Alli

Alli

Posledná aktuálizácia prebehla 10. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Alli – liek, ktorý sa nepredáva

Alli patrí medzi lieky na chudnutie. Je to pomocný liek na zníženie telesnej hmotnosti. Blokuje niektoré tuky predtým ako sa začnú vstrebávať.   Je to veľmi účinná zbraň proti nadváhe a tiež je známy aj ako “vychovávateľ”, a to práve preto, lebo je potrebné pri jeho užívaní dodržiavať zdravé stravovanie, inak môže dôjsť ku hnačke. Alli vstrebáva a zadržiava mastné tuky v stolici, ale ak je ich prebytok, môže sa premeniť na nepríjemnú hnačku. To tvorí aj určitý impulz pre človeka, aby dodržiaval jedálniček s menším obsahom tukov.

Alli sa používa zvyčajne na udržiavanie si váhy alebo pri liečbe proti obezite u ľudí s určitými rizikovými faktormi (ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol alebo triglycerida).

Charakteristika

 • Účinný pri chudnutí a nadváhe
 • Blokuje nadbytočné vstrebávanie tukov
 • Zadržiava mastné tuky v stolici
 • Núti dodržiavať správny jedálniček
 • Obsahuje látku orlistat
 • Udržiava váhu
 • Lieči obezitu

Zloženie Alli

Alli obsahuje účinnú látku orlistat (rovnako ako Xenical, ale v menšej koncentrácii).

Orlistat je inhibítor črevnej lipázy. Orlistat v tráviacom systéme človeka zabraňuje tráveniu prijatých tukov z potravy. Dokáže ich zredukovať až o 30%. Orlistat spôsobí, že organizmus človeka nemôže nestrávené tuky vstrebať a vylúči ich prirodzenou cestou.

Každá žuvacia tableta obsahuje 27 mg orlistatu. Medzi pomocné látky patrí 86,79 mg laktózy a 6,48 mg sacharózy (vo forme monopalmitátu).

Zoznam ostatných pomocných látok: Manitol, Xylitol, Bezvodá laktóza, Sodná soľ karboxymetylškrobu, Mikrokryštalická celulóza, Povidón, Glyceroldibehenát, Sacharóza-monopalmitát, Nátriumstearylfumarát a Stearoylmakrolog.

?Najlepšie tabletky aké sme vyskúšali?

eslim 3 balenia

 eSlim je vysoko atraktívna forma tabletiek na chudnutie? , s ktorými sme mali osobnú skúsenosť. Môžu vám pomôcť naštartovať metabolizmus a dosiahnuť váhu, po akej túžite.

Zloženie:

 • Zelený čaj  400 mg
 • Kofein 200 mg
 • Citrus aurantium 400 mg
 • L-Karnitín 230 mg
 • Chilli 40 mg
 • Vitamín C 40 mg

Dávkovanie je jednoduché – 4 kapsule? denne.

Alebo si prečítaj recenziu?

Dávkovanie

Odporúčaná dávka pre dospelých je  jedna 27 mg tableta užívaná trikrát denne.  V priebehu 24 hodín sa môžu užiť najviac tri tablety.

Počas užívania týchto tabletiek má byť pacient na nutrične vyváženej, mierne nízko kalorickej diéte, ktorá obsahuje približne 30% kalórií pochádzajúcich z tukov. Denný príjem tukov, cukrov a bielkovín sa má rovnomerne rozdeliť do troch hlavných jedál.

Užívajte jednu kapsulu spolu s vodou, trikrát denne pri každom hlavnom jedle obsahujúcom tuk. Alli neužívajte dlhšie ako šesť mesiacov!

Cena a balenie

Alli

Cena za jedno balenie (60 mg tvrdých kapsulí) sa pohybuje približne okolo 15€.

Alli – Hodnotenie

Alli nemá veľmi pozitívne ohlasy. Mnoho ľudí sa sťažovalo, že im pri chudnutí vôbec nepomáhalo alebo sa nemohli počas dňa vyhnúť hnačke, ktorá im spôsobila ďalšie problémy.

Dokonca distribúcia týchto tabletiek bola v SR skončená. Podľa stránky SUKL (štátny ústav pre kontrolu liečiv) je vedený ako aktívny s registráciou platnou do roku 2017. Ak by ste však chceli Alli kúpiť, na Slovensku sa vám to pravdepodobne oficiálnou cestou nepodarí. Avšak, objednávanie tabletiek z neznámych zdrojov môže byť rizikové.   Ak ste sa rozhodli chudnúť pomocou tabletiek na chudnutie, odporúčam skôr vybrať si iný produkt ako Alli.

Skúsenosti užívateľov

Možno vám poradia viac skúsenosti iných užívateľov, ktorí prišli do styku s Allim:

Ja som ho užívala minulý rok, začala som v tomto období, proste na jar. Užívala som len jednu kapsulu denne pri obede, alebo večer, keď bol napríklad langoš alebo dačo vyprážané. Pomohlo mi to dat dole 3 kilá. Keďže som potrebovala len 5-6 kg dole, naštartovalo ma to, dávala som si pozor, a na zníženie nežiaducích účinkov požívajte prosím obyčajnú vlákninu psyllium, 2x denne, teda pri raňajkách a pri večeri. Nič z toho nebude, naviaže sa tým ten tuk v čreve a všetko bude ako predtým! Je to super výrobok, bola som s nim veľmi spokojná, a tento rok skúsim znovu , oplatí sa to!

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Upozornenie

Získajte lekársku pomoc, ak máte čo i len jeden z týchto príznakov alergickej reakcie na Alli: žihľavka, ťažkosti s dýchaním, opuch tváre, pier, jazyka alebo hrdla.

Ak máte závažné nežiaduce účinky, ako sú:
– silná bolesť v dolnej časti chrbta, krv v moči
– močenie menej, než je obvyklé, alebo vôbec nie
– ospalosť, zmätenosť, zmeny nálady, zvýšený smäd
– opuchy, priberanie na váhe, pocit krátkeho dychu
– silná bolesť v hornej časti brucha sa šíri do chrbta, nevoľnosť, vracanie, zrýchlený tep, alebo nevoľnosť, svrbenie, strata chuti do jedla, tmavý moč, farebná stolica, žltačka (zo žltnutie kože alebo očí).

Ihneď treba prestať používať Alli a bezodkladne zavolať lekára!

 Vedľajšie účinky, ktoré môže vyvolať:

 • Vetry (plynatosť), ktoré sú alebo nie sú sprevádzané olejovitým špinením
 • Náhle nutkanie na stolicu
 • Mastná alebo olejovitá stolica
 • Bolesť žalúdka (brucha)
 • Neschopnosť udržať stolicu
 • Riedka/tekutá stolica

Alli je nevhodný pre tehotné a dojčiace mamičky. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí a pri teplote neprevyšujúcej 25°C. Obal udržiavajte dôkladne uzatvorený na ochranu pred vlhkosťou. Nepoužitý liek vráťte do lekárne.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné tabletky na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
eSlim
eslim 1 balenie

💰-29,90
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Fykotín
fykotin widget

💰-22,90 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
Garsin

💰-14,99 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 5 hviezdičiek
TriApidix300
triapidix

💰-59,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AfricanMango
african mango

💰-49,90 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
AcaiBerry900
acaui berry 900

💰-49 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Chilliburner

💰-16 Eur
⏰-na 8 týždňov
ano 4 hviezdičky
XLS Medical
xls-medical-direct

💰-23 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Colafit Slim

💰-21 Eur
⏰-na 3 týždne
ano 4 hviezdičky
Obezin

💰-21 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky
Lipoxal Radical

💰-38 Eur
⏰-na 4 týždne
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor