo znamená, že ich môžete zjesť koľko len chcete, aby ste sa cítili plní. Je to tak preto, lebo tieto potraviny sú bohaté na vlákninu, a preto zasýtia viac ako sladká tyčinka. Ovocné šťavy, sušené ovocie a zelenina ktorá obsahuje škrob, však nulovú hodnotu nemá, keďže obsahuje viac kalórií.

5Diétny program, ktorý poradí

Weight watchers nám tiež radia v prípade rovnakých potravín, ktoré sú tou najlepšou voľbou. Napríklad ak sa neviete rozhodnúť medzi 10 druhmi polievok, môžete rýchlo zistiť, ktoré majú najmenej cukru a sodíka, najviac vlákniny a obsahujú najzdravšie druhy a množstvo tukov.

Program obsahuje aj veľa receptov na jedlá s prideleným bodovaním, ktoré si môžete zaradiť do jedálníčka. Ak si pripravujete jedlo, ktoré sa nenachádza v databáze , spočítavate si body za jednotlivé potraviny použitím mobilnej aplikácie, alebo cez webovú stránku weight watchers. Na konci roka 2014 bol program rozšírený aj o recepty pre vegetariánov, ľudí s bezlepkovou diétou a inými druhmi diét.

V roku 2015 sa zase rozšíril o bodovanie, ktoré získate na základe Vašej aktivity. Každý člen má svoje individuálne ciele (počet fit bodov), ktoré musí získať. Weight watchers program je možné synchronizovať s rôznymi mobilnými aplikáciami sledujúcimi aktivitu počas dňa. Suma, ktorú zaplatíte za členstvo v programe záleží od tipu programu, ktorý si vyberiete. Okrem online prístupu do databázy, je možné si vybrať aj programy obsahujúce osobné stretnutia, poprípade osobného trénera.

?Najlepšia diéta na chudnutie akú sme vyskúšali?

Stravovanie ketomix na 7 dní

 Nepoznáte KetoMix?  mali by ste! Keto diéty sú trendom tohto roka  s výbornými výsledkami a chudnutím aj 10kg✔️ a viac v priebehu niekoľkých týždňov.

Týždňová varianta stojí ? 54 eur za kompletné stravovanie na 7dní.

?Obsah diéty:

 • Proteínové kokteily
 • Polievky
 • Kaše, omelety
 • Pečivo
 • Sladkosti a ďalšie.

?Stačí konzumovať jedlá deň za dňom a dodržiavať rozpis.?

Alebo si prečítaj recenziu?

Mobilná aplikácia

Ak vlastníte smartphone, môžete si nainštalovať aplikáciu Weight Watchers. Je dostupná ako pre Android, tak aj pre Apple. V nej môžete pridávať fotky a komentáre svojich úspechov, deliť sa o ne s komunitou a prezerať si pokroky ostatných užívateľov. Tiež obsahuje recepty a spomínanú tabuľku. Veľmi jednoducho v nej nájdete aj reštaurácie, ktorá vám naservírujú jedlo podľa tohto diétneho programu. Budete mať tiež vďaka nej prehľad o svojich pokrokoch.

Aké sú výhody Weight Watchers diéty?

 • Nebudete hladný. Body pridelené k jednému dňu zodpovedajú 3 jedlám a minimálne 2 snackom.
 • Poskytuje aj osobné stretnutia
 • Hodnotu potravín, ktoré počas dňa zjete si môžete online kedykoľvek a kdekoľvek skontrolovať prostredníctvom mobilnej aplikácie, alebo webovej stránky. Synchronizácia je možná aj s apple watch, kde Vám stačí nahrať hlasovú spravu s potravinami, ktoré ste prijali.
 • Ponuka veľkého množstva receptov s postupmi, dobou varenia a stupňom obtiažnosti.
 • Tipy na konkrétne reštaurácie v prípade ak sa chcete stravovať vonku.
 • Ak dostanete chuť na pivo, alebo kokteil , program Vám poradí najlepšiu možnosť a prepočíta koľko bodov zo stravy budete musieť obetovať, aby ste si dopriali.
 • Prostredníctvom mobilnej aplikácie sa môžete kontaktovať s inými členmi, vymienať si fotky a rady.
 Weight watchers bohužial nemajú Slovenskú verziu, môžete sa k nim však pridať v angličtine . Nebudete mať síce možnosť zúčastňovať sa na stretnutiach osobne, ale stanete sa členom online komunity, kde si budete môcť navzájom radiť a motivovať sa k lepším výkonom.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné diety na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
KetoMix
Ketomix stravovanie na 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoDiet
2 týždenný balíček basic 2 ketodiet

⚖️ - chudnutie od 6kg do 12kg
⏰ - od 6 do 12 týždňov
💰 - od 110 eur do 204 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoFit
ketofit 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 3kg do 15kg
⏰ - od 1 do 9 týždňov
💰 - od 54 eur do 190,3 eur
ano 5 hviezdičiek
ProfiDiet
profidiet recenzia

⚖️ - chudnutie od 2kg do 16kg
⏰ - od 2 do 14 týždňov
💰 - od 51 eur do 219,9 eur
ano 4 hviezdičky
MyKeto

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 12 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky
Prodietix
dieta prodietix s

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor