Alli

Posledná aktuálizácia prebehla 5. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Alli – liek, ktorý sa nepredáva

Alli patrí medzi lieky na chudnutie. Je to pomocný liek na zníženie telesnej hmotnosti. Blokuje niektoré tuky predtým ako sa začnú vstrebávať.   Je to veľmi účinná zbraň proti nadváhe a tiež je známy aj ako “vychovávateľ”, a to práve preto, lebo je potrebné pri jeho užívaní dodržiavať zdravé stravovanie, inak môže dôjsť ku hnačke. Alli vstrebáva a zadržiava mastné tuky v stolici, ale ak je ich prebytok, môže sa premeniť na nepríjemnú hnačku. To tvorí aj určitý impulz pre človeka, aby dodržiaval jedálniček s menším obsahom tukov.

Obsah článku

 1. Charakteristika
 2. Zloženie
 3. Cena a balenie
 4. Hodnotenie
 5. Upozornenie

Alli sa používa zvyčajne na udržiavanie si váhy alebo pri liečbe proti obezite u ľudí s určitými rizikovými faktormi (ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol alebo triglycerida).

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…
Tip pre Vás
Potrebuje zhodiť prebytočné kilá a zároveň si chrániť svoje zdravie? ReduXS môže byť pre Vás jedinečným riešením a pomocnou rukou:) . Prečítajte si recenziu na ReduXS  

Charakteristika

 • Účinný pri chudnutí a nadváhe
 • Blokuje nadbytočné vstrebávanie tukov
 • Zadržiava mastné tuky v stolici
 • Núti dodržiavať správny jedálniček
 • Obsahuje látku orlistat
 • Udržiava váhu
 • Lieči obezitu

Zloženie Alli

Alli obsahuje účinnú látku orlistat (rovnako ako Xenical, ale v menšej koncentrácii).

Orlistat je inhibítor črevnej lipázy. Orlistat v tráviacom systéme človeka zabraňuje tráveniu prijatých tukov z potravy. Dokáže ich zredukovať až o 30%. Orlistat spôsobí, že organizmus človeka nemôže nestrávené tuky vstrebať a vylúči ich prirodzenou cestou.

Každá žuvacia tableta obsahuje 27 mg orlistatu. Medzi pomocné látky patrí 86,79 mg laktózy a 6,48 mg sacharózy (vo forme monopalmitátu).

Zoznam ostatných pomocných látok: Manitol, Xylitol, Bezvodá laktóza, Sodná soľ karboxymetylškrobu, Mikrokryštalická celulóza, Povidón, Glyceroldibehenát, Sacharóza-monopalmitát, Nátriumstearylfumarát a Stearoylmakrolog.

Náhrada Alli?

ReduXs

Reduxs

 

Zahraničná novinka ReduXs predávaná hlavne na anglickom a nemeckom trhu je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Mohli ste o ňom často počuť aj zo slovenských radií.

Predáva sa za dostupnú cenu 39 eur, pričom balenie máte na celé 2 mesiace a presne toľko stačí, aby ste začali vidieť výsledky vo vašom chudnutí.

Dávkovanie je je intuitívne a jednoduché – stačí jedna tableta denne, najlepšie pred jedlom + voda.

Zloženie:

 • Zelený čaj, kaktus, šalvia
 • púpava, brusnica a iné…
 • látky podobné cholesterolu a tuku

Skutočne bohaté a zaujímavé je prírodné zloženie ReduXs, ktoré plošne bojuje proti nadváhe zároveň na viacerých frontoch, pričom dodáva prospešný tuk a znižuje cholesterol.

Dávkovanie

Odporúčaná dávka pre dospelých je  jedna 27 mg tableta užívaná trikrát denne.  V priebehu 24 hodín sa môžu užiť najviac tri tablety.

Počas užívania týchto tabletiek má byť pacient na nutrične vyváženej, mierne nízko kalorickej diéte, ktorá obsahuje približne 30% kalórií pochádzajúcich z tukov. Denný príjem tukov, cukrov a bielkovín sa má rovnomerne rozdeliť do troch hlavných jedál.

Užívajte jednu kapsulu spolu s vodou, trikrát denne pri každom hlavnom jedle obsahujúcom tuk. Alli neužívajte dlhšie ako šesť mesiacov!

Cena a balenie

Alli

Cena za jedno balenie (60 mg tvrdých kapsulí) sa pohybuje približne okolo 15€.

Alli – Hodnotenie

Alli nemá veľmi pozitívne ohlasy. Mnoho ľudí sa sťažovalo, že im pri chudnutí vôbec nepomáhalo alebo sa nemohli počas dňa vyhnúť hnačke, ktorá im spôsobila ďalšie problémy.

Dokonca distribúcia týchto tabletiek bola v SR skončená. Podľa stránky SUKL (štátny ústav pre kontrolu liečiv) je vedený ako aktívny s registráciou platnou do roku 2017. Ak by ste však chceli Alli kúpiť, na Slovensku sa vám to pravdepodobne oficiálnou cestou nepodarí. Avšak, objednávanie tabletiek z neznámych zdrojov môže byť rizikové.   Ak ste sa rozhodli chudnúť pomocou tabletiek na chudnutie, odporúčam skôr vybrať si iný produkt ako Alli.

Skúsenosti užívateľov

Možno vám poradia viac skúsenosti iných užívateľov, ktorí prišli do styku s Allim:

Ja som ho užívala minulý rok, začala som v tomto období, proste na jar. Užívala som len jednu kapsulu denne pri obede, alebo večer, keď bol napríklad langoš alebo dačo vyprážané. Pomohlo mi to dat dole 3 kilá. Keďže som potrebovala len 5-6 kg dole, naštartovalo ma to, dávala som si pozor, a na zníženie nežiaducích účinkov požívajte prosím obyčajnú vlákninu psyllium, 2x denne, teda pri raňajkách a pri večeri. Nič z toho nebude, naviaže sa tým ten tuk v čreve a všetko bude ako predtým! Je to super výrobok, bola som s nim veľmi spokojná, a tento rok skúsim znovu , oplatí sa to!

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Upozornenie

Získajte lekársku pomoc, ak máte čo i len jeden z týchto príznakov alergickej reakcie na Alli: žihľavka, ťažkosti s dýchaním, opuch tváre, pier, jazyka alebo hrdla.

Ak máte závažné nežiaduce účinky, ako sú:
– silná bolesť v dolnej časti chrbta, krv v moči
– močenie menej, než je obvyklé, alebo vôbec nie
– ospalosť, zmätenosť, zmeny nálady, zvýšený smäd
– opuchy, priberanie na váhe, pocit krátkeho dychu
– silná bolesť v hornej časti brucha sa šíri do chrbta, nevoľnosť, vracanie, zrýchlený tep, alebo nevoľnosť, svrbenie, strata chuti do jedla, tmavý moč, farebná stolica, žltačka (zo žltnutie kože alebo očí).

Ihneď treba prestať používať Alli a bezodkladne zavolať lekára!

 Vedľajšie účinky, ktoré môže vyvolať:

 • Vetry (plynatosť), ktoré sú alebo nie sú sprevádzané olejovitým špinením
 • Náhle nutkanie na stolicu
 • Mastná alebo olejovitá stolica
 • Bolesť žalúdka (brucha)
 • Neschopnosť udržať stolicu
 • Riedka/tekutá stolica

Alli je nevhodný pre tehotné a dojčiace mamičky. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí a pri teplote neprevyšujúcej 25°C. Obal udržiavajte dôkladne uzatvorený na ochranu pred vlhkosťou. Nepoužitý liek vráťte do lekárne.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Leave a Reply