jablková diéta

Jablková diéta

Posledná aktuálizácia prebehla 16. februára 2021. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Jablková diéta – zázračné jablko

Hovorí sa, že keď zjete jedno jablko denne, nebudete potrebovať lekára. Vedeli ste však, že ak zjete 3 jablká denne, môžete schudnúť?   S jablkovou diétou môžete schudnúť až 7 kíl za 12 týždňov . Táto diéta trvá tri dni a mali by sa pred jej začatím poradiť s vaším lekárom.

Často počúvame, že ak chceme schudnúť, máme začať jesť jablká. Pomocou pravidelnej konzumácii jabĺk, môžete znížiť príjem kalórii a zároveň si očistiť hrubé črevo. Jablková diéta je veľmi jednoduchá. Nemusíte robiť nič iné, len jesť jablká počas 3 dní.

Stručný prehľad

 • je nutné dodržiavať dostatočný pitný režim
 • znižuje sa riziko vzniku cukrovky
 • diéta pozitívne ovplyvňuje výšku cholesterolu
 • prvý deň sa pri diéte konzumujú iba jablká
 • u niekoho môže spôsobovať nafúknutie brucha

Správna hydratácia je dôležitá

Počas tejto diéty nezabúdajte na dostatočný pitný režim. Je dovolené piť veľa čistej vody. Čo sa týka pitia kávy a čaju, buďte opatrní. Dávajte pozor, aby ste nekonzumovali príliš veľa kofeínu. Mohli by ste si tým privodiť zažívacie ťažkosti.

Jablká a zdravie

Cholesterol

Jablká znižujú hladinu cholesterolu. Jedno stredné veľké jablko obsahuje asi štyri gramy  vlákniny. Niektoré sú vo forme pektínu, čo je druh rozpustnej vlákniny, ktorá sa spája so znižovaním hladiny „zlého“ cholesterolu.

Pocit plnosti

Po konzumácii jabĺk sa cítite plní na dlhšiu dobu. Takže nemáte takú potrebu prijímať iné kalórie. Je to spôsobené tým, že nášmu telu trvá dlhšie, kým strávi niektoré komplexné vlákniny. Omnoho dlhšie ako trvá strávenie cukrov alebo rafinovaných obilnín, ktoré vás zasýtia len na krátku dobu a potom prichádza pocit veľkého hladu.

?Najlepšia diéta na chudnutie akú sme vyskúšali?

Stravovanie ketomix na 7 dní

 Nepoznáte KetoMix?  mali by ste! Keto diéty sú trendom tohto roka  s výbornými výsledkami a chudnutím aj 10kg✔️ a viac v priebehu niekoľkých týždňov.

Týždňová varianta stojí ? 54 eur za kompletné stravovanie na 7dní.

?Obsah diéty:

 • Proteínové kokteily
 • Polievky
 • Kaše, omelety
 • Pečivo
 • Sladkosti a ďalšie.

?Stačí konzumovať jedlá deň za dňom a dodržiavať rozpis.?

Alebo si prečítaj recenziu?

Zlepšuje imunitný systém

Jablká sú považované za zdroj imunitného systému, za čo môže ich vysoký obsah vitamínu C.

Prospešné  pre váš mozog

Jablká sú spojené s produkciou acetylcholínu, ktorý komunikuje medzi nervovými bunkami, takže jablká môžu pomôcť vašej pamäti a znížia riziko vzniku Alzheimerovej choroby. 

Znižujú riziko vzniku cukrovky

Bola vykonaná štúdia, ktorá zistila, že jablká tak ako aj hrušky a čučoriedky boli spojené s nižším rizikom vzniku cukrovky typu 2. Dôvodom je vysoký obsah antioxidantov a antokyanov, ktoré sú tiež zodpovedné za červené, fialové a modré sfarbenie na ovocí a zelenine. 

Jablká v boji proti rakovine

V roku 2004 francúzsky výskum zistil, že chemická látka v jablkách pomáha predchádzať rakovine hrubého čreva.

Jablková diéta: Ako postupovať

 Prvý deň jedzte celý deň iba jablká . Ráno po prebudení zjedzte jedno nastrúhané jablko, ktoré si môžete dochutiť lyžičkou medu a citrónovou šťavou. Doobeda by ste mali zjesť aspoň tri jablká.

Druhý deň jedzte tiež iba jablká. Večer si môžete dať zeleninový šalát s jablkami.

Tretí deň pokračujte v konzumácii jabĺk.  Môžete si dopriať ľahký obed. Zvoľte si jablkový šalát, ktorý môžete doplniť strúhaným syrom, nízkotučným jogurtom a môžete ho zajesť celozrnným pečivom.

Na večeru si môžete dať tvaroh, tuniak alebo nejaký druh ryby.

Nevýhody

Po dokončení 3 dňovej jablčnej diéty môže nastať vedľajší účinok v podobe zníženia funkčnosti vášho žalúdka. Po prechode na normálnu stravu sa môže stať, že kilá priberiete naspäť. Snažte sa preto vyhýbať tučným a mastným jedlám. Vyberajte si ľahko stráviteľné jedlá, ktoré naštartujú váš tráviaci trakt a  ten bude potom fungovať na 100%.

Výhody

Jablko obsahuje menej ako 200 kalórií. Po tejto trojdňovej diéte by sa vám mal očistiť organizmus, mali by ste mať pravidelné vyprázdňovanie a to vám pomôže aj schudnúť.
Konzumácia jabĺk  slúži ako vynikajúci spôsob  ako získať pre telo vlákninu, ktorá je potrebná k podpore zdravia hrubého čreva.  Jablko je tvorené z 80% z vody. Obsahuje len 200 kJ.

Má svoje za aj proti

Jablká obsahujú veľa vitamínov, taktiež vápnik, horčík, magnézium a cennú vlákninu, ktorá zrýchli váš metabolizmus. Zlepšuje zdravie srdca, zlepšuje  metabolizmus, krvný obeh a v neposlednom rade imunitu. Jablková diéta vás zbaví nečistôt a vďaka vysokému obsahu vitamínov zlepší vzhľad vašej pleti.

Jablková diéta však nie je pre každého. Ľudia majú s ňou pozitívne aj negatívne účinky. Niektorí tvrdia, že mali po konzumácii toľkých jabĺk brucho ako balón, iní sa tešia rýchlym výsledkom.  Môžete vyskúšať omnoho miernejšiu formu tejto diéty. Jedzte raňajky, obed a večeru a doobeda miesto desiaty zjedzte tri jablká.

Zdravá jablková torta

Ak si chcete jablká trošku vylepšiť a zaradiť ich do svojho bežného dňa trošku inak, než diétou, môžete skúsiť fitness jablkovú tortu. Recept je jednoduchý, rýchly a hlavne chutný.

Potrebujeme:

 • kilo jabĺk
 • 4 dcl vody
 • 2 lyžice trstinového cukru
 • 1 a pol čl škorice
 • 1 zlatý klas
 • piškóty (môžete použiť aj špaldové)

Postup: Jablká očistite a zbavte sa jadierok. Polovičku nastrúhajte a druhú nakrájajte na malé časti. Dajte všetko do hrnca, pridajte 2 dcl vody, trstinový cukor a škoricu. Dusíte, kým jablká nezmäknú.

V druhom hrnci rozmiešajte v 2 dcl vody zlatý klas a prelejte do jablkovej zmesi. Priveďte do varu, nechajte 2 minúty vrieť a odstavte hrniec.

Ďalej si vezmete tortovú formu a na spodok dáte prvú vrstvu piškót, na ktorú vylejete časť jablčnej zmesi. Vrstvíte, až kým nepoužijete všetky ingrediencie. Tortu dáte na niekoľko hodín do chladničky a môžete si na nej pochutiť. Dobrú chuť.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Najlepšie a účinné diety na chudnutie

ProduktWeb predajcuPovolenéRecenzia na produktNaše hodnotenie
KetoMix
Ketomix stravovanie na 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoDiet
2 týždenný balíček basic 2 ketodiet

⚖️ - chudnutie od 6kg do 12kg
⏰ - od 6 do 12 týždňov
💰 - od 110 eur do 204 eur
ano 5 hviezdičiek
KetoFit
ketofit 2 týždne

⚖️ - chudnutie od 3kg do 15kg
⏰ - od 1 do 9 týždňov
💰 - od 54 eur do 190,3 eur
ano 5 hviezdičiek
ProfiDiet
profidiet recenzia

⚖️ - chudnutie od 2kg do 16kg
⏰ - od 2 do 14 týždňov
💰 - od 51 eur do 219,9 eur
ano 4 hviezdičky
MyKeto

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 12 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky
Prodietix
dieta prodietix s

⚖️ - chudnutie od 2kg do 14kg
⏰ - od 1 do 14 týždňov
💰 - od 54 eur do 210 eur
ano 4 hviezdičky

Napíš nám svoj názor