Melónová diéta

Posledná aktuálizácia prebehla 5. apríla 2018. Upravila redakcia Dietologické CENTRUM Slovenska

Melónová diéta – skvelá detoxikácia, rýchle chudnutie

Melónová diéta je skvelý detoxikačný proces, ktorý funguje na princípe konzumácie prevažne čerstvého melónu. Hlavným princípom melónovej diéty je nahradenie vašej bežnej stravy a potravín, ktoré konzumujete za červený melón krájaný na plátky. Takto nakrájaný melón nahrádza jednotlivé denné chody jedla. Samotný melón nahrádza aj nápoje. Dodržiavanie melónovej detoxikácie spôsobuje okrem iného aj rýchle a nekompromisné chudnutie.

Mali by ste VEDIEŤ
Chcete reálne schudnúť 5 a viac kilogramov? KetoMIX je aktuálna novinka už aj na Slovensku, kde pomocou predpripravených jedál navodíte stav ketózy a vaša váha pôjde rapídne dole! Chcem si prečítať o KetoMIX programe 

Obsah článku

  1. Prehľad
  2. Výhody konzumácie melónu
  3. Vplyv diéty
  4. Jedálniček
  5. Iný pohľad

Stručný prehľad

 • konzumuje sa prevažne čerstvý melón
 • pomáha pri detoxikácií
 • nahrádza aj pitný režim
 • prísunom cukrov je vhodná aj pre športovcov
 • negatívum je možná strata svalovej hmoty

Výhody konzumácie melónu

melonova dieta

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Lykopén je látka, ktorú vo veľkej miere obsahuje iba melón. Je to antioxidant, ktorý môže vo významnej miere zredukovať vznik rakoviny a taktiež má aj pozitívny vplyv aby sa predchádzalo kardiovaskulárnym ochoreniam. Vitamín C, vitamín A a taktiež draslík sú tak isto vo veľkej miere zastúpené v melóne.

Pri chudnutí a teda všeobecne pri redukčných diétach je dôležité aj množstvo kalorií, ktoré prijmete.  Jeden plátok melónu je približne množstvo dvoch šálok obsahuje iba 92 kalórií Z ďalších pozitívnych vplyvov melónu na zdravie musíme spomenúť aj schopnosť znížiť krvný tlak. Obsahuje tiež látku nazývanú citrulín, ktorá zabezpečuje dostatočný prietok a krvi, teda rozšírenie cievneho systému. Spomenieme aj schopnosť odstraňovať amoniak z tela.

Melónová diéta – pozitívny vplyv

Melón oproti iným druhom ovocia pri rovnakom množstve neobsahuje toľko kalórií a zároveň dokáže paradoxne pri vysokom podiele vody aj zasýtiť. Často je melón spojený práve s letom, preto je vhodný na konzumovanie práve v tomto období. Ako sme už spomenuli, melón obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné k celkovému fungovaniu ľudského organizmu. Ide o vitamíny A, B aj C, taktiež obsahuje minerálne látky ako železo, magnézium, draslík či vápnik. Vďaka tejto kombinácií nebudete hladní a a takmer isto budete okamžite chudnúť.

Melón zároveň obsahuje aj dostatok cukrov. Hovorí sa síce, že cukor je pri chudnutí škodlivý element, čo však ale často nie je pravda. Práve naopak, pretože budete mať dostatok energie, ktorú môžete využiť na aktívne športovanie aj v lete. Celkovo má detoxikácia veľmi pozitívny vplyv na funkčnosť organizmu a melón dokonca čistí krv aj lymfu.

Najlepšia varianta na melónovú diétu je klasický červený vodný melón, ktorý je aj u nás ľahko dostupný. Avšak odporúča sa kombinovať s druhmi cantaloupe alebo odrodou gália. Tie to posledné dva zase obsahujú síce menej vody, za to ale viac výživných látok.

Ako sa diéta podpisuje na zdraví?

Vzhľadom k tomu, že melón je naozaj sýty a pritom málo kalorický, prijímate minimum energie. Z tohto minima energie nie je telo schopné žiť, musí preto siahať do zásob. Ďalším nebezpečným prvok je absencia niektorých pre ľudský život dôležitých látok. Predovšetkým z tohto dôvodu neodporúčame dlhodobé držanie tejto diéty.

Ďalšie nevýhody

Keď chudnete, chudnete najmä tým, že sa telo zbavuje vody a následne svalov. Ak vám práve o to nejde, mali by ste rýchle diéty typu melónová zvážiť. S úbytkom svalovej hmoty síce idú kilá dole, ale tuk to nie je. Ak túžite o skutočnom zbavení sa tukov, začnite sa hýbať a jesť vyváženejšiu stravu.

Účinný KetoMIX

ketomtix na 4 týždneKetoMIX je forma stravovacieho programu, ktorý zahŕňa predpripravené jedlá, ktoré uvedú váš metabolizmus do stavu ketózy. Tento stav spôsobí agresívne spaľovanie vašich tukov. 

Pri tomto type stravovania nehrozí jojo efekt, nakoľko sa stravujete prostredníctvom kompletnej jedálnej ponuky zahŕňajúcej kokteily, polievky, omelety a pod.+ vám odpadá starosť si takéto jedlá pripravovať.

Program obsahuje:

 • Kokteily, polievky, omelety, kaše + príchute
 • zdarma praktický shaker
 • kompletný manuál, recepty aj jedálniček

 

Môžete si vybrať stravovací program na mieru. Jedno jedlo vychádza v prepočte iba 1,4 eura. Stredný program obsahuje jedlá na 4 týždne, pri ktorom stabilne a postupne zhodíte až do 10kg.

Strava je pripravená špecialistami na nadváhu za účelom redukcie váhy. Dlhodobým užívaním (2 mesiace) viete spoľahlivo schudnúť viac ako 15 kg. Koľko chcete zhodiť kg záleží iba na vás.

alebo si prečítajte recenziu

Melónová diéta – jedálniček

Melónovú diétu je možné držať 3 – 10 dní, skôr je lepšie ju držať 3 – 5 dní. Pravdaže, záleží na vás, ako veľmi budete chcieť po pár dňoch vidieť melón.

Varianty jednotlivých dní pri melónovej diéte

1. deň

 • Raňajky : cca 300 g vodného melónu
 • Olovrant : melónovej pyré
 • Obed : šalát z dvoch druhov
 • Olovrant : nasekaný vodný melón
 • Večera : melón Galia

2. deň

 • Raňajky : cca 300 g vodného melónu
 • Olovrant : melónová šťava
 • Obed : 1/2 Cantaloupe ( kantalup ) melónu
 • Olovrant : melónovej pyré
 • Večera : 1/2 Cantaloupe ( kantalup ) melóna

3. deň

 • Raňajky : cca 300 g vodného melónu
 • Olovrant : šalát z 2 – 3 druhov
 • Obed : medový melón
 • Olovrant : vodný melón podľa potreby
 • Večera : ľubovoľný druh melónu

 

Iný pohľad

3 až 5 dňová diéta založená na konzumácii melónu je naozaj veľmi rýchla a účinná. Avšak ako hovoria skúsenosti mnohých, tak rýchlo ako schudnete, tak aj priberiete. Je princípom podobná všetkým ostatným ovocným diétam, preto je jojo efekt takmer istý. Preto melónovú diétu odporúčame vtedy, ak potrebujete zhodiť za krátku dobu viac kilogramov.

V CZ: Melounová dieta

Ak máte skúsenosti s melónovou diétou, môžete sa vyjadriť v komentároch a vytvoriť tak hodnotnú diskusiu.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Leave a Reply